VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hledají ztracené osoby

Okres Bruntál – Tak jako hledá pošťák Ondra ztracené příbuzné nebo známé po celém Česku, sem tam zabrousí také do bruntálského okresu. Hrdiny některých dílů televizního pořadu Pošta pro tebe, který moderuje oblíbená Ester Janečková, nalézal televizní pošťák i v Bruntále a jeho okolí.

7.6.2014
SDÍLEJ:

Hra na televizní studio se žákům albrechtické základní školy velmi líbila, k natáčení se sešla plná tělocvična.Foto: archiv

Jak je známo, někdy je pošťák v hledání ztracených lidí veleúspěšný, jindy takové štěstí nemá. Aktuálně vyzývá Česká televize diváky k nalezení zhruba dvacítky osob spojených osudem nějakým způsobem s bruntálským okresem.

Za poslední dekádu hledal pošťák Ondra, ztělesněný hercem Martinem Kavanem, v bruntálském okrese dokonce několik desítek osob, s nimiž se chtěl někdo konkrétní znovu potkat. Anebo též nastaly případy, kdy obě strany toužily po prvním setkání z očí do očí v životě.

„V lokalitách Bruntál a Krnov hledal pořad za uplynulých devět let vysílání přibližně sto padesát až dvě stě osob. Některá hledání byla úspěšná, některá samozřejmě nikoli," potvrdila specialistka tiskového oddělení komunikace a marketingu České televize Johana Doubravová. O televizní pořad je obrovský zájem, 
o čemž svědčí počet diskutujících na internetových stránkách. Stránky navštěvují zhusta i ti, kteří hledají své ztracené rodinné příslušníky.

„Chtěla bych, abyste mi našli mé dva bratry jmény Michal Sedláček a Jiří Sedláček. Jejich otec se jmenuje Jiří Mach, původem ze Dvorců u Bruntálu. Děkuji," napsala v diskusi jedna z divaček pořadu.

Jeden z dílů Pošty pro tebe inspiroval i tvůrce hudebního klipu na webu youtube.cz, jejž zájemci najdou pod názvem Hádka dcery a matky. Díl to byl neobvykle „výživný" – a je s podivem, že se nakonec nenávistná matka a dcera usmířily, a dokonce spolu žily.

Pošta pro tebe je tak oblíbená, že si na ni zahráli v červnu před sedmi lety i žáci Základní školy v Městě Albrechticích. Žáci devátých tříd se nechali televizním pořadem inspirovat pro vlastní závěrečné vystoupení.

„Chtěli se netradičním způsobem podělit o své zážitky ze školních lavic, pobavit mladší kamarády žákovskými perličkami a samozřejmě poděkovat svým učitelům za trpělivost, kterou 
s nimi po dobu výuky měli," řekl ředitel albrechtické školy Karel Knapp.

Koho v Poště pro tebe hledají v regionu:

>> Hledáme Petru Procházkovou, asi 33letou. Žila v Husově ulici 21 v Přerově, nějakou dobu i v azylovém domě v Přerově. Navštěvovala základní školu v Bruntále.
>> Hledáme Andreu Charvátovou, narozenou pravděpodobně v létě 1974 v Bruntále. Po narození byla v kojeneckém ústavu a dětském domově v Plumlově, poté ji adoptovali zřejmě do Prostějova. Biologickými rodiči byli Vladimíra Charvátová a Josef Charvát.

>> Hledáme Ladislava Kubiše, narozeného 
v květnu 1954 v Bohumíně. V minulosti bydlel v Břidličné na Bruntálsku.
>> Hledáme ženy původně jmény Katarína Rajčanová, narozená 1. května 1980, a Mariana Rajčanová, narozená 30. srpna 1981. Obě byly v útlém dětství v dětském domově na Bruntálsku.

>> Hledáme Marka Čmaradu, narozeného 
v letech 1966 až 1970. V roce 1987 až 1988 bydlel v České ulici v Bruntále.
>> Hledáme Jiřího Mendralu, narozeného kolem roku 1947. Bydlíval v Bruntále a je vyučený valcíř.

>> Hledáme Josefa Rinna, narozeného 20. prosince1936 v Trutnově. Povoláním byl zemědělec a bydlíval v Moravském Kočově 
u Bruntálu. Hledáme i jeho děti.
>> Hledáme muže pod jménem Lukáš Vincíbr, narozeného 15. května 1985 v Bruntále. Mohl vyrůst v dětském domově nebo náhradní rodině.

>> Hledáme Michala Mrozka, narozeného 
v letech 1950 až 1960. Měl by bydlet v Bruntále nebo jeho okolí.
>> Hledáme pana Viléma Michalíka, narozeného 22. července 1953 v Bruntále.

>> Hledáme dvojčata Vlastu a Věru Scholtesovy, narozené 2. června 1960 v Bruntále biologické matce Anně Scholtesové, rozené Bohdalsové, narozené 1925.
>> Hledáme Františku Janošíkovou, narozenou 6. ledna asi v roce 1948. Pocházela 
z Horní Lidče na Valašsku. Její otec byl kapelníkem ve folklorním souboru, měla mladší sestru Aťku, snad i starší bratry. Vystudovala jedenáctiletku ve Vsetíně, studovala pedagogickou nástavbu v Krnově.

>> Hledáme Mikuláše, původně Pulka, narozeného kolem roku 1963 v okrese Michalovce (SR). V útlém věku po smrti své matky Marie Pulkové byl umístěn v kojeneckém ústavu v Krnově a poté pravděpodobně adoptován. Bude mít jiné jméno.
>> Hledáme ženu původním jménem Daniela Volná nebo Weberová, narozenou mezi lety 1985 až 1987 matce Jiřině Volné. Po narození byla umístěna v kojeneckém ústavu 
v Krnově.

>> Hledáme muže s původním jménem Eduard Holub, narozeného 7. prosince 1982 v Ostravě-Fifejdách. Byl umístěn do kojeneckého ústavu v Krnově a později pravděpodobně adoptován.
>> Hledáme muže původním jménem Stanislav Kroščen nebo Žáček, věkem asi 24 let. V útlém dětství byl v kojeneckém ústavu Krnově nebo v Janovicích. Jeho matka je Darina Balážová, otec Stanislav Kroščen.

>> Hledáme Zdeňka Trubelíka, narozeného 28. května 1973 v Krnově. V roce 1992 maturoval na Střední průmyslové škole nábytkářské v Bystřici pod Hostýnem.
>> Hledáme Richarda, původně Doboše, narozeného 6. ledna 1984. V útlém dětství byl v dětském domově v Janovicích u Rýmařova. Odtud byl adoptován, takže bude mít patrně jiné příjmení. zdroj: Pošta pro tebe

Autor: Karel Janeček

7.6.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jmenuji se JAKUB ILJAŠEVIČ, narodil jsem se 14. srpna 2017, při narození jsem vážil 3000 gramů a měřil 47 centimetrů. Rodiče Monika a Daniel. Bydlíme v Jindřichově ve Slezsku.
4

Děti narozené v krnovské nemocnici

Tisíce lidí přilákala v sobotu 13. srpna 2016 na krnovské náměstí akce Dobré srdce Krnova.

Dobré srdce Krnova: hudba, rampa i parkourové hřiště

Renesanční zámek v Branticích je na prodej

V těchto dnech se v nabídce realitní kanceláře objevila nabídka renesančního zámku ze 16. století v Branticích. Reprezentativní objekt s 31 místnostmi po částečné rekonstrukci je k mání za 16 milionů korun.

Krajští radní zasedali v Bruntále

Kam putují krajské peníze? Co se v okrese Bruntál opraví? Nedostatek pracovních příležitostí na straně jedné a chybějící kvalifikovaní pracovníci na straně druhé. To jsou některá z témat, kterými se zabývali krajští radní na svém výjezdním zasedání v Bruntále.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Zámek Linhartovy má půvab i v noci

Zámek v Linhartovech nabízí i noční program. V sobotu 19. srpna to bude noční prohlídka s ohňostrojem a UFO, a 27. srpna se nádvoří opět změní v letní kino a nabídne českou komedii Špunti na vodě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení