VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Františkánské setkání mládeže na Cvilíně

Krnov - Již popatnácté se na začátku července zaplnil Cvilín mladými lidmi ze všech koutů naší republiky i z Polska a Slovenska, aby se nechali inspirovat odkazem svatého Františka, který si získal přídomek Prosťáček Boží. Františkánské setkání mládeže (FSM) zde probíhá až do 5. července.

2.7.2011 3
SDÍLEJ:

Foto:

Na počátku těchto setkání byla myšlenka polského minority otce Krzystofa, pokusit se napodobit to, co už dávno probíhá v Polsku – setkávání mladých lidí fascinovaných osobou sv. Františka. Vyzval české křesťany, aby na Cvilíně vytvořili jednu velkou františkánskou rodinu.

Účastníky čekají mše, společné modlitby z breviáře, celodenní adorace, přednášky, svědectví i koncerty polské skupiny Fioretti, která se představí i v rámci evangelizace na krnovském náměstí. Nebude chybět ani Eucharistický průvod městem. Ústředním tématem letošního františkánského setkání je motto „Budete mými svědky“.

Přednášky FSM se letos budou týkat hlavně života polského minoritského světce Maxmiliána Kolbeho. Tento kněz a teolog v Polsku vydával časopisy a propagoval moderní prostředky pastorace a evangelizace. Za druhé světové války ve františkánském klášteře ukrýval uprchlíky před nacismem. Jeho úkryty prošlo na tři tisíce uprchlíků, kterým mniši pomáhali falšovat doklady. V roce 1941 byl Kolbe zatčen a byl popraven smrtí hladem v koncentračním táboře Auschwitz. Zemřel v takzvané hladové komoře, když nabídl svůj život výměnou za život jiného vězně, který byl otcem rodiny. V roce 1982 ho papež Jan Pavel II. prohlásil za svatého.

Autor: František Kuba

2.7.2011 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fanoušci osoblažské úzkokolejky chystají v sobotu speciální parní jízdu na Den dráhy.

Den dráhy na Osoblažce

Zvěřina. Ilustrační foto.

Zvěřinové hody

Oslavy v Horním Benešově

Oslavy města si v Horním Benešově užijí děti, mladí i starší již tento víkend. Program začne v pátek od 20 hodin v areálu sportovišť v Nerudově ulici a potrvá až do dvou do rána. Hrát budou skupiny Maraton a Hobes.

Svatojánská noc ve Vrbně

Noční atraktivní zábavu pro děti i dospělé připravil Spolek Přátel Vrbenska na sobotu 24. června, účastníci mohou prožít Svatojánskou noc plnou tajemství, kouzel a pohádkových bytostí.

Otevřená brána v Rýmařově

V Městském muzeu v Rýmařově je k vidění výstava konaná u příležitosti zrestaurování plastiky Herberta Dlouhého Otevřená brána.

V Krnově uctí blahoslaveného Anděla z Dachau i madonu

Mariánská socha z kláštera salvatoriánů v Krnově je dnes známá jako Madona z Dachau. V Krnově si 23. června připomeneme její osudy i osobnost Engelmara Unzeitiga, Anděla z Dachau.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies