VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Františkánské setkání mládeže na Cvilíně

Krnov - Již popatnácté se na začátku července zaplnil Cvilín mladými lidmi ze všech koutů naší republiky i z Polska a Slovenska, aby se nechali inspirovat odkazem svatého Františka, který si získal přídomek Prosťáček Boží. Františkánské setkání mládeže (FSM) zde probíhá až do 5. července.

2.7.2011 3
SDÍLEJ:

Foto:

Na počátku těchto setkání byla myšlenka polského minority otce Krzystofa, pokusit se napodobit to, co už dávno probíhá v Polsku – setkávání mladých lidí fascinovaných osobou sv. Františka. Vyzval české křesťany, aby na Cvilíně vytvořili jednu velkou františkánskou rodinu.

Účastníky čekají mše, společné modlitby z breviáře, celodenní adorace, přednášky, svědectví i koncerty polské skupiny Fioretti, která se představí i v rámci evangelizace na krnovském náměstí. Nebude chybět ani Eucharistický průvod městem. Ústředním tématem letošního františkánského setkání je motto „Budete mými svědky“.

Přednášky FSM se letos budou týkat hlavně života polského minoritského světce Maxmiliána Kolbeho. Tento kněz a teolog v Polsku vydával časopisy a propagoval moderní prostředky pastorace a evangelizace. Za druhé světové války ve františkánském klášteře ukrýval uprchlíky před nacismem. Jeho úkryty prošlo na tři tisíce uprchlíků, kterým mniši pomáhali falšovat doklady. V roce 1941 byl Kolbe zatčen a byl popraven smrtí hladem v koncentračním táboře Auschwitz. Zemřel v takzvané hladové komoře, když nabídl svůj život výměnou za život jiného vězně, který byl otcem rodiny. V roce 1982 ho papež Jan Pavel II. prohlásil za svatého.

Autor: František Kuba

2.7.2011 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

návrh kuchyně v obýváku

Čtyři návrhy kuchyně, která bude součástí obýváku

Básník Jaroslav Seifert

Pořad o Seifertovi v krnovské knihovně

Živá zahrada 2017: úspěch školaček z Břidličné

Ztvárněte co nejvěrohodněji našeho zimního návštěvníka – brkoslava severního, Takové bylo téma výtvarné soutěže Živá zahrada 2017.

Jak mohou děti trávit volný čas?

Find your way, tak se jmenuje akce, kterou pro žáky Základní školy Petrin pořádá bruntálské informační středisko Europe Direct ve spolupráci s JF show Agency.

Albrechtické zastupitelstvo bude řešit kauzu prodeje dřeva Wood Source

Albrechtičtí zastupitelé se sejdou ve středu 24. května v 17 hodin v klubovně školní tělocvičny. Na programu mají například projednání architektonické studie Knihovna Města Albrechtic, která má vzniknout v patře Měšťanského domu na Náměstí ČSA.

Ve středu má krnovská radnice pro všechny dveře dokořán

Krnovskou radnici každý zná jako architektonickou dominantu. Z interiérů občané znají jen pár kanceláří, ve kterých něco vyřizovali. Středeční Den otevřené radnice ukáže všechna zákoutí i s úředníky a politiky.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies