VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ekorada monitorovala situaci

Město Albrechtice - Ekologická rada Základní školy Město Albrechtice uskutečnila na přelomu roku důležitý průzkum mezi svými žáky.

15.1.2008
SDÍLEJ:

Do albrechtické základní školy již dorazily nádoby na třídění odpadů.Foto: DENÍK/Karel Knapp

Ti odpovídali v dotazníku na několik otázek spojených s tříděním odpadu. „Dotazník si připravila pro žáky kontrolní sekce Ekorady. Záměrem bylo zmapovat postoje žáků naší školy před rozběhnutím akce Třídím, třídíš, třídíme. Odpovědi se nám podařilo získat od 346 žáků školy,“ řekl Karel Handlíř, oblíbený učitel.

Avšak ne všichni žáci s tříděním souhlasili. „Výsledky dotazníkového šetření nebyly tak špatné, jak jsme očekávali. Abych to řekl přesně čísly. Na otázku zda má třídění odpadů smysl odpovědělo jedenadevadesát procent žáků, že ano. Na otázku - pokud by byla možnost třídit odpad ve škole, zapojím se - odpovědělo kladně dvaašedesát procent žáků. Negativně se vyjádřilo dvaadvacet procent dotázaných,“ pokračoval Karel Handlíř.

Nejen členy Ekorady, ale také pedagogy trochu překvapila odpověď žáků devátých tříd, ze kterých se nechce do třídění zapojit patnáct žáků. O moc lépe na tom nejsou ani šesťáci, kterých je bez zájmu o třídění odpadu hned čtrnáct. Ekorada a její zástupci předpokládají, že první polovina roku bude pro úspěšnou realizaci projektu nejtěžší. „Bude hodně těžké udržet si aktivitu většiny žáků. Zároveň chceme věřit, že žáci s dosud negativním postojem změní názor,“ dodal učitel Handlíř.

Z dotazníku vyplynula spousta zajímavých informací. Většina žáků ví, jak správně roztřídit PET lahve, papír a třeba i rohlík. Ovšem, kam patří krabička od školního mléka, na tuto otázku odpovědělo správně jen sedmadvacet procent žáků. Z dotazníku také vyplynulo, že PET lahve třídí 226 domácností v nichž žijí žáci školy. Papír a sklo se třídí ve dvou pětinách rodin. Pouze dvaadevadesát rodin odpad netřídí. Další podobný dotazníkový test by měl na škole proběhnout v červnu.

15.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Kam se poděla sláva krnovské továrny Rieger-Kloss?

Ilustrační foto

Šance pro zimní stadion

Kam o víkendu za fotbalem?

Přinášíme vám přehled sportovních utkání o víkendu 27. a 28. května.

Z Krnova autobusem tvořit do Prudniku

Krnov a polský Prudnik jsou od sebe vzdáleny 33 kilometrů. Přesto je téměř nemožné se do partnerského města dostat jinak než autem. Projekt Šikovné ruce myslí i na to, jak se dostat na tvůrčí akci za hranicemi.

Jana Rousová: Každou sobotu chodíme na vandr

/ROZHOVOR/ První májový den vládla u rozhledny na Hraničním vrchu dobrá nálada. Klub českých turistů Krnov tam pořádal májové setkání, k rozhledněz Třemešné či od Města Albrechtic mířili turisté všech věkových kategorií. Počasí vyšlo, jak ostatně Jana Rousová tři dny předtím předpovídala.

Mladík spadl v lomu, jeho pád ztlumil strom

K nešťastné události došlo ve čtvrtek 25. května v podvečer v bývalém kamenolomu v Bruntálu. Osmnáctiletý mladík spadl z výšky dvaceti metrů.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies