VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ekorada monitorovala situaci

Město Albrechtice - Ekologická rada Základní školy Město Albrechtice uskutečnila na přelomu roku důležitý průzkum mezi svými žáky.

15.1.2008
SDÍLEJ:

Do albrechtické základní školy již dorazily nádoby na třídění odpadů.Foto: DENÍK/Karel Knapp

Ti odpovídali v dotazníku na několik otázek spojených s tříděním odpadu. „Dotazník si připravila pro žáky kontrolní sekce Ekorady. Záměrem bylo zmapovat postoje žáků naší školy před rozběhnutím akce Třídím, třídíš, třídíme. Odpovědi se nám podařilo získat od 346 žáků školy,“ řekl Karel Handlíř, oblíbený učitel.

Avšak ne všichni žáci s tříděním souhlasili. „Výsledky dotazníkového šetření nebyly tak špatné, jak jsme očekávali. Abych to řekl přesně čísly. Na otázku zda má třídění odpadů smysl odpovědělo jedenadevadesát procent žáků, že ano. Na otázku - pokud by byla možnost třídit odpad ve škole, zapojím se - odpovědělo kladně dvaašedesát procent žáků. Negativně se vyjádřilo dvaadvacet procent dotázaných,“ pokračoval Karel Handlíř.

Nejen členy Ekorady, ale také pedagogy trochu překvapila odpověď žáků devátých tříd, ze kterých se nechce do třídění zapojit patnáct žáků. O moc lépe na tom nejsou ani šesťáci, kterých je bez zájmu o třídění odpadu hned čtrnáct. Ekorada a její zástupci předpokládají, že první polovina roku bude pro úspěšnou realizaci projektu nejtěžší. „Bude hodně těžké udržet si aktivitu většiny žáků. Zároveň chceme věřit, že žáci s dosud negativním postojem změní názor,“ dodal učitel Handlíř.

Z dotazníku vyplynula spousta zajímavých informací. Většina žáků ví, jak správně roztřídit PET lahve, papír a třeba i rohlík. Ovšem, kam patří krabička od školního mléka, na tuto otázku odpovědělo správně jen sedmadvacet procent žáků. Z dotazníku také vyplynulo, že PET lahve třídí 226 domácností v nichž žijí žáci školy. Papír a sklo se třídí ve dvou pětinách rodin. Pouze dvaadevadesát rodin odpad netřídí. Další podobný dotazníkový test by měl na škole proběhnout v červnu.

15.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Novinky na trati do Prahy

Novináři Jakub Patočka a Zuzana Vlasatá v pátek v Krnově představili film Selský rozum, ve kterém vystupují, a knihu Žlutý baron, kterou napsali.

Proč v kontroverzním filmu chybělo Babišovo vyjádření?

Nejen slunce: naše oči ohrožuje v létě i voda a nebezpečný prvok

Ostrava - Léto je spojeno s lákavou představou dovolené, lékaři ale upozorňují, že pro naše oči je to ale naopak období plné nástrah v podobě slunce, klimatizace i špinavé vody.

Zesnulí v krnovském a bruntálském regionu

Vážení čtenáři, na webových stránkách Bruntálského a Krnovského Deníku přinášíme seznam zesnulých v našem regionu za uplynulé období.

Děti narozené v krnovské nemocnici

Vážení čtenáři a rodiče, díky vstřícnosti krnovské nemocnice vám přinášíme pravidelně každý týden na našich stránkách fotografie nejmladších obyvatel regionu.

Zřícenina Vartnov je předěl mezi vodním hradem a tvrzí

Dvacetihektarová vodní nádrž v Pochni u Brumovic je vyhledávaná rybáři i příznivci přírodního koupání. V její těsné blízkosti, téměř ve středu osady, skrývá zalesněný pahorek zříceninu hradu Vartnova. I když původ hradu je i dnes nejasný, je zřejmé, že tento typ stavby, jakýsi přechod mezi tvrzí a hradem, spadá do přelomu 13. a 14. století.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení