VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Domov pro seniory Krnov bude mít novou ředitelku

Krnov - Jméno Kateřina Michaliková lidem v našem okrese zřejmě nic neřekne. Nová ředitelka krnovského domova pro seniory totiž dosud působila v okresech Karviná a Ostrava.

5.10.2017 1
SDÍLEJ:

Zahrada Domova pro seniory Krnov.Foto: DENÍK / Gabriela Mathiasová

Od prosince 2014 do února 2016 řídila akciovou společnost Domov pro seniory GrandPark v Havířově. Podle životopisu, který zveřejnila na sociální síti, se podílela na budování zařízení, otevření a zahájení činnosti, měla na starosti servis, nábor zaměstnanců, tvorbu dokumentace… Předtím byla zaměstnána necelý rok v příspěvkové organizaci Sociální služby města Havířova, rok pracovala jako vedoucí odboru školství a kultury, a tři roky jako vedoucí oddělení sociálních služeb na Úřadu městského obvodu Slezská Ostrava. Má zkušenosti s přípravou projektů financovaných z prostředků EU a pět let pracovala jako obchodní manažerka.

„Vítězka byla členy výběrové komise stanovena jednomyslně. Uchazečku, kterou komise doporučila, jmenovala rada města do funkce nové ředitelky s účinností od 1. listopadu 2017,“ informoval František Fojtík, vedoucí sociálního odboru krnovského městského úřadu, který od dubna domov provizorně řídí. V dubnu byla odvolána ředitelka Hana Šutovská, město odvolání zdůvodňovalo přetrvávajícími problémy.

Důvodem, proč se na jméno nové ředitelky nebo ředitele čekalo půl roku, je to, že výběrové řízení proběhlo nadvakrát.

„V prvním termínu se přihlásilo pět uchazečů, z nichž však pouze dva splňovali podmínky vyhlášené zadavatelem, městem Krnovem. Výběrová komise doporučila výběrové řízení opakovat s tím, aby se podmínky pro uchazeče zmírnily. Šlo zejména o podmínku pracovní zkušenosti v oblasti sociálních služeb. Komise s ohledem na obtížnost funkce nechtěla vybírat pouze ze dvou uchazečů,“ vysvětlil František Fojtík.

Podruhé byl o výběrové řízení podstatně větší zájem. Přihlásilo se 12 uchazečů. „Šest z nich by přitom splňovalo i přísnější kritéria vyhlášená v prvním termínu výběrového řízení. K ústním rozhovorům před komisí bylo pozváno sedm uchazečů, šest z nich se zúčastnilo, jeden z výběrového řízení odstoupil,“ doplnil vedoucí.

Doporučená uchazečka podstoupila mimo jiné také profesní psychodiagnostiku. Dalším opatřením, kterým si chtějí radní pojistit, aby domov „šlapal“ bez problémů, je zřízení dozorčí rady. „Zřízení dozorčí rady navrhl radní Libor Nowak. Rada bude působit jako samostatný, nezávislý, kontrolní a iniciativní orgán. Jde o analogii se školskými zařízeními.

Existence dozorčích rad u příspěvkových organizací obcí a krajů je ojedinělou záležitostí v rámci ČR. Ne tak v neziskovém sektoru, kde zakladatelé nějakou formu kolektivních dozorčích orgánů volí, například dozorčí rady oblastních Charit a podobně,“ uzavřel František Fojtík.

Autor: Gabriela Mathiasová

5.10.2017 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

ON-LINE rozhovor s Ladislavem Velebným, kandidátem ČSSD na poslance PČR

Tento týden představíme prvňáčky ze ZŠ Jesenická, Bruntál

Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka - pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic.

Bobři vyvolávají emoce. Mnozí rybáři je vidí neradi

Před lety mnozí vítali návrat bobra do přírody, dnes bývá často trnem v oku zejména rybářům.

AKTUALIZOVÁNO

ON-LINE rozhovor s Alfrédem Šrámkem, kandidátem na poslance za Realisty

JUDr. Alfréd Šrámek, kandidát na poslance za Realisty byl hostem on-line rozhovoru Deníku.

V krnovském babyboxu našli holčičku a vzkaz, že je to Andrea

V krnovské nemocnici je už pět let k dispozici babybox, do kterého mohou ženy anonymně odložit novorozence, pokud se o něj nechtějí nebo nemohou starat. Lékaři dohlédnou na zdravotní stav odloženého miminka a o jeho dalším osudu rozhodnou orgány sociální péče.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení