VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dobrovolní hasiči oslavili kulaté výročí založení

Ryžoviště - Sbor dobrovolných hasičů v Ryžovišti slavil sto čtyřicetileté výročí od svého založení. A že to bylo nějaké slávy.

19.7.2011
SDÍLEJ:

Velká sláva to byla, když vyrazili v průvodu dobrovolní hasiči z obce Ryžoviště, uctívající jubilejních sto čtyřicet let od svého vzniku.Foto: Archiv/Hasiči Ryžoviště

Během oslav si hasiči rovněž dosyta zasoutěžili. Každoroční soutěž v požárním útoku začala v dopoledních hodinách příjezdem sportovních družstev v kategoriích mladých hasičů, žen a mužů, aby ukázali a porovnali síly v požární dovednosti.

„Letošní hasičská akce nebyla jen o soutěži, ale hlavně o oslavách významného jubilea sto čtyřicátého výročí založení Sboru dobrovolných hasičů v Ryžovišti,“ řekla starostka obce a zároveň členka tamního hasičského sboru Eva Lašáková. Oslava výročí začala prohlídkou požární zbrojnice. Poté se za doprovodu dechové hudby Podolanka z Rýmařova vydal průvod hasičů a hostů na fotbalové hřiště, kde se pro obec výjimečná společenská událost konala.

Zábava byla pestrá

Starostka a dobrovolná hasička Eva Lašáková zahájila setkání projevem, v němž poděkovala všem, kteří se o sbor a jeho chod přičinili. Pozdravila zároveň hosty, kteří přijeli slavit spolu s místními. Na oslavu výročí přijala pozvání i delegace hasičů z Polska společně se starostou města Ozimku Markem Korniakem, se kterými již několik let obec spolupracuje. Mladí hasiči z města Ozimku se například letos již potřetí účastní hasičského tábora v Ryžovišti.

V programu oslav následovala krátká zmínka o historii ryžovišťského sboru, načež posvětili nový hasičský prapor. Kdo chtěl, mohl dále shlédnout fotogalerii hasičů nejen z Ryžoviště, ale i okolních obcí, již připravil Martin Rechtorik.

„Hlavně děti měly velký zájem o výstavu hasičských autíček a výtvarných děl dětí a mládeže ze soutěže Požární ochrana očima dětí a mládeže,“ uvedla Eva Lašáková. Kulturní a doprovodný program se snažili v Ryžovišti připravit a napasovat pro všechny věkové kategorie. Na své si přišli příznivci dechovky, cimbálovky, bubeníků, neposedné děti si nejvíce užily skákací hrad a trampolínu.

Po celý den oslavy doprovázelo sluníčko, takže nikomu nechyběl úsměv na tváři. „A tak jsme zahájili další projekt pod názvem Prázdniny s úsměvem na tváři, který je spolufinancován Nadací OKD. Oslavy byly první akcí zmíněného projektu,“ doplnila starostka.

Autor: Karel Janeček

19.7.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Trenér Milan Furik remízu bral

Ilustrační foto

Zesnulí v krnovském a bruntálském regionu

Řidič zahynul po nárazu do stromu

Nešťastně začal prodloužený víkend ve Vrbně pod Pradědem, v sobotu 29. dubna dopoledne tu zahynul devatenáctiletý řidič. Mladík nedaleko Vrbna narazil do stromu.

Derby Břidličné a Bruntálu zmařilo počasí

Šlágrem uplynulého fotbalového víkendu na Bruntálsku se mělo stát derby krajského přeboru mezi Břidličnou a Bruntálem. To se ale nakonec neuskutečnilo.

Vyražte na pochod s krnovskými turisty, které ani počasí neodradí

Pokud milujete přírodu a nevadí vám, že za jejím poznáním ujdete pár kilometrů, tak právě vám jsou určeny jarní akce, které pořádá krnovský odbor Klubu českých turistů.

Pavel Novák: Jde o to, aby závislí lidé co nejméně ohrožovali sebe a své okolí

/ROZHOVOR/ Pavel Novák se práci s drogově závislými lidmi věnuje více než deset let, je vedoucím organizace Krystal Help, která v Krnově funguje od roku 2002. Mezi závislými jsou lidé různého věku, pocházející z různých sociálních i rodinných poměrů, výrazně převažují muži.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies