VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dobročinný pochod vede po hranicích

Václav Malinský našel způsob, jak spojit putování s dobročinností. Při svém pochodu po hranicích získává peníze pro postiženou Emu Zouharovou.

8.6.2017
SDÍLEJ:

Václav Malinský vyrazil na dobročinný pochod Pěšky pro Emičku před dvěma měsíci. Každý den ujde asi 50 kilometrů, pro jeden z mála odpočinkových dnů si vybral právě Krnov.Foto: archiv Václava Malinského

Je opálený, optimistický a spokojený. „Bodejť, vždyť jsem celé dny venku," vysvětluje Václav. „Snažím se hodně jíst, samá kalorická jídla, nutelu, tyčinky, oříšky, teplé večeře, ale stejně jsem shodil sedm kilo," dodává. Za poslední dva měsíce totiž ušel 2000 kilometrů, další asi 2000 má ještě před sebou.

Václav Malinský se na svém dobročinném pochodu zastavil v pondělí v Krnově. „Odpočinkových dnů jsem za ty dva měsíce moc neměl, toto je asi třetí," říká ve společnosti své kolegyně cestovatelky, krnovské rodačky Michaely Bugrisové, která ho v Krnově pohostila.

„V Asii, ale i na západě Evropy je to běžné, že lidé u sebe nechají někoho přespat a dají mu jídlo, přestože sami třeba nemají dost. U nás to sice běžné není, ale v cestovatelské komunitě ano," vysvětluje Michaela, která minulý rok cestovala šest měsíců sama po jihovýchodní Asii, a v našem Deníku vycházel z jejích cest pravidelný sloupek.

„Dobrých lidí je dost. Stává se mi tak dvakrát týdně, že mě lidé pozvou domů, jinak přespávám v lese," doplňuje Václav.

Na pochod po hranicích bývalého Československa se vydal 11. dubna z Břeclavi. Cílem jeho cesty je získat peníze na léčbu a nákladnou rehabilitaci osmileté Emičky Zouharové, která trpí dětskou mozkovou obrnou. „Dětí s touto diagnózou je spousta a pomoc státu a zdravotních pojišťoven je jen omezená. Emičku jsem si vybral mimo jiné proto, že za ní nestojí žádná organizace, žádná jiná sbírka, rodina je na léčbu sama," uvedl Václav Malinský.

A jak může Václav prostřednictvím pochodu peníze pro Emičku získat? „Na batohu mám připevněnou vlaječku s nápisem Pěšky pro Emičku, oslovuji lidi, které potkám a vyprávím jim Emiččin příběh. Kdo chce pomoci, tomu dám vizitku s číslem účtu, kam mohou dívence přispět," vysvětluje.

Za dva měsíce své dobročinné cesty získal pro Emičku 65 tisíc. Z Krnova Václav vyrazil v úterý brzy ráno směrem na Opavu, poté zamíří do Beskyd a na Slovensko.

Účet pro EmičkuHolčička je registrována u Asociace rodičů dětí s DMO, kde je pro ni zřízen sbírkový účet. Nasbírané prostředky z tohoto účtu budou až po schválení komise Asociace použity pouze na náklady spojené s péčí o Emičku. Sbírkový účet: 2700501868 / 2010 Variabilní symbol 111.

Gabriela Mathiasová

Autor: Redakce

8.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hydrolog Jan Unucka z Českého hydrometeorologického ústavu.

Hydrolog Jan Unucka: Doprava a kvalita vody je věčný problém

Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nová parkovací místa v Bruntále

Bruntál – Motoristé v Bruntále se dočkají dalších parkovacích ploch. Na některých místech ve městě by mělo do konce podzimu vzniknout až na šedesát parkovacích míst.

Dračí lodě na Hartě

Hladina a břehy přehrady Slezská Harta se opět promění na scénu se skvělou podívanou. V zátoce u Leskovce nad Moravicí proběhnou o víkendu 25. až 27. srpna závody dračích lodí. Zábava je to jak pro závodníky, tak i pro diváky.

Anděl Páně na náměstí

Na náměstí Míru v Bruntále se chystá akce Loučení s létem.

Den obce ve Staré Vsi

Obecní oslavy Staré Vsi proběhnou v sobotu 26. srpna od 14 hodin v tamním kulturním domě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení