VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dobročinný pochod vede po hranicích

Václav Malinský našel způsob, jak spojit putování s dobročinností. Při svém pochodu po hranicích získává peníze pro postiženou Emu Zouharovou.

8.6.2017
SDÍLEJ:

Václav Malinský vyrazil na dobročinný pochod Pěšky pro Emičku před dvěma měsíci. Každý den ujde asi 50 kilometrů, pro jeden z mála odpočinkových dnů si vybral právě Krnov.Foto: archiv Václava Malinského

Je opálený, optimistický a spokojený. „Bodejť, vždyť jsem celé dny venku," vysvětluje Václav. „Snažím se hodně jíst, samá kalorická jídla, nutelu, tyčinky, oříšky, teplé večeře, ale stejně jsem shodil sedm kilo," dodává. Za poslední dva měsíce totiž ušel 2000 kilometrů, další asi 2000 má ještě před sebou.

Václav Malinský se na svém dobročinném pochodu zastavil v pondělí v Krnově. „Odpočinkových dnů jsem za ty dva měsíce moc neměl, toto je asi třetí," říká ve společnosti své kolegyně cestovatelky, krnovské rodačky Michaely Bugrisové, která ho v Krnově pohostila.

„V Asii, ale i na západě Evropy je to běžné, že lidé u sebe nechají někoho přespat a dají mu jídlo, přestože sami třeba nemají dost. U nás to sice běžné není, ale v cestovatelské komunitě ano," vysvětluje Michaela, která minulý rok cestovala šest měsíců sama po jihovýchodní Asii, a v našem Deníku vycházel z jejích cest pravidelný sloupek.

„Dobrých lidí je dost. Stává se mi tak dvakrát týdně, že mě lidé pozvou domů, jinak přespávám v lese," doplňuje Václav.

Na pochod po hranicích bývalého Československa se vydal 11. dubna z Břeclavi. Cílem jeho cesty je získat peníze na léčbu a nákladnou rehabilitaci osmileté Emičky Zouharové, která trpí dětskou mozkovou obrnou. „Dětí s touto diagnózou je spousta a pomoc státu a zdravotních pojišťoven je jen omezená. Emičku jsem si vybral mimo jiné proto, že za ní nestojí žádná organizace, žádná jiná sbírka, rodina je na léčbu sama," uvedl Václav Malinský.

A jak může Václav prostřednictvím pochodu peníze pro Emičku získat? „Na batohu mám připevněnou vlaječku s nápisem Pěšky pro Emičku, oslovuji lidi, které potkám a vyprávím jim Emiččin příběh. Kdo chce pomoci, tomu dám vizitku s číslem účtu, kam mohou dívence přispět," vysvětluje.

Za dva měsíce své dobročinné cesty získal pro Emičku 65 tisíc. Z Krnova Václav vyrazil v úterý brzy ráno směrem na Opavu, poté zamíří do Beskyd a na Slovensko.

Účet pro EmičkuHolčička je registrována u Asociace rodičů dětí s DMO, kde je pro ni zřízen sbírkový účet. Nasbírané prostředky z tohoto účtu budou až po schválení komise Asociace použity pouze na náklady spojené s péčí o Emičku. Sbírkový účet: 2700501868 / 2010 Variabilní symbol 111.

Gabriela Mathiasová

Autor: Redakce

8.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

zahradní kuchyně

Vařit můžete i pod širým nebem

Zatopený Krnov. Voda zalila město a způsobila velké hmotné škody.

Povodně 1997 aneb dvacet let poté

Památné lípy jsou vystavené mezi stromy

Mezi nejmohutnější stromy v České repoblice patří lípa z Horní Moravice a Janovská lípa. Obě najdete vystavenév zahradě Flemmichovy vily.

Chtějí čistit rybníky, ve kterých žijí želvy

Už deset let Krnované pozorují vodní želvy v nádržích Chářovského parku. Jsou tak plaché, že se je ještě nikomu nepodařilo je vyfotit. Právě se chystá projekt na čištění těchto rybníků.

Německý řád dále usiluje o historickou budovu Základní školy Dlouhá Loučka

Německý řád působil v našem regionu po staletí a stále k němu patří. Žehná pramenům v Karlově Studánce, v Opavě pořádá Řádový den, v Olomouci provozuje církevní gymnázium, pečuje o farnosti Bouzov a Bruntál.

Na bezdomovce prý zaútočili tři násilníci

Bezdomovec ležící na lavičce skončil se zlomenými žebry a vykloubeným ramenem. Bruntálským policistům oznámil, že šlo o útok tří násilníků.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies