VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Do Zvolenu si bruntálští studenti senioři zajeli pro medaile

Studenti bruntálské univerzity třetího věku (U3V) nesedí jen v lavicích na přednáškách, ale vyráží i na společné akce, například na Olympijské hry studentů seniorů univerzit třetího věku, které se konaly v září ve slovenském Zvolenu. Loni zde zástupce bruntálské výpravy Radim Žert vybojoval druhé místo nejlepšího olympionika mezi čtyřmi zeměmi.

11.10.2015
SDÍLEJ:

Výprava bruntálských studentů univerzity třetího věku byla snadno rozpoznatelná díky jednotnému úboru. Na snímku držitelé medailí: bronzová medaile Josef Tesař, zlatá medaile Radim Žert, zlatá medaile Mirek Hadámek, bronzová medaile Jiří Hadámek.Foto: Růžena Urbanová

„Tentokrát byla konkurence veliká. Přijeli účastníci z Polska, Litvy, Ukrajiny, Turecka, domácí Slováci a my, kteří jsme spolu s dvěma účastnicemi z Prahy zastupovali Českou republiku," informovala Růžena Urbanová a vyjmenovala deset účastníků, kteří vyrazili z Bruntálu:

„Marie a Radim Žertovi, Miluška a Pepa Tesařovi, Irenka Mičulková, Jarka Surá, Růžena Urbanová, Mirek Hadámek s bratrem Jiřím Hadámkem a Marta Rozprýmová, která celou akci zabezpečovala. Osobně nás přišla vyprovodit Jiřa Šmídová, ale měli jsme i virtuální podporu dalších kolegů a kolegyň, kteří se letošních OH nemohli zúčastnit."

Na čem si bruntálští studenti zakládají, je zajímavé týmové oblečení, které je odliší od ostatních. Vloni měli všichni růžové klobouky, letos bílé lodičky s nápisem, odkud studenti jsou a které město reprezentují.

„Muži měli trička s modrými proužky a červené šátky na krku, my ženy, jsme měly červená trička s modrými šátky na krku," uvedla Růžena Urbanová.

Zahájení čtvrtého ročníku mezinárodní sportovní olympiády studentů univerzit třetího věku, kterou pořádal Ústav tělesné výchovy a sportu Technické univerzity ve Zvoleni, proběhlo s plnou parádou, za účasti řady významných osobností a s bohatým kulturním a společenským programem.

A jak uspěli Bruntálští na soutěžním poli? Získali dvě zlaté a dvě bronzové medaile. Zlato vybojoval Miroslav Hadámek v šachách a Radim Žert v lukostřelbě. Bronz získal Josef Tesař za střelbu ze vzduchovky a Jiří Hadámek za stolní tenis. Medaile těsně unikla Martě Rozprýmové, která vybojovala čtvrté místo ve stolním tenise.

Účastníci výpravy si moc pochvalovali doprovodný program i možnost další spolupráce a rozvíjení navázaných kontaktů. „Oslavovali jsme na diskotéce, tančili až do pozdních ranních hodin, zpívali a radovali se ze života. Nikoho nic nebolelo, jako by nám bylo dvacet. Možná proto, že jsme všichni, opravdu všichni, každé ráno cvičili před hotelem ranní rozcvičku, kdy se k nám přidávali Ukrajinky, Polky i Litevky a také jeden Turek.

Do programu OH byla zařazena i jóga, zumba, další den plavání a turistika a také prohlídka města a kulturních památek. Hlavní organizátor nám nabídl možnost vzájemné spolupráce při organizaci v příštím roce a vyslovil přání o navázání kontaktů nejen s U3V, ale i s městem Bruntál," dodala Růžena Urbanová.

Autor: Dalibor Otáhal

11.10.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hydrolog Jan Unucka z Českého hydrometeorologického ústavu.

Hydrolog Jan Unucka: Doprava a kvalita vody je věčný problém

Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nová parkovací místa v Bruntále

Bruntál – Motoristé v Bruntále se dočkají dalších parkovacích ploch. Na některých místech ve městě by mělo do konce podzimu vzniknout až na šedesát parkovacích míst.

Dračí lodě na Hartě

Hladina a břehy přehrady Slezská Harta se opět promění na scénu se skvělou podívanou. V zátoce u Leskovce nad Moravicí proběhnou o víkendu 25. až 27. srpna závody dračích lodí. Zábava je to jak pro závodníky, tak i pro diváky.

Anděl Páně na náměstí

Na náměstí Míru v Bruntále se chystá akce Loučení s létem.

Den obce ve Staré Vsi

Obecní oslavy Staré Vsi proběhnou v sobotu 26. srpna od 14 hodin v tamním kulturním domě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení