VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Do lesa vstup zakázán

Kvůli těžbě dřeva a pohybu lesní techniky je zakázán vstup do lesů u Bruntálu.

13.6.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Karel Dvořák

Zákaz vstupu do lesa v obvodu lesních úseků Dětřichovice a Skrbovice, v částech kastrálních území obcí Skrbovice, Nové Heřminovy, Bruntál-město, Oborná, Dětřichovice a Staré Město, vydal na základě tzv. lesního zákona Vojenský lesní úřad se sídlem v Praze.

Zákaz vstupu je platný do 10. srpna tohoto roku v zájmu zdraví a bezpečnosti občanů. V uvedených lesních úsecích totiž probíhá intenzivní kalamitní těžba souší, je zde zvýšený pohyb těžké lesní techniky a z uvedených důvodů zde hrozí velké nebezpečí úrazů.

Situace je ale poněkud složitější, než by se mohlo na první pohled zdát.

Například v katastrálním území Skrbovic, které jsou součástí obce Široká Niva, mají své lesy i další drobní vlastníci, včetně obce. Ta však zákaz vstupu do obecních lesů vydat nehodlá. „Proti zákazu se odvolávat nebudeme, ale ani se k němu nepřipojíme, i když tam máme několik drobnějších lesních úseků.

O zákazu vstupu do lesa musí být totiž lidé podle lesního zákona informovaní na vyvěšených cedulkách. Nedokážu si ale představit, jak bychom to označovali a hlídali, to opravdu není v našich silách," vysvětlila starostka Široké Nivy Alena Mátéová.

Pozemky jednotlivých vlastníků lesů by se musely navíc nechat znovu zaměřit a označit. V současnosti není možné bez podrobné mapy určit, jestli se člověk nachází v lese se zákazem vstupu nebo mimo něj.

Zákaz vstupu do lesa vydal Vojenský lesní úřad poprvé v loňském roce. Není vyloučené, že ten letošní, který skončí 10. srpna, prodlouží. Lesníkům se totiž přes mimořádné úsilí nedaří potlačit kůrovcovou kalamitu, kterou označují za největší v dosavadní historii.

Ladislav Olejníček

Autor: Redakce

13.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

zahradní kuchyně

Vařit můžete i pod širým nebem

Zatopený Krnov. Voda zalila město a způsobila velké hmotné škody.

Povodně 1997 aneb dvacet let poté

Památné lípy jsou vystavené mezi stromy

Mezi nejmohutnější stromy v České repoblice patří lípa z Horní Moravice a Janovská lípa. Obě najdete vystavenév zahradě Flemmichovy vily.

Chtějí čistit rybníky, ve kterých žijí želvy

Už deset let Krnované pozorují vodní želvy v nádržích Chářovského parku. Jsou tak plaché, že se je ještě nikomu nepodařilo je vyfotit. Právě se chystá projekt na čištění těchto rybníků.

Německý řád dále usiluje o historickou budovu Základní školy Dlouhá Loučka

Německý řád působil v našem regionu po staletí a stále k němu patří. Žehná pramenům v Karlově Studánce, v Opavě pořádá Řádový den, v Olomouci provozuje církevní gymnázium, pečuje o farnosti Bouzov a Bruntál.

Na bezdomovce prý zaútočili tři násilníci

Bezdomovec ležící na lavičce skončil se zlomenými žebry a vykloubeným ramenem. Bruntálským policistům oznámil, že šlo o útok tří násilníků.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies