VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Do lesa vstup zakázán

Kvůli těžbě dřeva a pohybu lesní techniky je zakázán vstup do lesů u Bruntálu.

13.6.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Karel Dvořák

Zákaz vstupu do lesa v obvodu lesních úseků Dětřichovice a Skrbovice, v částech kastrálních území obcí Skrbovice, Nové Heřminovy, Bruntál-město, Oborná, Dětřichovice a Staré Město, vydal na základě tzv. lesního zákona Vojenský lesní úřad se sídlem v Praze.

Zákaz vstupu je platný do 10. srpna tohoto roku v zájmu zdraví a bezpečnosti občanů. V uvedených lesních úsecích totiž probíhá intenzivní kalamitní těžba souší, je zde zvýšený pohyb těžké lesní techniky a z uvedených důvodů zde hrozí velké nebezpečí úrazů.

Situace je ale poněkud složitější, než by se mohlo na první pohled zdát.

Například v katastrálním území Skrbovic, které jsou součástí obce Široká Niva, mají své lesy i další drobní vlastníci, včetně obce. Ta však zákaz vstupu do obecních lesů vydat nehodlá. „Proti zákazu se odvolávat nebudeme, ale ani se k němu nepřipojíme, i když tam máme několik drobnějších lesních úseků.

O zákazu vstupu do lesa musí být totiž lidé podle lesního zákona informovaní na vyvěšených cedulkách. Nedokážu si ale představit, jak bychom to označovali a hlídali, to opravdu není v našich silách," vysvětlila starostka Široké Nivy Alena Mátéová.

Pozemky jednotlivých vlastníků lesů by se musely navíc nechat znovu zaměřit a označit. V současnosti není možné bez podrobné mapy určit, jestli se člověk nachází v lese se zákazem vstupu nebo mimo něj.

Zákaz vstupu do lesa vydal Vojenský lesní úřad poprvé v loňském roce. Není vyloučené, že ten letošní, který skončí 10. srpna, prodlouží. Lesníkům se totiž přes mimořádné úsilí nedaří potlačit kůrovcovou kalamitu, kterou označují za největší v dosavadní historii.

Ladislav Olejníček

Autor: Redakce

13.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hydrolog Jan Unucka z Českého hydrometeorologického ústavu.

Hydrolog Jan Unucka: Doprava a kvalita vody je věčný problém

Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nová parkovací místa v Bruntále

Bruntál – Motoristé v Bruntále se dočkají dalších parkovacích ploch. Na některých místech ve městě by mělo do konce podzimu vzniknout až na šedesát parkovacích míst.

Dračí lodě na Hartě

Hladina a břehy přehrady Slezská Harta se opět promění na scénu se skvělou podívanou. V zátoce u Leskovce nad Moravicí proběhnou o víkendu 25. až 27. srpna závody dračích lodí. Zábava je to jak pro závodníky, tak i pro diváky.

Anděl Páně na náměstí

Na náměstí Míru v Bruntále se chystá akce Loučení s létem.

Den obce ve Staré Vsi

Obecní oslavy Staré Vsi proběhnou v sobotu 26. srpna od 14 hodin v tamním kulturním domě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení