VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Děti soutěžily o Zlatou srnčí trofej

Národní finále 47. ročníku soutěže Zlatá srnčí trofej bude opět za účasti dětí z našeho okresu.

20.6.2017
SDÍLEJ:

Národní finále 47. ročníku soutěže Zlatá srnčí trofej bude opět za účasti dětí 
z našeho okresu.Foto: archiv

Soutěž Zlatá srnčí trofej je určena pro děti z přírodovědných kroužků, kteří mají zájem o myslivost, přírodu a její ochranu. Je zaměřena na znalosti a dovednosti v oblasti zoologie, myslivosti, botaniky, kynologie, ekologie, orientace v přírodě.

Okresní kolo soutěže proběhlo na začátku června v areálu firmy Bellama v Holčovicích, zdejší Africké muzeum a vystavené trofeje a exponáty si mohly děti nejen prohlédnout, ale plnily zde i praktickou část soutěže. Majitel farmy Jiří Čížek poskytl pro soutěž nejen prostory, ale věnoval pro děti i občerstvení a oběd. Pořadatelem soutěže byl Okresní myslivecký spolek Bruntál.

„Kdy probíhá srnčí říje? Jak se nazývá zaječí ocásek mysliveckou mluvou? Jakým směrem rostou šišky jedle bělokoré? Který český skladatel napsal operu Příběhy lišky Bystoušky? Jmenujte tři plemena, která patří mezi norníky…"

Takové a mnohé další otázky čekaly děti v soutěži. Do okresního kola postoupilo 49 dětí ze šesti škol, mysliveckých a přírodovědných kroužků z Andělské Hory, Břidličné, Bruntálu, Janova, Třemešné a Zátora. Na farmě pro ně byla připravena ukázka dravých ptáků, loveckých psů, střelba ze vzduchovky a další program.

„Nechceme vytvářet rivalitu, ale chceme, abychom se potkali, děti si to užily a dozvěděly se ještě něco dalšího, aby si každý odtud něco odnesl. Rivality je dnes dost," řekla hlavní pořadatelka Karla Hynštová z Okresního mysliveckého spolku Bruntál.

Všichni účastníci dostali na památku diplom a vítězové i ceny. Nejlepší střelkyně Kateřina Bartozelová z Břidličné získala velký dřevěný terč s tetřívkem a poukázku na bazén v hodnotě 500 korun. Vítězové se v létě zúčastní národního finále. Děti z bruntálského okresu patří k pravidelným účastníkům v národním kole.

Vítězové, mladší kategorie:
1. Jakub Vojvodík, Bruntál
2. Tomáš Brenkus, Bruntál
3. Petr Brettschneider, Zátor

Starší kategorie:
1. Jakub Jorda, Bruntál
2. Lukáš Brenkus, Bruntál, Amélie Felcmanová, Zátor
3. Jan Hlaváček, Třemešná, Šimon Kalaš, Janov

Autor: Dalibor Otáhal

20.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hrad Sovinec. Ilustrační foto.

Hrad Sovinec hostí malý divadelně hudební festival Bubofest

Linhartovský zámek. Ilustrační foto.

Na zámku Linhartovy začalo Kulturní léto

Krajské kluby znají své soupeře v poháru

V rámci losovacího aktivu, který se uskutečnil ve čtvrtek v Olomouci, byl rozlosován rovněž i nový ročník pohárové soutěže MOL Cup.

Děti narozené v krnovské nemocnici

Vážení čtenáři a rodiče, díky vstřícnosti krnovské nemocnice vám přinášíme pravidelně každý týden na našich stránkách fotografie nejmladších obyvatel regionu.

Kamil Vrba: Krnovu stále fandím, klubu bych do budoucna přál divizi

/ROZHOVOR/ V současné době už fotbal nehraje ani rekreačně a věnuje se zejména svému vnukovi. Zhruba před čtvrtstoletím si ovšem obranu tehdejšího opavského Ostroje, který brázdil vody naší druhé nejvyšší fotbalové soutěže, šlo bez stopera Kamila Vrby představit jen stěží. Momentálně na trávníky vybíhá spíše sporadicky a dění na hřišti přihlíží především z pozice diváka.

Letní brigády: hodně se jezdí i do zahraničí

Studenti z Opavska a Bruntálska jezdí o prázdninách pracovat do sousedních zemí čím dál tím častěji. Reagují tak na omezenou pracovní nabídku v regionu a na její nízké finanční ohodnocení.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies