VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krnov získal dotaci na čistírnu odpadních vod

KRNOV - Město Krnov uspělo s projektem Rekonstrukce čistírny odpadních vod (ČOV) v dotačním programu Moravskoslezského kraje. Jedná se o program kraje na podporu projektů v oblasti životního prostředí a zemědělství.

2.6.2007
SDÍLEJ:

Krnovská čistírna odpadních vod.Foto: DENÍK/Fidel Kuba

Kraj na tento program vyčlenil 35 milionů korun, o které bojovalo celkem 215 projektů. Uspělo ovšem pouze 82. Mezi vyřazenými bylo bohužel pět dalších krnovských projektů na kanalizace, kompostárnu nebo optimalizaci vodního režimu.

Krnov získá dotaci 1,75 milionu korun na přípravu projektu Rekonstrukce ČOV a dalších 457,5 tisíce korun na projekt Sběrné dvory, což u obou pokryje tři čtvrtě nákladů na pořízení projektové dokumentace. Město Krnov se v tomto dotačním programu ucházelo o krajské peníze ještě s dalšími pěti projekty: Krnov - splašková kanalizace Chomýž, Splašková kanalizace Krnov – Ježník (Kabátův kopec) a ulice Petrovická, Zařízení na zpracování biologicky rozložitelných komunálních odpadů a třídění odpadů, Rekreační využití lesů Krnov a Optimalizace vodního režimu Chářovská. S nimi je nyní na seznamu náhradních žadatelů.

„S výsledkem dotačního řízení nejsem právě spokojený, ale dal se předpokládat. Přetlak ze strany měst a obcí, které si uvědomují, že je třeba se důkladně připravit na možnost získání peněz z fondů Evropské unie, je obrovský. Bylo jasné, že kdyby uspěly tři nebo čtyři naše projekty, byl by to ohromný úspěch, uspěly pouze dva, ale i to je dobrý výsledek,“ uvedl místostarosta Bedřich Marek. Protože se Krnov nechtěl spoléhat pouze na krajské dotace, se stejnými projekty se uchází o dotace z fondů Evropského hospodářského společenství a Norska, kde byl vyhlášen podobný dotační program. „Zda s některým z projektů uspějeme, se dozvíme až v létě. S neúspěšnými projekty se pak budeme ucházet o dotace opět v příštím roce,“ dodal místostarosta.

Nyní se město Krnov zaměří na oba úspěšné projekty čističky a sběrných dvorů. Díky krajským dotacím může v obou případech urychlit zpracovávání projektové dokumentace, která bude sloužit jako podklad pro žádosti o další dotace z EU. Na vlastní investiční akci tyto dotace kraje nejsou určeny. Rekonstrukce ČOV má přispět k tomu, aby městská čistička byla schopná udržet kvalitu vypouštěných odpadních vod do toku řeky Opavy a splňovala zákonné normy, které mají vstoupit v platnost v roce 2015.

2.6.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

ON-LINE rozhovor s Ladislavem Velebným, kandidátem ČSSD na poslance PČR

Tento týden představíme prvňáčky ze ZŠ Jesenická, Bruntál

Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka - pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic.

Bobři vyvolávají emoce. Mnozí rybáři je vidí neradi

Před lety mnozí vítali návrat bobra do přírody, dnes bývá často trnem v oku zejména rybářům.

AKTUALIZOVÁNO

ON-LINE rozhovor s Alfrédem Šrámkem, kandidátem na poslance za Realisty

JUDr. Alfréd Šrámek, kandidát na poslance za Realisty byl hostem on-line rozhovoru Deníku.

V krnovském babyboxu našli holčičku a vzkaz, že je to Andrea

V krnovské nemocnici je už pět let k dispozici babybox, do kterého mohou ženy anonymně odložit novorozence, pokud se o něj nechtějí nebo nemohou starat. Lékaři dohlédnou na zdravotní stav odloženého miminka a o jeho dalším osudu rozhodnou orgány sociální péče.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení