VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chodníky jsou po zimě otřesné

Krnov – Zástupci Technických služeb Krnov se sešli s vedením města a vedoucími odborů, aby se společně zamysleli nad chodníky, které jsou po zimě v havarijním stavu. Hlavní problém jsou peníze.

26.3.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK / Radek Valerián

V rozpočtu města Krnova, který byl schválen v prosinci, je na opravu městských chodníků a komunikací v rámci běžné údržby vyčleněna částka 12,6 milionu korun, což je vzhledem k rozsahu škod naprosto nedostačující. Proto do nejbližšího zastupitelstva půjde návrh povýšit tuto částku o dva miliony korun. V již schváleném rozpočtu se počítá s půlmilionem na opravu chodníku u kotelny a v kapitálovém rozpočtu je navrženo 1,2 milionu na chodník mezi ulicemi Karbenská a Švermova.

„Havarijní stav chodníků se stává důležitým tématem pro nás i pro občany. Mapujeme město, kde jsou ty nejhůře postižené chodníky a kde začít s opravami nejdřív, kde vystačí drobná údržba, a kde je nutná generálka,“ vyzvedla téma krnovská místostarostka Alena Krušinová. Podle ní se už připravují další dvě velké akce, a to chodník kolem drogerie Droxi a prodejny Kutil, který je řádně zvlněný a rozviklaný, a dalším problémem je chodník od lázní směrem k náhonu u škrobáren.

„V této části Krnova dochází k oživení, přibývá tam firem i lidí, kteří chodník využívají, ale letošní zima ukázala zásadní problém - chodník není zahrnutý do zimní údržby. Chybí tam totiž nájezdy pro techniku a vysoké obrubníky dělají potíže nejen technickým službám, ale také vozíčkářům. Úkolem rekonstrukce bude hlavně přizpůsobit ho pro zimní údržbu. Ukázalo se také, že v jednom místě tam chodník chybí, protože ho přerušuje parkoviště, na to se chceme také podívat, zda by se tu dalo pro chodce něco udělat,“ podotkla Krušinová.

Kromě financí je dalším velkým problémem to, jak opravu chodníků naplánovat. Typickým příkladem je Mikulášská ulice, která by si už dávno zasloužila opravu.

„Před dvěma lety Dalkia oznámila , že zde bude provádět výkopové práce, pak z toho sešlo, ale zase se ozvaly Krnovské vodovody a kanalizace, že potřebují položit přípojky pro plánovanou výstavbu v kasárnách, a letos se Dalkia ozvala znovu. Obávám se, že v dohledné době bude Mikulášská hlavně v lokalitě kolem nádraží hodně rozkopaná. Chceme toho ale využít a rovnou se připojit s veřejným osvětlením. Pak přijde čas udělat generální opravu Mikulášské od polikliniky až po nádraží,“ dodala místostarostka Alena Krušinová.

Autor: František Kuba

26.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační snímek.

V Krnově mají recept, jak podpořit dětské čtenářství

Ilustrační foto

Sníh byl proti fotbalu

Krnov chystá další koncert pro Ukrajinu

Každoročně v dubnu míří do krnovské Koncertní síně sv. Ducha desítky lidí kvůli hudebnímu zážitku, který se spojen s pomocí potřebným na Ukrajině.

Nejvíc dlužníků má Moravskoslezský kraj. Přibývá zadlužených důchodců

Představujete si člověka, který v exekuci dluží statisíce korun, jako rozmařilce a hýřila? Třeba se pletete. Může jít o někoho, kdo si půjčil „jen" několik tisíc korun. Sankce za nesplácení půjčky však tento dluh rychle navýšila na statisíce. Na počátku dluží pár stovek, na konci…

Měli jste v dětství vlastní stavebnici Merkur? Můžete na ni zavzpomínat v Krnově

ANKETA/ V Krnově právě začíná výstava Fenomén Merkur. Mapuje historii známé stavebnice, která se vyrábí již přes sto let. Ve Flemmichově vile bude i herna.

Sníh v Krnově napáchal víc škod na zeleni než loňská vichřice

Na odstranění polámaných větví, zničených keřů a rozlámaných stromů spolupracují hasiči a Technické služby Krnov. Mokrý těžký sníh zanechal horší škody, než se zdálo.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies