VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chodníky jsou po zimě otřesné

Krnov – Zástupci Technických služeb Krnov se sešli s vedením města a vedoucími odborů, aby se společně zamysleli nad chodníky, které jsou po zimě v havarijním stavu. Hlavní problém jsou peníze.

26.3.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK / Radek Valerián

V rozpočtu města Krnova, který byl schválen v prosinci, je na opravu městských chodníků a komunikací v rámci běžné údržby vyčleněna částka 12,6 milionu korun, což je vzhledem k rozsahu škod naprosto nedostačující. Proto do nejbližšího zastupitelstva půjde návrh povýšit tuto částku o dva miliony korun. V již schváleném rozpočtu se počítá s půlmilionem na opravu chodníku u kotelny a v kapitálovém rozpočtu je navrženo 1,2 milionu na chodník mezi ulicemi Karbenská a Švermova.

„Havarijní stav chodníků se stává důležitým tématem pro nás i pro občany. Mapujeme město, kde jsou ty nejhůře postižené chodníky a kde začít s opravami nejdřív, kde vystačí drobná údržba, a kde je nutná generálka,“ vyzvedla téma krnovská místostarostka Alena Krušinová. Podle ní se už připravují další dvě velké akce, a to chodník kolem drogerie Droxi a prodejny Kutil, který je řádně zvlněný a rozviklaný, a dalším problémem je chodník od lázní směrem k náhonu u škrobáren.

„V této části Krnova dochází k oživení, přibývá tam firem i lidí, kteří chodník využívají, ale letošní zima ukázala zásadní problém - chodník není zahrnutý do zimní údržby. Chybí tam totiž nájezdy pro techniku a vysoké obrubníky dělají potíže nejen technickým službám, ale také vozíčkářům. Úkolem rekonstrukce bude hlavně přizpůsobit ho pro zimní údržbu. Ukázalo se také, že v jednom místě tam chodník chybí, protože ho přerušuje parkoviště, na to se chceme také podívat, zda by se tu dalo pro chodce něco udělat,“ podotkla Krušinová.

Kromě financí je dalším velkým problémem to, jak opravu chodníků naplánovat. Typickým příkladem je Mikulášská ulice, která by si už dávno zasloužila opravu.

„Před dvěma lety Dalkia oznámila , že zde bude provádět výkopové práce, pak z toho sešlo, ale zase se ozvaly Krnovské vodovody a kanalizace, že potřebují položit přípojky pro plánovanou výstavbu v kasárnách, a letos se Dalkia ozvala znovu. Obávám se, že v dohledné době bude Mikulášská hlavně v lokalitě kolem nádraží hodně rozkopaná. Chceme toho ale využít a rovnou se připojit s veřejným osvětlením. Pak přijde čas udělat generální opravu Mikulášské od polikliniky až po nádraží,“ dodala místostarostka Alena Krušinová.

Autor: František Kuba

26.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jiří Kajínek, odsouzený vrah, míří 23. května po 23 letech na svobodu z věznice v Rýnovicích v Jablonci nad Nisou díky milosti, kterou mu udělil prezident Miloš Zeman.
AKTUALIZOVÁNO
34

Je to tady! Kajínek opustil vězení. "Vítej na svobodě," zaznělo na uvítanou

zelenina, ilustrační foto

Tipy pro miniaturní zahradu

Kofola vyplatí rekordní dividendy

Krnovská nápojářská firma Kofola vyplatí akcionářům rekordní dividendy. Navrhlo to představenstvo a už se čeká jen na schválení valné hromady.

POZNÁMKA FIDELA KUBY: Likvidovat?

Miloš Zeman přirovnával novináře k fekáliím a prostitutkám dávno před tím, než se stal prezidentem.

Otevřená radnice v Krnově

Co se skrývá za dveřmi s cedulkou Starostka? Jak vypadá kancelář tajemníka? Co právě řeší místostarostové? To zjistí ti, kteří ve středu 24. května přijmou pozvání na den otevřené radnice.

Politiky kampaň líčí jako kouzelníky

„Nechal jsem zmizet smlouvy za 150 miliard," tvrdí poslanci Ladislav Velebný (ČSSD) a Miroslav Opálka (KSČM) na plakátech, které zaplatila iniciativa Rekonstrukce státu a firma Student Agency. Co nám kampaň sděluje?

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies