VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chodníky jsou po zimě otřesné

Krnov – Zástupci Technických služeb Krnov se sešli s vedením města a vedoucími odborů, aby se společně zamysleli nad chodníky, které jsou po zimě v havarijním stavu. Hlavní problém jsou peníze.

26.3.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK / Radek Valerián

V rozpočtu města Krnova, který byl schválen v prosinci, je na opravu městských chodníků a komunikací v rámci běžné údržby vyčleněna částka 12,6 milionu korun, což je vzhledem k rozsahu škod naprosto nedostačující. Proto do nejbližšího zastupitelstva půjde návrh povýšit tuto částku o dva miliony korun. V již schváleném rozpočtu se počítá s půlmilionem na opravu chodníku u kotelny a v kapitálovém rozpočtu je navrženo 1,2 milionu na chodník mezi ulicemi Karbenská a Švermova.

„Havarijní stav chodníků se stává důležitým tématem pro nás i pro občany. Mapujeme město, kde jsou ty nejhůře postižené chodníky a kde začít s opravami nejdřív, kde vystačí drobná údržba, a kde je nutná generálka,“ vyzvedla téma krnovská místostarostka Alena Krušinová. Podle ní se už připravují další dvě velké akce, a to chodník kolem drogerie Droxi a prodejny Kutil, který je řádně zvlněný a rozviklaný, a dalším problémem je chodník od lázní směrem k náhonu u škrobáren.

„V této části Krnova dochází k oživení, přibývá tam firem i lidí, kteří chodník využívají, ale letošní zima ukázala zásadní problém - chodník není zahrnutý do zimní údržby. Chybí tam totiž nájezdy pro techniku a vysoké obrubníky dělají potíže nejen technickým službám, ale také vozíčkářům. Úkolem rekonstrukce bude hlavně přizpůsobit ho pro zimní údržbu. Ukázalo se také, že v jednom místě tam chodník chybí, protože ho přerušuje parkoviště, na to se chceme také podívat, zda by se tu dalo pro chodce něco udělat,“ podotkla Krušinová.

Kromě financí je dalším velkým problémem to, jak opravu chodníků naplánovat. Typickým příkladem je Mikulášská ulice, která by si už dávno zasloužila opravu.

„Před dvěma lety Dalkia oznámila , že zde bude provádět výkopové práce, pak z toho sešlo, ale zase se ozvaly Krnovské vodovody a kanalizace, že potřebují položit přípojky pro plánovanou výstavbu v kasárnách, a letos se Dalkia ozvala znovu. Obávám se, že v dohledné době bude Mikulášská hlavně v lokalitě kolem nádraží hodně rozkopaná. Chceme toho ale využít a rovnou se připojit s veřejným osvětlením. Pak přijde čas udělat generální opravu Mikulášské od polikliniky až po nádraží,“ dodala místostarostka Alena Krušinová.

Autor: František Kuba

26.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Škoda Rapid 136 MTX Cabrio.
AUTOMIX.CZ
49

GALERIE: Skvosty Metalexu. Tato česká firma stavěla skvělá auta, i za socialismu

Petr Možný je spoluautorem nové knihy Horské chaty v Jeseníkách.

Kniha představuje staré pohlednice z Jeseníků

Studenti natočili dokument o krnovském odpůrci komunismu

„Stalo se to v Krnově, ne v nějakém filmu," uvědomili si gymnazisté, když slyšeli příběh Petra Strnadela.

Vařit můžete i pod širým nebem

Nemusíte vařit jen v domě. Můžete si pořídit kuchyň, která bude stát pod oblohou, nebo alespoň pod krytým přístřeškem na zahradě. A není to ani tak složité.

Povodně 1997 aneb dvacet let poté

Jeden lidský život a škoda za více než 400 milionů korun. To byla bilance povodní v roce 1997 v Krnově.

Památné lípy jsou vystavené mezi stromy

Mezi nejmohutnější stromy v České repoblice patří lípa z Horní Moravice a Janovská lípa. Obě najdete vystavenév zahradě Flemmichovy vily.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies