Jedním z menších chlapců, kteří na tábor přijel z vlastní vůle, zlákán elektronickou obdobou boje op přežití Call Of Duty: Modern WarFare byl Svatoslav Havlíček ze Zlína. I on přiměl rodiče, aby jej na tábor přihlásili. „Líbí se mi zbraně, military. Tábor mi přinesl nové zážitky, nové zkušenosti. Kurz přežití mě stál hodně sil, ale nějak zvlášť jsem na něj předem netrénoval,“ hodnotil dril nastavený vojáky Armády ČR Svatoslav Havlíček.

Na tábor speciálně netrénoval, tak jako ani jediná dívka, které se armádního tábora účastnila. „Byla jsem zde na školním výletě, tábor jsem si našla sama na internetu. Hlavně jsem chtěla poznat, jaké to tu je. Po pobytu zde jsem určitě zocelenější, jak fyzicky, tak i psychicky,“ řekla tábornice Jana Fialová ze Šternberku. Psychicky jí zdokonalily akce jako třeba útok na konvoj vojáků. „Řvou po vás: běžte, běžte dopředu, přitom do vás šijí zbraněmi do hlavy a všude. To bylo hodně na psychiku. Musela jsem do boje, i když bych třeba hned nechtěla,“ popisovala útok studentka Fialová.

Nejvíce fyzických sil vydala při zdolávání kopce sjezdovky s naloženou plnou polní na bedrech. Za rok chce přes všechny ústrky, nebo právě kvůli nim přijet znovu. Dalším motivem jsou pro ni kamarádi táborníci, kteří také rádi „paří“ počítačové hry.

Na tábor se sám přihlásil i milovník Call Of Duty David Czernin z Klimkovic u Ostravy. I on si tábor vyhledal na internetu. „Zajímám se o airsoft, jako o vojenský sport, velmi podobný paintballu,“ svěřil se David Czernin, který shledal na táboře obrovský rozdíl mezi skutečným výcvikem a počítačovou hrou. „Ve hře bylo všechno mnohem lehčí, je to jen hra. Tu na táboře to bylo těžší, náročnější. Jde vidět, že jsme bojovali s opravdovými vojáky,“ hodnotil Czernin. I on za rok přijede znovu, a nějak speciálně na tábor netrénoval.