VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Akce Zasaď si svůj strom má v Krnově nečekaný ohlas

Krnov - Lesy ČR nabízejí Krnovanům teprve dva týdny možnost vysadit si v lese svůj vlastní strom. Dnes už je na pasece označené tabulí Zasaď si svůj strom mezi pařezy více než stovka malých listnáčů s jmenovkou.

10.10.2008
SDÍLEJ:

Svůj strom si přišli na oplocenou paseku zasadit také klienti krnovského střediska sociální rehabilitace Rút a pomáhali jim při tom pracovníci Slezské Diakonie.Foto: DENÍK / Fidel Kuba

Každý, kdo na pasece vysadil svůj „podepsaný“ stromeček, může v následujících letech pozorovat, zda se ujal, jak se mu v lese daří a o kolik centimetrů poporostl. Denně si zde předávají motyku z ruky do ruky příznivci lesa všech generací.

Výlet spojený se sázením malých buků zaujal také nejrůznější organizace. Ve středu se například nad stromečky skláněli klienti krnovského střediska sociální rehabilitace Rút a pomáhali jim při tom pracovníci Slezské Diakonie.

Mnozí Krnované také spojují sázení stromů s rodinným výšlapem, s venčením psa nebo s projížďkou na kole. Oplocená paseka, na které přibývají stromky jak houby po dešti, leží přibližně mezi Šelenburkem, Úvalnem a Býkovem, takže dojít až k ní pěšky představuje celkem slušnou túru.

Pracovníci Lesní správy Město Albrechtice připravili plochu určenou k zalesnění, sazenice stromů, nářadí, štítky na jmenovku s tužkou i návod jak postupovat. Místa vhodná pro vysazení stromků jsou vyznačena kolíkem – znamenákem. Sazenice stromků jsou připraveny ve stínu pod mladými smrčky tak, aby je každý snadno našel. Jsou naproti žebříku, který slouží jako přelez přes plot do oplocenky.

Paseka k sázení je u lesní asfaltky do Býkova, turista se na ni dostane od zelené trasy a naučné stezky Cvilín. Akce Zasaď si svůj strom potrvá do zalesnění paseky nebo do prvního sněhu. Lesníci důvěřují návštěvníkům lesa, že motyky i další volně položené věci nebudou odnášet.

Pokud návštěvníci zjistí, že na místě cokoliv chybí, mohou to oznámit na telefon 724 523 512 nebo 724 523 500. Akci pořádají Lesy České republiky a Lesní správa Město Albrechtice, revír Cvilín.

Mapku a návod, jak strom správně zasadit, najdou zájemci také na stránkách kampaně www.krnovmestostromu.estranky.cz.

Autor: František Kuba

10.10.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Štěpán Lhoťan

Štěpán Lhoťan: Máme ty nejvyšší ambice

Ilustrační foto.

Zápolení traktorů se chystá na zátorské traktoriádě

Skauti vyrazí vlakem Křížem krážem republikou

Dá se za jediný den ujet vlakem přes 1300 kilometrů a ještě stihnout návštěvu pamětihodností nebo kulturní akce? Že je to možné, dokazují loňské výsledky celostátní skautské cestovatelské soutěže Křížem krážem, která letos vstupuje do desátého ročníku.

Ukončení zámecké sezóny v Janovicích

Závěr sezony na zámku v Janovicích bude patřit divadelnímu představení Věnce, s kterým přijede polský divadelní soubor Troche Lipa.

Na kole na úřad i do kostela

Stovky věřících z celé republiky se v neděli 17. září vydaly do kostela bez auta. Zapojili se do desátého ročníku ekumenické akce Do kostela na kole.

Hasiči společně darovali krev

Darovat krev přišlo v Bruntále patnáct dobrovolných hasičů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení