VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Bruntálsko

8.2.2017

Na Krnovsku je hitem kalendář v podobě obalu od cédéčka

Na přelomu letopočtu si každý pořizuje kalendář, na který se bude dívat celý rok. V obchodech máme na výběr jen tři druhy: nástěnný, stolní nebo kapesní.

8.2.2017

Stoletá Valerie Rašková žádné léky nepotřebuje

Valerii Raškové z Krnova by nikdo nehádal, že se narodila za první světové války. Kromě kapek do očí nebere žádné léky a už si ani nepamatuje, kdy byla naposledy u doktora.

8.2.2017

Bál města bude letos filmový

„Můj filmový hrdina" je téma letošního bálu města Krnova, který se uskuteční v Hotelu Cvilín v pátek 17. února od 19 hodin.

8.2.2017

Kdo bude bruntálský Amos?

Má vaše dítě vynikající učitelku nebo učitele? Zasloužili by si titul Bruntálský Amos? Třeba za to, že učí děti zajímavým způsobem nebo zařídili, aby se podívaly se školou někam do zahraničí? Město Bruntál vyhlásilo V. ročník soutěže Bruntálský Amos. Můžete do ní přihlásit svého oblíbeného učitele.

8.2.2017

Kabelkový veletrh v knihovně

Termín kabelkového bazaru a bižubazaru v Městské knihovně Krnov se už blíží. Desítky kabelek, tašky, psaníčka, dětské batůžky, ale i korálky, náhrdelníky, náušnice a náramky už čekají v knihovně na své nové majitelky. Přijdete si vybrat?

7.2.2017

Plány na stavbu nové cyklostezky

Nová cyklostezka by měla spojit Vrbno pod Pradědem a sousední Karlovice. Její pořízení přijde na 14 milionů korun, trasa má vést souběžně se silnicí.

7.2.2017

Den akutní medicíny MUDr. Vladimíra Šiguta

Jméno Vladimíra Šiguta by v Krnově nemělo být zapomenuto. A nejspíše nebude. Kromě vzpomínek Krnovanů bude totiž jeho jméno a práci připomínat pamětní deska, která bude umístěna v hlavní budově krnovské nemocnice.

7.2.2017

Benzinová pumpa na Opavské ulici slaví padesáté výročí otevření

Byla to před padesáti lety velká sláva, když v Krnově otevřeli nejmodernější benzínku.

7.2.2017

Lidem v oblasti Jesenicka pomáhá Charita svatého Martina už jeden rok

Půjčovna zdravotnických a kompenzačních pomůcek, pečovatelská služba a nově také terénní zdravotnická služba to jsou tři oblasti, v nichž může lidem v nesnázích pomoci Charita sv. Martina, která již rok působí v Malé Morávce a okolí.

7.2.2017

Co přinese zasedání zastupitelstva v Bruntále?

Podaří se konečně pro bývalý dům služeb v Bruntále najít vhodného majitele? To se v úterý 7. února ukáže na zasedání městského zastupitelstva.

6.2.2017

Stížnosti na péči v domově pro seniory v Krnově bude řešit nová ombudsmanka

Nespokojenost a stížnosti na péči v Domově pro seniory Krnov bude v tomto roce řešit Martina Chlápková. Rada města ji na základě návrhu sociálního odboru schválila do funkce ombudsmanky domova.

6.2.2017

Čipování psů se v Krnově velmi osvědčilo

Před osmi lety v Krnově vstoupila v platnost vyhláška o povinném čipování psů. Čísla ukazují, že se osvědčila.

6.2.2017

Evidence obyvatel je jinde

Klienti Městského úřadu v Krnově najdou ode dneška evidenci obyvatel na novém místě. Nyní funguje v kanceláři číslo 322, ve třetím podlaží krnovské radnice.

5.2.2017

Zesnulí v krnovském a bruntálském regionu

Vážení čtenáři, na webových stránkách Bruntálského a Krnovského Deníku přinášíme seznam zesnulých v našem regionu za uplynulé období.

5.2.2017

Vodní záchranáři cvičí, jak zachraňovat životy

Až se léto zeptá vodních záchranářů, co dělali v zimě, mohou s klidem odpovědět: trénovali jsme.

5.2.2017

Krnovské kino připravilo novinku. Brzy chystá otevřít nový sál pro dvacet diváků

Krnov má jednosálové kino Mír 70, které ve svém programu nabízí jak masovou lidovou zábavu typu Anděl Páně 2, tak Filmový klub pro náročné diváky. Nyní přichází s nápadem, jak se přiblížit kinům s více sály.

4.2.2017

Hitler poslal do Krnova jen trapně vyhlížející malý tančík

Na výstavě historických fotografií si mohou Krnované prohlédnout záběr z 6. října 1938, na kterém sudetští Němci zdraví tank projíždějící přes náměstí Hrdinů. Proč ale byl tank tak malý?

4.2.2017

Prampouch muže připravil o dva miliony

/VIDEO/ Před 15 lety se Rudolf Šmíd z Krnova málem stal milionářem. V Krnově dodnes žije legenda, jak ho prampouch připravil o dva miliony.

4.2.2017

Lyžaři i vlekaři si libují. Zima je taková, jaká má být

Dobré sněhové podmínky v Jeseníkách nabízí lyžařům svezení na všech sjezdovkách zdejších skiareálů i v upravených stopách pro běžkaře.

3.2.2017

Lyžování mají v pátek školáci v některých areálech zdarma

Školáci dnes mají pololetní prázdniny. Pokud je stráví na horách, mohou lyžovat dokonce zdarma.

3.2.2017

Kancelář OSSZ v Krnově končí, tentokrát ale definitivně

Byla to velká sláva, když před deseti lety v Krnově otevírala svou pobočku Okresní správa sociálního zabezpečení Bruntál. V těchto dnech byla potichu zrušena.

2.2.2017

V Krnově odhalí pamětní desku

V Krnově bude ve čtvrtek 2. února slavnostně odhalena pamětní deska doktora Vladimíra Šiguta staršího, který v Krnově položil základy akutní medicíny.

2.2.2017

Zastupitelstvo v Rýmařově

Veřejné zasedání zastupitelstva se koná ve čtvrtek 2. února v Rýmařově. Schůze začne v 17 hodin ve velkém sále Střediska volného času Rýmařov v Okružní ulici.

1.2.2017

Na Bruntálsku a Krnovsku si se sněhem poradili, v Oborné dopravu blokoval kamion

/FOTOGALERIE/ Vytrvalé ranní sněžení na Bruntálsku sice přidalo práci silničářům, ale nebylo to nic, co by nezvládli. Dopoledne sice byly problémy na Vrbensku a u Bruntálu ve stoupání u Oborné, kde dopoledne zablokoval dopravu kamion. V poledne už byly silnice s potřebnou mírou opatrnosti sjízdné.

1.2.2017

Chcete veřejný gril v Krnově? Místní obyvatelé myšlenkou nadšení nejsou

V Praze a v Brně vznikají gril pointy neboli místa s veřejným grilem. První městský gril v Krnově byl navržen na sídlišti Budovatelů. Místní příliš nadšení nejsou.

1.2.2017

Krnov proti ministerstvu: celé město je jeden obvod

K povinné devítileté školní docházce přidalo Ministerstvo školství navíc jeden povinný rok v mateřské škole. Městům z toho vyplývá nová povinnost zavést spádové obvody také pro školky.

31.1.2017

Lidé prokázali štědrost v Tříkrálové sbírce

Dočkali jste se letos příchodu Tří králů? Snad ano. A možná jste také přispěli do Tříkrálové sbírky. Celkem se letos v našem okrese vybralo 631 607 korun.  

31.1.2017

Světlá Hora slaví výročí

/FOTOGALERIE/ Před 750 lety dal bruntálský fojt pokyn k vyklučení lesa. Vznikla osada Lichtewerden, dnešní Světlá Hora. Místní si jako připomínku historie připravili krásnou oslavu. V kulturním domě ve Světlé se sešli obyvatelé všech pěti místních částí.

31.1.2017

Cena pro školu umění

Mimořádného úspěchu dosáhli žáci výtvarného oboru Základní umělecké školy v Bruntále. Získali 1. místo v celostátní přehlídce animované tvorby studentů ZUŠ Oskárek 2016 ve Valašském Meziříčí.

30.1.2017

Na zvětšenině Cvilína je tajemná věž

Siluetu kopce Cvilína s rozhlednou a poutním kostelem zná každý. Na poválečném snímku Cvilína stojí jedna podivná věž navíc.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies