VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Bruntálsko

10.3.2017

V Bruntále si připomenou narození prvního prezidenta

Náměstí Míru v Bruntále se kdysi jmenovalo Masarykovo. To inspirovalo organizátory akce Co bychom také mohli ukázat T. G. Masarykovi, kdyby byl přijel odhalit desku s novým názvem náměstí.

10.3.2017

Otužilci půjdou jen v kraťasech

V Bruntále si otužování našlo své příznivce, každý rok se o Váncích koupou odvážlivci v Kobylím rybníce. Teď mohou vyrazit na Praděd.

10.3.2017

Městský ples ve Společenském domě

Reprezentační ples města Bruntálu proběhne v sobotu 11. března ve Společenském domě, začátek je v 19 hodin.

10.3.2017

Maškarní bál Cesta kolem světa

Pobavit se na maškarním bále mohou v sobotu 11. března děti ve Vrbně pod Pradědem.

10.3.2017

Najde zámek Dívčí Hrad majitele? Obec si to přeje

Renesanční zámek Dívčí Hrad, který leží ve stejnojmenné obci na Osoblažsku, stále nemá majitele. Je zavřený a chátrá. Najde se pro něj kupec?

9.3.2017

Vstupenky do krnovského kina po internetu

Po zprovoznění malého sálu Art klubu přichází krnovské kino Mír 70 s další novinkou. Od března zrušilo rezervaci míst na vybraná představení a zavedlo novou službu nákup vstupenek přes internet.

9.3.2017

Čtenáři mají přístup do českých i zahraničních knihoven

Oddělení informačních služeb v krnovské knihovně nabízí čtenářům také meziknihovní výpůjční službu (MVS). Ta umožňuje čtenáři získat přístup ke knize, která není v krnovském fondu, ale v nějaké mimokrnovské knihovně.

9.3.2017

Výjimky z vyhlášky o nočním klidu nově schvalují zastupitelé

Vyhlášky vymezují akce, které zasáhnou do nočního klidu po 22. hodině.

9.3.2017

Platy státních zaměstnanců rostou. Stranou nezůstávají ani úředníci

Platy krajských, městských a obecních úředníků vzrostly o 4 procenta. Obce a města na Opavsku, Bruntálsku a Krnovsku z navyšování zaskočeny nebyly.

8.3.2017

Daruj Vrbnu lavičku

Ve snaze vylepšit vzhled města připravila radnice Vrbna pod Pradědem akci Daruj lavičku. Postupně chce vyměnit lavičky na veřejných prostranstvích za nové, moderní a zvolila k tomu netradiční způsob.

8.3.2017

Jak jsme slavili MDŽ v Krnově

Zejména starším generacím při pohledu do kalendáře na 8. březen naskočí vzpomínky na oslavy MDŽ neboli Mezinárodního dne žen.

8.3.2017

Obchvatu navzdory pracují v zahrádkách jako každý rok

„Na podzim sklidím a na jaře už nezaseju," říkal filmový děda Komárek ve filmu Na samotě u lesa. V podobné situaci se možná letos ocitli zahrádkáři v Krnově.

7.3.2017

Bruntálská knihovna hledá čtenáře roku

K akci Březen – měsíc čtenářů (BMČ) se svými aktivitami každoročně hlásí více než 400 aktivních veřejných knihoven z celé České republiky.

7.3.2017

Jan Burian prozradí, jak se nezbláznit z naší civilizace

K sedmdesátinám Městská knihovna Krnov dostane dárek v podobě setkání s písničkářem, cestovatelem, spisovatelem a televizním moderátorem Janem Burianem.

6.3.2017

Ladislav Václavec nepobírá tři platy

Ladislav Václavec je ředitelem dvou nemocnic a navíc senátorem. Proto se v diskusních fórech objevily spekulace, zda také pobírá tři platy. Není to pravda.

6.3.2017

Eskymování v Krnově: do bazénu vstup jen s lodí

/FOTOGALERIE/ Ocitnout se v kajaku hlavou dolů pod hladinou není zase tak těžké. Co však má vodák udělat, aby se otočil a dostal se nad vodu?

6.3.2017

Světový den ledvin na bruntálské dialýze

Lidé v Bruntále si mohou tento čtvrtek preventivně a bezplatně nechat vyšetřit ledviny. Dialyzační středisko v Bruntále v areálu nemocnice v Nádražní ulici se ve čtvrtek otevře pro veřejnost od 9 do 15 hodin u příležitosti preventivní akce Světový den ledvin.

6.3.2017

Cestovatel bude v knihovně vyprávět o Svatojakubské cestě

Nevšední cestovatel Patrik Kotrba, který absolvoval Svatojakubskou pouť, dorazí v pondělí 6. března také do krnovské knihovny. Beseda začíná v 18 hodin.

6.3.2017

Přidělování městských bytů? Soutěže i pořadníky

Získat do pronájmu byt, který má ve své správě město, nemusí být úplně jednoduché. Protože poptávka po bytech roste, rozhodla se některá města zpřísnit podmínky pro jejich přidělování.

5.3.2017

Zesnulí v krnovském a bruntálském regionu

Vážení čtenáři, na webových stránkách Bruntálského a Krnovského Deníku přinášíme seznam zesnulých v našem regionu za uplynulé období.

5.3.2017

Průmyslové zóny Bruntálska

Průmyslové zóny jsou pro města příležitostí, jak nabídnout firmám místa pro zřízení jejich výrobních podniků a místním lidem tak zajistit nabídku zaměstnání.

4.3.2017

Slavný horal Gutwinski se narodil v rovinách Osoblahy

/TÉMA/ K nejvýznamnějším průkopníkům lyžování v Jeseníkách patřil stomatolog Oskar Gutwinski. Nebyl horalem od kolébky, protože se narodil roku 1873 v rovinaté Osoblaze do rodiny lékárníka.

4.3.2017

Letošní dvojí výročí biskupa Josefa Martina Nathana

Jednou z nejvýznamnějších osobností česko-polského příhraničí v našem regionu je biskup Josef Martin Nathan. Letos 30. ledna uplynulo 70 let od jeho úmrtí v Opavě. Jeho životní dílo, známé jako Městečko milosrdenství, leží v polské obci Branice, která sousedí přes hraniční řeku s Úvalnem.

4.3.2017

Assmannův plakát, který velebí krnovské pivo

Sběratelé kupují nejen originální díla, ale utrácí i za staré reklamy, komiksy nebo plakáty.

4.3.2017

Krnovská škola se dočká multifunkčního hřiště

Krnovská Základní škola v Žižkově ulici se dočkala. Město řadu let jen marně čekalo na dotace, než se odhodlalo zaplatit nové hřiště ze svého rozpočtu.

3.3.2017

V Jeseníkách napadl nový sníh

V Jeseníkách napadlo v noci na čtvrtek zhruba pět centimetrů nového sněhu. Do hor se tak po oblevě opět vrátila zimní atmosféra.

3.3.2017

Silničáři začali označovat nebezpečné úseky cest

Nově se reflexních pásek dočkají také silnice II. a III. tříd na Opavsku a Bruntálsku. Pásky silničáři umisťují na stromy či svodidla.

3.3.2017

Rychtářovy hody v Úvalně

Výlet do středověku si můžete udělat v sobotu 4. března. V Úvalně na Rychtě se totiž budou od 13 hodin konat Rychtářovy hody.

3.3.2017

Senioři vyrazili na rotopedech do Paříže

Cestu dlouhou 2000 kilometrů absolvují díky projektu Jedeme v tom společně.

2.3.2017

Úklid silnic po zimě tentokrát bude důkladný kvůli prachu

Sotva slezl sníh, začalo čištění silnic. Důvod? Aby se neprášilo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies