VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Bruntálsko

19.2.2017

Zesnulí v krnovském a bruntálském regionu

Vážení čtenáři, na webových stránkách Bruntálského a Krnovského Deníku přinášíme seznam zesnulých v našem regionu za uplynulé období.

18.2.2017

Krnovská knihovna se proměnila v ráj kabelek

„Jé, tato žlutá je úžasná, a ta vedle taky," zvolala návštěvnice knihovny hned při vstupu. Zábradlí kolem schodiště bylo až nahoru ověšeno kabelkami, seřazenými podle barev. V krnovské knihovně totiž ve čtvrtek a v pátek probíhal kabelkový a bižu bazar.

18.2.2017

Zastupitelé jsou opatrní, Tanecu nepomohli

Firma Taneco je připravena investovat v Krnově miliardu korun a vytvořit stovky pracovních míst. Zastupitelstvo zamítlo žádost Taneca, aby město projevilo zájem o investici formou deklarace.

18.2.2017

Vladimír Blucha: Ptal jsem se žáků: Měli jsme se Hitlerovi bránit, nebo ne?

/ROZHOVOR/ Pokud novinář potřebuje nějakou informaci z krnovské historie, má kroniku města v elektronické podobě. Za jakých okolností vnikla poštovní známka se znakem města Krnova nebo co předcházelo otevření hraničního přechodu do Polska, fundovaně zaznamenal krnovský kronikář Vladimír Blucha.

17.2.2017

Jeseníky ožívají, lyžaře láká do hor slunečné počasí

Výborné podmínky pro zimní sporty nabízejí Jeseníky. V provozu jsou všechna lyžařská střediska a také běžkaři mají kvalitně upravené všechny frekventované trasy. V některých regionech již začínají školákům jarní prázdniny, na sjezdovkách je tak živo.

17.2.2017

Bota s podezřením na ptačí chřipku

Zatímco na Opavsku už mají několik potvrzených případů ptačí chřipky, okresu Bruntál se zatím tato nákaza naštěstí vyhýbá.

16.2.2017

Věž z Holčovic je už na známkách

Na Skalce se jmenuje nejmladší rozhledna na Krnovsku. Od roku 2014 stojí v Holčovicích. Její vzhled se inspiroval dnes již neexistující rozhlednou, která dlouhá léta stávala na nejvyšší hoře Jizerských hor, na Smrku.

16.2.2017

Senioři trénují a soutěží: Jedeme v tom společně

Zatímco loni vedla pomyslná trasa závodu z Pradědu do Prahy, letos senioři zamíří na svých rotopedech a šlapadlech až do Paříže. Tuto akci „Jedeme v tom společně" vymyslel ředitel Domova pro seniory ve Vrbně pod Pradědem Jan Vavřík. Loni se do akce přihlásilo 22 domovů, letos už jich je přes padesát.

16.2.2017

Fotografií vzkážou Marksové, co soudí o nové definici rodiny

Společnou fotografii rodin na krnovském náměstí chtějí představitelé krnovských církví poslat ministryni práce a sociálních věcí Michaele Marksové. Proč právě jí?

15.2.2017

Valentýnská recese

Pizza jako symbol lásky a současně odměna za obejmutí?

15.2.2017

Uctí oběti komunismu

Komunisté slavili „Vítězný únor", aby vyjádřili radost z ukončení demokratického vývoje v Československu a z připojení k sovětskému bloku v únoru 1948. Krnované se každoročně v únoru schází ve Smetanových sadech, aby si připomenuli komunistické zločiny, ke kterým došlo po únoru 1948.

15.2.2017

Do knihovny tentokrát pro kabelku a nový šperk

Z krnovské knihovny si můžete ve čtvrtek a pátek odnést nejen knihu, ale také kabelku či náhrdelník. Na nové majitelky čeká v kabelkovém bazaru téměř 500 kabelek a více než 800 stylových doplňků.

15.2.2017

Škola se pyšní certifikátem Zdravá školní jídelna

Bramborová polévka s hlívou ústřičnou, kuřecí závitek plněný hermelínem, kuskus a salát z čínského zelí. Celerový krém se slunečnicovým semínkem, rybí filé po orientálsku a těstoviny. Na svačinky třeba pomazánka z makrely a Lučiny s chlebem nebo zeleninový salát s jogurtovou zálivkou a banketka. To je ukázka z jídelního lístku Základní školy a Mateřské školy v Rudné pod Pradědem.

15.2.2017

Kraj po mnoha letech mění leteckou službu

V lednu převzala provoz Letecké záchranné služby (LZS) v Moravskoslezském kraji společnost Helikopter Air Transport HAT. Jinými slovy to znamená, že po 23 letech skončila společnost DSA. Krnovské či opavské nemocnici to však problémy nejspíš nepřinese.

14.2.2017

Mimořádný vlak pojede do Malé Morávky

Jedinečnou příležitost svést se zase jednou vlakem po nevyužívané železniční trati do Malé Morávky mají zájemci tuto neděli. Bude vypraven mimořádný motorový vlak s třemi vozy řady 810. Budou vyvedené v historickém nátěru ze sedmdesátých let.

14.2.2017

Vládce Jeseníků děd Praděd dorazil na lyžařský karneval v Karlově

Kostlivec, Kleopatra, princezna, lev, medvěd, sova, rytíř, muchomůrka, sněhulák, námořník, ale třeba taky vajíčko, motýl a mnohé další postavičky se proháněly na lyžích na sjezdovce v Karlově pod Pradědem.

14.2.2017

Ministr v domově důchodců

Minulý týden opět navštívil bruntálský okres ministr financí Andrej Babiš. Seznámil se zde s provozem v několika firmách, zajímal se o drobné provozovny a setkal se zde s osobnostmi, mládeží i seniory.

14.2.2017

Přísný otec Petra Bajzy přijel za vrbenskými seniory

O sole mio se neslo minulou středu večer Domovem pro seniory ve Vrbně. Známou italskou píseň zpíval zdejším obyvatelům Karel Bláha, herec a tenor Hudebního divadla v Karlíně.

14.2.2017

Kam dnes na Valentýna?

Ani samotní katolíci pořádně neví, kdy a proč byl svatý Valentin svatořečen. Jisté je, že žil velmi dávno, asi 250 let po Kristu. Protože o něm nic nevíme, musíme si vystačit s legendami. A s tradicemi, které se na ně nabalují.

13.2.2017

Krnovská nemocnice chce nové ambulance, lékárnu a parkoviště

Ředitel krnovské nemocnice Ladislav Václavec informoval krnovské zastupitele o záměru vybudovat novou lékárnu, ambulance a parkoviště.

12.2.2017

Zesnulí v krnovském a bruntálském regionu

Vážení čtenáři, na webových stránkách Bruntálského a Krnovského Deníku přinášíme seznam zesnulých v našem regionu za uplynulé období.

12.2.2017

Letos vymění na tři tisíce řidičáků

Odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu v Krnově čeká v letošním roce výměna tří tisíců řidičských průkazů, které byly vydány v roce 2007, protože jejich doba platnosti je deset let.

12.2.2017

Jak nám slouží městský znak, logo nebo maskot

Po staletí byl symbolem měst a obcí znak, případně znak zasazený do erbu. Například Krnov symbolizují tři trubky – lovecké rohy, se kterými se můžeme setkat na poštovní známce, na freskách z 15. století v kostele sv. Benedikta, na uniformách krnovských strážníků i na srazech německých rodáků z Krnovska.

11.2.2017

Jeseníky lákají lyžaře z regionu. Podmínky jsou stále příznivé

Velmi dobré možnosti pro sjezdové i běžecké lyžování nabízí Jeseníky. Hory sice zasáhlo krátké oteplení, ale sněhu je dostatek a pro lidi z celého regionu jsou stále velkým lákadlem. V místních areálech je možno zkusit i doprovodné aktivity

11.2.2017

Na klavifon hráli Plastici i Mimikry

Televize Barrandov právě reprízovala případ Majora Zemana Mimikry. Protestsong Bič boží kapela hrála na klavifon z Krnova.

11.2.2017

Filmový Art klub kina Mír 70 právě startuje

Krnovské kino Mír 70 dosud bylo jednosálové. V sobotu 18. února se poprvé představí Art klub – malý sál pro dvacet diváků.

11.2.2017

Nepoučitelní lidé ucpávají kanalizace

Hitem poslední doby jsou vlhčené ubrousky, které se nacházejí v kanalizacích napříč celým okresem.

10.2.2017

Děd Praděd dorazí na lyžařský karneval v Karlově

Děd Praděd se na lyžařském karnevalu v Karlově pod Pradědem představí v novém kostýmu.

10.2.2017

V Krnově má defibrilátor už i městská policie

Defibrilátor má většina z nás spojený jen s lékařským prostředím. Přístroj, který dokáže „nakopnout" zastavené srdce, dnes už mají i krnovští strážníci.

10.2.2017

Sněžný úplněk projde částečným zatměním

Kdo nepůjde dnes v noci spát nebo si dá budík na půl druhé v noci a pozvedne oči k obloze, bude svědkem neobvyklého úkazu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies