VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Bruntálsko

7.5.2017

Nejsilnější trofeje loňského roku

Chovatelská výstava trofejí zvěře, která proběhla na začátku dubna v Rýmařově, dala každoroční příležitost posoudit kvalitu zvěře v honitbách okresu Bruntál.

6.5.2017

Generál Vinogradov osvobodil Krnov a je čestným občanem

„6. května 1945 v ranních hodinách, po silné dělostřelecké a minometné palbě, překročila sovětská vojska za vedení S. K. Ščerbakova, V. M. Grigorjeva a I. V. Sotnikova řeku Opavici v blízkosti Krnova a vnikla do města," zapsal si velitel operace generál Vinogradov.

6.5.2017

Pes, který rozkousal krnovský klavifon, byl o posvícení sám rituálně sněden

Deník upozornil, že na klavifon vyráběný v Krnově hrávali Plastici i Mimikry. Koluje historka, že Sášovi Pleskovi z kapely Brutus krnovský klavifon sežral pes. Požádali jsme ho o skutečný příběh jeho klavifonů.

6.5.2017

Harmonie vzpomíná na své zesnulé klienty jako rodina

Krnovská Harmonie je DOZP, neboli domov pro osoby se zdravotním postižením. Pro klienty s mentálním a vícenásobným postižením chce být skutečnou rodinou. K tomu patří i důstojné vzpomínání na zesnulé klienty.

5.5.2017

Třemešná koupí své čapí hnízdo i areál Dřevoslohu

Zastupitelstvo Třemešné se nechalo inspirovat velkorysými dotacemi, které získalo Čapí hnízdo Andreje Babiše. Také tato obec chce koupit čapí hnízdo a shánět dotace. K hnízdu totiž patří i areál bývalé továrny.

5.5.2017

Roklina pod krnovským letištěm se o víkendu zaplní fanoušky offroadů

O víkendu 6. a 7. května se v Krnově chystá Mistrovství České a Slovenské republiky v offroad trialu. Jde o atraktivní podívanou. Řidiče, mezi kterými je i několik mistrů Evropy, čeká extrémně těžký terén.

5.5.2017

Mezinárodní den v Podhorské nemocnici slaví mytím rukou

Mezinárodní den hygieny rukou připadá na pátek 5. května. V Podhorské nemocnici v Bruntále na tento den připravili osvětovou akci. Zdravotníci zde ukáží, jak si správně mýt a dezinfikovat ruce.

5.5.2017

Krnovský Maxim bude bránit most v Olomouci

Historická bitva „Překročení řeky Moravy" se odehraje v Olomouci 6. května.

5.5.2017

Den vítězství na hradě

Návštěvníci Sovince si už zvykli na to, že tu o víkendech a svátcích na nádvoří řinčí zbraně.

5.5.2017

Parní vlaky se zase vrací na Osoblažku

Po zimním spánku opět vyjedou parní lokomotivy na úzkorozchodnou železnici Osoblažku. Novou sezonu zde zahájí v pondělí 8. května.

5.5.2017

Vítání jara na náměstí Míru v Bruntále

Motorkáři letos opět přivítají jaro na náměstí Míru v Bruntále.

4.5.2017

Aktivní přístup pomůže vyřešit i palčivé problémy

Na práci s rodinami, dětmi a jednotlivci je zaměřena nestátní nezisková organizace EUROTOPIA.CZ působící v regionech Opava, Vítkov, Krnov a Bruntál. Některé programy organizace jsou cíleny na práci s lidmi ze sociokulturně znevýhodňujícího prostředí, s dětmi a mládeží, kteří jsou ohroženi působením rizikových projevů chování a vlivů nefunkční rodiny.

4.5.2017

Krnované zase diskutovali o tom, co ve městě zlepšit

Krnované se pošesté setkali na Fóru Zdravého města, aby navrhli, čím se má vedení města zabývat. Příležitost využilo jen pár občanů. Přesto jejich návrhy byly velmi podnětné.

4.5.2017

Sněhová nadílka v Krnově vyšla na 130 tisíc korun

Krnov se přes noc z 18. na 19. dubna ocitl pod sněhem.

4.5.2017

Ve čtvrtek je v krnovské nemocnici Edukační den o prevenci

Zaměstnanci krnovské nemocnice připravili na 4. května akci Edukační den, který je zaměřený na zdraví a prevenci. Probíhá od 9 do 17 hodin v prostorách Centrálního a urgentního příjmu.

4.5.2017

Pohled na krajinu z věže svatého Michaela

Novou atraktivitou ve Vrbně pod Pradědem bude vyhlídka z věže kostela.

4.5.2017

Soukromá sbírka kaktusů vstupuje do další sezony

V Třemešné se po zimní přestávce 1. května otevřela veřejnosti soukromá sbírka kaktusů Rudolfa Poloka. Návštěvníky ke kaktusům navedou ukazatele rozmístěné v obci.

3.5.2017

Kostel sv. Josefa v Podlesí si opravili místní obyvatelé

Několik desítek lidí se 1. května zúčastnilo poutní mše k poctě sv. Josefa Dělníka. Odehrála se v kostelíku sv. Josefa v Podlesí, místní části Světlé Hory. Podobné mše se tady konají každý rok.

3.5.2017

Turisté vítali máj setkáním na rozhledně Hraniční vrch

Krásné počasí a nádherné výhledy na Polsko, Krnovsko i Jeseníky si užili všichni, kdo 1. květen využili k výletu k albrechtické rozhledně Dvě věže na Hraničním vrchu.

3.5.2017

Červenohorské sedlo se opět zavírá

Červenohorské sedlo je důležitá spojnice mezi okresy Bruntál, Jeseník a Šumperk. Ode dneška bude neprůjezdné. Kamiony čeká objížďka přes Bruntál.

2.5.2017

Povodně nám jen pohrozily, přesto hasiči měli dost práce

Řeky Opava, Opavice i Moravice se v našem okrese obešly bez oficiálního vyhlášení povodňové bdělosti. Přesto hasiči, strážníci i starostové zažili několik perných dní.

2.5.2017

Svatební pár Bruntálského a Krnovského Deníku: Hlasujte ve finále

Připravili jsme pro vás fotosoutěž o nejsympatičtější svatební pár Bruntálského a Krnovského Deníku. Podpořte hlasováním své přátele a vyberte nejsympatičtější pár.

2.5.2017

Charitativní obchod podporuje neziskové organizace

Ekologicko-charitativní projekt společnosti Moment Česká republika je založen na principech dárcovství a dobrovolnictví.

1.5.2017

OBRAZEM: Přehlídka plemen loveckých psů v Razové

Jarní svod psů loveckých plemen se konal o víkendu v Razové. 

30.4.2017

Zesnulí v krnovském a bruntálském regionu

Vážení čtenáři, na webových stránkách Bruntálského a Krnovského Deníku přinášíme seznam zesnulých v našem regionu za uplynulé období.

29.4.2017

Vyražte na pochod s krnovskými turisty, které ani počasí neodradí

Pokud milujete přírodu a nevadí vám, že za jejím poznáním ujdete pár kilometrů, tak právě vám jsou určeny jarní akce, které pořádá krnovský odbor Klubu českých turistů.

29.4.2017

Díky monitoringu řek může každý doma sledovat, třeba kolik je vody v Krasovce

Jedním z protipovodňových opatření je i nová síť takzvaných limnigrafických stanic. Díky ní každý na internetu zjistí, kolik vody právě teď teče v Opavě, Opavici nebo v Krasovce.

29.4.2017

V Nových Heřminovech to vře

Občané Nových Heřminov dostávají rozporuplné informace. Státní podnik Povodí Odry svolal jedno setkání s občany v březnu a hned po měsíci chystá další. Na pozvánkách uvádí formulace jako „ze strany obce jsme zaznamenali řadu zavádějících a nepravdivých informací". Dezorientovaní občané vznáší dotazy na vedení obce otevřeným dopisem, starosta jim stejným způsobem odpovídá.

29.4.2017

Pavel Novák: Jde o to, aby závislí lidé co nejméně ohrožovali sebe a své okolí

/ROZHOVOR/ Pavel Novák se práci s drogově závislými lidmi věnuje více než deset let, je vedoucím organizace Krystal Help, která v Krnově funguje od roku 2002. Mezi závislými jsou lidé různého věku, pocházející z různých sociálních i rodinných poměrů, výrazně převažují muži.

29.4.2017

Čeští a polští hasiči sladili své postupy

Čeští a polští hasiči používají odlišné postupy práce, vybavení i způsob komunikace. Zda si přesto rozumí, prověřilo třídenní cvičení v Jeseníkách.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies