VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Bruntálsko

1.3.2017

Ministerstvo opět podpoří památky

Obce s rozšířenou působností mohou i letos žádat o podporu obnovy drobných kulturních památek.

1.3.2017

Chystáte svatbu na „magické" datum? Někde už budete mít smůlu

Pro snoubence bude atraktivní zejména červenec, zájem je ale i o svatby třeba na Apríla. Některé termíny jsou již plně obsazeny.

28.2.2017

Slezská Harta se snad letos dočká nové lodi

Řezbář Jiří Halouzka prohlásil, že má pro Slezskou Hartu připravenou sochu děda Praděda, ale instaluje ji, až na přehradě bude velká výletní loď. Pokud vše vyjde, ve druhé polovině tohoto roku bychom mohli obé na Hartě vidět, jak loď, tak sochu Praděda.

27.2.2017

Lanové centrum: průšvih, za který může kolektivní orgán

/PSALI JSME PŘED 10 LETY/ Krnovské lanové centrum bylo postaveno v roce 2001 s náklady 225 tisíc korun v zahradě střediska Méďa.

27.2.2017

Krnov i Opava zavádějí úsporné veřejné osvětlení

Krnov provedl výměnu za spornější svítidla nedávno, Opava se k tomu chystá letos.

26.2.2017

Zesnulí v krnovském a bruntálském regionu

Vážení čtenáři, na webových stránkách Bruntálského a Krnovského Deníku přinášíme seznam zesnulých v našem regionu za uplynulé období.

26.2.2017

Z Ostravy odešel celý Bruntál

Všechna větší města našeho kraje ztratila za posledních deset let část svých obyvatel. Vyjádřeno v procentech jde o podobné ztráty, pohybující se od tří do šesti procent. Bruntál a Krnov jsou na tom podobně jako jiná města

25.2.2017

Jeseníky zasáhla obleva, sníh na svazích ale drží a lyžuje se

Teplé počasí dorazilo i do Jeseníků. Obleva je pozvolná, takže povodně nehrozí, ale tento týden podmínky pro zimní sporty už optimální nejsou.

25.2.2017

Postaví rozhlednu Kopřivná

Rozhledna Kopřivná. Tak se jmenuje projekt, který vznikne na katastrálním území Budišova nad Budišovkou. Termín zahájení stavby ještě není přesně znám.

25.2.2017

Na krnovském nádraží můžeme obdivovat parafrázi na obraz Výkřik

Kultovní obraz Výkřik je stěžejní dílo světového umění. Díky všeobecné známosti je často parafrázován. Jeho streetartovou verzi najdeme i na krnovském nádraží.

25.2.2017

Až bude na Hartě loď, bude i Praděd

Řezbář Jiří Halouzka z Jiříkova si s Pradědy nedá pokoj. Naposledy se představil sám v roli Praděda na lyžařském karnevalu v Karlově pod Pradědem. Nechal si na to ušít kostým podle popisu ve starých kronikách, hodlá jej využít na nejrůznějších slavnostních a historických akcích.

25.2.2017

Alena Jedličková: Nadšení a optimismus nesmí chybět

/ROZHOVOR/ Ráda bych se tady seznámila s někým ze spolku Světelská pohoda, říkala jsem si na vernisáži výstavy, kterou místní na konci února zorganizovali k oslavám 750. výročí založení obce Lichtenwerden – Světlá Hora.

24.2.2017

Vydejte se s ČT sport na vrchol: do Jeseníků

Příjemně si zazávodit, pobavit se a stát se součástí televizní reality show, takovou příležitost mají o víkendu lyžaři v Jeseníkách.

24.2.2017

Navrhli skácet javor, protože se u něj močí

Město Krnov chce zvelebit plochy na sídlišti Budovatelů, a proto zapojilo veřejnost do plánování. Místní navrhli pokácet javor, protože si u něj ulevují děti.

24.2.2017

Šlágry hanebných parchantů na Petrinu

Letošní ples Petrina bude nepochybně zážitkem pro milovníky společenské zábavy, tance i filmu. Pátý reprezentační ples Petrina má totiž podtitul Šlágry hanebných parchantů.

24.2.2017

Kam za masopustem

Masopustní průvody vyrazí v sobotu 25. února na obchůzky v některých obcích.

23.2.2017

Město má tři zájemce na koupi bývalého Domu služeb

Město dlouho a marně hledá kupce pro chátrající bývalý dům služeb v Bruntále v Revoluční ulici 18.

23.2.2017

Také letos bude v Bruntále jezdit senior taxi

Návštěva lékaře nebo cesta na úřad bývaly v minulosti pro bruntálské seniory problematickou záležitostí. Od února minulého roku to však už neplatí. Od tohoto měsíce zjistila místní radnice pro občany starší 70 let tzv. senior taxi.

23.2.2017

Ve Skrbovicích opravují starý hřbitov

Neuvěřitelnou proměnu prodělal nevyužívaný, opuštěný a naprosto zanedbaný hřbitov ve Skrbovicích, místní části obce Široká Niva. Z místa, které ze všeho nejvíc připomínalo černou skládku, kam lidé vyváželi třeba nepotřebnou zeminu nebo stavební suť, se pomalu stává důstojné pietní místo.

23.2.2017

Kudy k vlaku? Dřevo nakládají hned vedle zamčeného nádraží

Kůrovcová kalamita zasáhla Albrechticko obzvlášť těžce. Důsledkem je i to, že se nádraží Město Albrechtice změnilo v manipulační prostor pro nakládku dřeva.

23.2.2017

Podomní prodejci energie zas otravují

Lidé díky vyhlášce už vědí, jak na dotěrné prodejce „levnější elektřiny". Stačí zavolat na ně strážníky.

22.2.2017

Česká polární stanice v Antarktidě slaví výročí od svého vzniku

Ve středu 22. února slaví desáté výročí založení Mendelova polární stanice v Antarktidě. Pavel Kapler z Bruntálu ji zná jako své boty. Je jejím správcem.

22.2.2017

V knihovně vám poradí, jak shodit kila navíc

Léto je sice ještě daleko, ale kdo cítí, že ho kalhoty v pase tlačí, má alespoň dost času přemýšlet o zhubnutí. A případně i na tom začít pracovat.

22.2.2017

Na setkání se lidé naučí trénovat paměť

Pro ty, kdo se zajímají o zdraví a myslí na prevenci, je určeno setkání svépomocné skupiny lidí pečujících o lidi trpící demencí či Alzheimerovou chorobou. Víte, že paměť lze procvičovat stejně jako svaly?

22.2.2017

Ve Vrbně mají Vrbnoland

V polovině ledna založené nízkoprahové zařízení pro děti a mládež, které ve Vrbně pod Pradědem provozuje bruntálská nezisková společnost Liga, naplno rozjelo činnost.

22.2.2017

Gastroenterologická ambulance v Krnově má nového lékaře

Ani po odchodu známého krnovského gastroenterologa Vlastimila Zoubka do důchodu jeho ambulance na poliklinice nezůstala prázdná. Převzal ji jiný specialista: Assao Gampana.

21.2.2017

Akce klubu na první pololetí

Klub Za starý Bruntál zveřejnil plán svých akcí na první pololetí tohoto roku. Jsou v něm jako obvykle zahrnuty jak akce turistické, tak i společenské, kulturní a vzdělávací.

21.2.2017

Uctili oběti komunismu

Když byla vedoucí úloha komunistické strany v ústavě, musel Vítězný únor povinně slavit každý. Dnes si v Krnově tyto události připomínají lidé spontánně a za účasti politických vězňů.

20.2.2017

Motorový vlak měl na cestě poruchu

Retro jízda motorového vlaku z Ostravy do Malé Morávky byla v neděli pro cestující opravdu plná zážitků.

20.2.2017

Komína se chtějí zbavit

Dlouhá léta nevyužívaný komín bývalé kotelny v Husově ulici ve Vrbně pod Pradědem čeká demolice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies