VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Bruntálsko

12.8.2017

Jízdenky bude štípat loupežník

Slezské zemské dráhy na úzkokolejce Osoblažce připravily na víkend 12. a 13. srpna parní jízdu s loupežníkem Hotzenplotzem.

12.8.2017

Dvacet let se soutěží Šedivé či zelené

Před dvaceti lety si na krnovském odboru životního prostředí řekli, že zkusí ocenit uživatele balkonů, oken a zahrad za zdařilou květinovou výzdobu, aby pozitivní příklady byly inspirací pro ostatní. Soutěž měla vést k zamyšlení, zda se nám víc líbí město šedivé, či zelené.

12.8.2017

Pod širým nebem lze v regionu hrát na klavír i zasednout k šachové partii

Piano mají zájemci k dispozici opět po roce v Hlučíně, stejně tak v Opavě či Bruntále. V kurzu jsou i venkovní šachové stolky.

12.8.2017

Nové přístroje v laboratořích Podhorské nemocnice

Rychlejší výsledky, to by měly přinést nové přístroje v laboratořích Podhorské nemocnice. Laboratoře Podhorské nemocnice na obou pracovištích v Bruntále i v Rýmařově byly v těchto dnech vybaveny novými analyzátory.

12.8.2017

Marek Pešl: Bruntál mě naučil být sám sebou

/ROZHOVOR/ Marek Pešl pochází z Bruntálu. Hrál pět let na baskytaru ve skupině Donaha, nyní odmaturoval na divadelním oboru Janáčkovy konzervatoři v Ostravě. Chce dálkově pokračovat pátým a šestým ročníkem nástavby a momentálně má roční angažmá v Moravském divadle v Olomouci.

12.8.2017

Z kláštera ve Staré Vodě, kde studoval Purkyně, zbyly trosky

Dnes už neexistující obec Stará Voda na Libavé byla kdysi centrem vzdělanosti. V tamní piaristické koleji nabyl vědění i slavný biolog Jan Evangelista Purkyně.

12.8.2017

Díky kulatému výročí vznikají pomníky povodní

Dvacáté výročí od povodní v roce 1997 provází otázka: jak si vlastně máme tuto tragédii připomínat?

11.8.2017

Stavba začíná! Poklepali základní kámen obchvatu

V ulici K Řempu byla ve středu 9. srpna slavnostním poklepáním základního kamene zahájena výstavba obchvatu Krnova.

11.8.2017

Vavřinecké hody v Leskovci

Vavřinecké hody se na fotbalovém hřišti v Leskovci nad Moravicí uskuteční od pátku 11. do neděle 13. srpna.

11.8.2017

Buchtobraní ve Starém Městě

Pochlubit se svým pekařským a kulinářským uměním mohou kuchaři a kuchařky ve Starém Městě u Bruntálu.

11.8.2017

Hodokvas na hradě Sovinec

V sobotu 12. a v neděli 13. srpna proběhne historicko-řemeslný jarmark nazvaný Hodokvas rytíře Kobylky.

11.8.2017

Benátská noc v Krnově

Chcete si při pátku užít trochu srandy? Tak v Krnově se chystá akce s názvem Benátská noc, kde je pro děti připraveno spoustu soutěží, koníci, skákací hrad nebo malování na obličej.

11.8.2017

Obecní slavnosti ve Světlé Hoře

Významné výročí si celý letošní rok připomínají lidé ve Světlé Hoře. Od založení obce totiž letos uplyne 750 let. Na důstojné oslavy, které probíhají celý rok, se místní obecní úřad připravoval už od loňska. Jejich vyvrcholením jsou Dny obce, které začínají dnes a potrvají do neděle 13. srpna.

10.8.2017

Krnovská nemocnice konečně získá magnetickou rezonanci

Okres Bruntál patří k posledním místům v republice, kde pacienti nemají k dispozici vyšetření formou magnetické rezonance. To se brzy změní.

10.8.2017

Hygienici nadále sledují kvalitu vody v nádržích

Kvalita vody ve vodních nádržích v našem regionu je vyhovující, lidé si mohou užívat koupání ve volné přírodě prozatím bez obav.

9.8.2017

Nová technika pro hasiče

Jednotka sboru dobrovolných hasičů ve Vrbně pod Pradědem rozšíří své technické vybavení. Jde o vůz tatra s hasičskou plošinou.

9.8.2017

Začíná stavba obchvatu Krnova

Dnes, ve středu 9. srpna, bude v Krnově slavnostně zahájena jedna z nejdražších staveb v historii města. Obchvat za víc než miliardu korun postaví krnovská firma Silnice CZ a řecká společnost Aktor ATE.

8.8.2017

Borůvek je letos málo, navíc v Jeseníkách borůvčí likvidují ochránci přírody

Tradiční Borůvkové hody v Karlově pod Pradědem proběhnou jako obvykle 19. srpna. Jinak ale příznivce borůvek čekají spíš špatné zprávy.

8.8.2017

Tábor Blažené Osoblažsko

Mladým lidem mezi 16 a 30 lety, kteří chtějí strávit kousek léta na Osoblažsku, pobýt v přírodě a udělat něco užitečného, je určen tábor Blažené Osoblažsko. Organizuje ho ekologické Hnutí DUHA Jeseníky od 21. do 28. srpna ve Slezských Rudolticích.

8.8.2017

Žně jsou v plném proudu, dožínky budou v Rudolticích

V uplynulém týdnu v těch nejhorších vedrech vyrazily do polí kombajny a traktory. Zemědělci na Krnovsku a Osoblažsku si na úrodu nestěžují. Podle očekávání se výnosy drží kolem dlouhodobého průměru.

8.8.2017

Festival chutí a vůní

Gastrofestival Jak šmakuje Moravskoslezsko? má svou už sedmiletou tradici. Letos poprvé se konal v Karlové Studánce, navštívilo jej přes sedm tisíc lidí.

7.8.2017

Hasiči ve Spáleném světili svůj prapor

Sbor dobrovolných hasičů v Holčovicích-Spáleném slavil loni 70 let od svého založení, ale o víkendu 140 let existence. Jak je to možné?

7.8.2017

Schodaři společně poběží z Krnova do Úvalna na zmrzlinu

Kopec Cvilín nad Krnovem je nejen poutním místem s velkou duchovní a kulturní hodnotou, ale také trenažérem krnovských sportovců.

6.8.2017

OBRAZEM: Před zámkem Linhartovy obdivovali krásu automobilů Porsche

Přestože sobotní vernisáž na linhartovském zámku začínala v podvečer, stovky návštěvníků do Linhartov přijely už odpoledne. Víc než zámek je ale zajímala auta zaparkovaná před ním.

6.8.2017

Zesnulí v krnovském a bruntálském regionu

Vážení čtenáři, na webových stránkách Bruntálského a Krnovského Deníku přinášíme seznam zesnulých v našem regionu za uplynulé období.

6.8.2017

Pět obcí na Osoblažce chce koupit svá nádraží

Fanoušci osoblažské úzkokolejky a obce, které trať spojuje, chystají společný projekt. Chtějí koupit a revitalizovat nádraží Litaň, Koberno, Bohušov, Osoblaha a Slezské Rudoltice.

5.8.2017

Začíná rekonstrukce ulice, která vede k nemocnici

V Krnově začíná rekonstrukce frekventované ulice Maxima Gorkého, která vede k nemocnici. Stavbaři se budou snažit, aby co nejméně omezili provoz.

5.8.2017

Žádný řidič nenadýchal, odměnou bylo nealko pivo

Dopravní policisté se také letos zapojili do celorepublikové dopravní akce s názvem „Řídím, piju nealko pivo“. Cílem tohoto projektu je upozornit řidiče, že alkohol za volant nepatří, a že policisté kromě trestání hříšníků také chtějí občas ocenit ty, kteří se chovají zodpovědně.  

5.8.2017

Tereza Vašnovská: Měla jsem vizi a začala ji rozvíjet

/ROZHOVOR/ Šestadvacetiletá Tereza Vašnovská dostala nápad. Vymyslela dvacet her, které se vejdou na každý chodník a pomohou děti odlákat od počítačů. A co víc dokážou rozvíjet logické myšlení, početní dovednosti, motoriku, fyzickou zdatnost a sociální vazby.

4.8.2017

Kolona aut Porsche vyrazí do Jeseníků i Linhartov

O víkendu budeme potkávat kolonu aut Porsche na Zlatohorsku, Jindřichovsku i Albrechticku. Svůj sraz v Jeseníkách si účastníci akce zpestří výletem na zámek Linhartovy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení