VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Bruntálsko

2.3.2017

Siločáry Ivana Komárka ve vile

Malíř, grafik a sochař Ivan Komárek představí v Krnově kolekci svých prací z let 2012-2016. Pod názvem Siločáry ji najdeme od 4. března do 2. dubna ve výstavních prostorách Městského muzea v Krnově ve Flemmichově vile.

2.3.2017

Vztahy a štěstí podle astrologie

Jak postupovat, aby člověk směřoval ke štěstí, spokojenosti a harmonii? Kdo věří astrologii, může si pro odpověď přijít do městské knihovny v Horním Benešově, kde bude v pátek 3. března od 16 hodin přednášet na téma astrologie a partnerských vztahů Milan Gelnar.

1.3.2017

Jak vypadal náš region před vynálezem fotky

Jak vypadalo Krnovsko a Bruntálsko před vynálezem fotografie? To víme díky takzvaným vedutám, které namaloval Friedrich Adolf Kunike v první polovině 19. století. S pedantskou přesností maloval dávný Krnov, hrady Sovinec i Bouzov, lázně Jeseník nebo zámky v Linhartovech, Slezských Rudolticích a v Hošťálkovech.

1.3.2017

Ze stavby tenisové haly sešlo

Zdá se, že se v Bruntále tenisové haly nedočkají.

1.3.2017

Inkluzivní vzdělávání: planeta Země a stromy

Děti z krnovské Mateřské školy (MŠ) Karla Čapka a podpůrného centra Reintegry společně navštívili Sférické kino-mobilní planetárium. Na zakřiveném stropu kopule, který představoval extrémně širokoúhlé promítací plátno, čekal děti zábavný i poučný program na téma planeta Země „Tajemství stromů".

1.3.2017

Obecní knihovna má své věrné čtenáře

Na nezájem čtenářů si nemůže stěžovat Obecní knihovna v Karlovicích. Však si milovníci četby mají z čeho vybírat. Knihovna jim nabízí na tři tisíce knih nejrůznějších žánrů – od populárně naučných po beletrii – a svůj knižní fond průběžně doplňuje. Jenom v loňském roce přibylo 170 nových knih a to jak díky nákupu, tak i darům.

1.3.2017

Ministerstvo opět podpoří památky

Obce s rozšířenou působností mohou i letos žádat o podporu obnovy drobných kulturních památek.

1.3.2017

Chystáte svatbu na „magické" datum? Někde už budete mít smůlu

Pro snoubence bude atraktivní zejména červenec, zájem je ale i o svatby třeba na Apríla. Některé termíny jsou již plně obsazeny.

28.2.2017

Slezská Harta se snad letos dočká nové lodi

Řezbář Jiří Halouzka prohlásil, že má pro Slezskou Hartu připravenou sochu děda Praděda, ale instaluje ji, až na přehradě bude velká výletní loď. Pokud vše vyjde, ve druhé polovině tohoto roku bychom mohli obé na Hartě vidět, jak loď, tak sochu Praděda.

27.2.2017

Lanové centrum: průšvih, za který může kolektivní orgán

/PSALI JSME PŘED 10 LETY/ Krnovské lanové centrum bylo postaveno v roce 2001 s náklady 225 tisíc korun v zahradě střediska Méďa.

27.2.2017

Krnov i Opava zavádějí úsporné veřejné osvětlení

Krnov provedl výměnu za spornější svítidla nedávno, Opava se k tomu chystá letos.

26.2.2017

Zesnulí v krnovském a bruntálském regionu

Vážení čtenáři, na webových stránkách Bruntálského a Krnovského Deníku přinášíme seznam zesnulých v našem regionu za uplynulé období.

26.2.2017

Z Ostravy odešel celý Bruntál

Všechna větší města našeho kraje ztratila za posledních deset let část svých obyvatel. Vyjádřeno v procentech jde o podobné ztráty, pohybující se od tří do šesti procent. Bruntál a Krnov jsou na tom podobně jako jiná města

25.2.2017

Jeseníky zasáhla obleva, sníh na svazích ale drží a lyžuje se

Teplé počasí dorazilo i do Jeseníků. Obleva je pozvolná, takže povodně nehrozí, ale tento týden podmínky pro zimní sporty už optimální nejsou.

25.2.2017

Postaví rozhlednu Kopřivná

Rozhledna Kopřivná. Tak se jmenuje projekt, který vznikne na katastrálním území Budišova nad Budišovkou. Termín zahájení stavby ještě není přesně znám.

25.2.2017

Na krnovském nádraží můžeme obdivovat parafrázi na obraz Výkřik

Kultovní obraz Výkřik je stěžejní dílo světového umění. Díky všeobecné známosti je často parafrázován. Jeho streetartovou verzi najdeme i na krnovském nádraží.

25.2.2017

Až bude na Hartě loď, bude i Praděd

Řezbář Jiří Halouzka z Jiříkova si s Pradědy nedá pokoj. Naposledy se představil sám v roli Praděda na lyžařském karnevalu v Karlově pod Pradědem. Nechal si na to ušít kostým podle popisu ve starých kronikách, hodlá jej využít na nejrůznějších slavnostních a historických akcích.

25.2.2017

Alena Jedličková: Nadšení a optimismus nesmí chybět

/ROZHOVOR/ Ráda bych se tady seznámila s někým ze spolku Světelská pohoda, říkala jsem si na vernisáži výstavy, kterou místní na konci února zorganizovali k oslavám 750. výročí založení obce Lichtenwerden – Světlá Hora.

24.2.2017

Vydejte se s ČT sport na vrchol: do Jeseníků

Příjemně si zazávodit, pobavit se a stát se součástí televizní reality show, takovou příležitost mají o víkendu lyžaři v Jeseníkách.

24.2.2017

Navrhli skácet javor, protože se u něj močí

Město Krnov chce zvelebit plochy na sídlišti Budovatelů, a proto zapojilo veřejnost do plánování. Místní navrhli pokácet javor, protože si u něj ulevují děti.

24.2.2017

Šlágry hanebných parchantů na Petrinu

Letošní ples Petrina bude nepochybně zážitkem pro milovníky společenské zábavy, tance i filmu. Pátý reprezentační ples Petrina má totiž podtitul Šlágry hanebných parchantů.

24.2.2017

Kam za masopustem

Masopustní průvody vyrazí v sobotu 25. února na obchůzky v některých obcích.

23.2.2017

Město má tři zájemce na koupi bývalého Domu služeb

Město dlouho a marně hledá kupce pro chátrající bývalý dům služeb v Bruntále v Revoluční ulici 18.

23.2.2017

Také letos bude v Bruntále jezdit senior taxi

Návštěva lékaře nebo cesta na úřad bývaly v minulosti pro bruntálské seniory problematickou záležitostí. Od února minulého roku to však už neplatí. Od tohoto měsíce zjistila místní radnice pro občany starší 70 let tzv. senior taxi.

23.2.2017

Ve Skrbovicích opravují starý hřbitov

Neuvěřitelnou proměnu prodělal nevyužívaný, opuštěný a naprosto zanedbaný hřbitov ve Skrbovicích, místní části obce Široká Niva. Z místa, které ze všeho nejvíc připomínalo černou skládku, kam lidé vyváželi třeba nepotřebnou zeminu nebo stavební suť, se pomalu stává důstojné pietní místo.

23.2.2017

Kudy k vlaku? Dřevo nakládají hned vedle zamčeného nádraží

Kůrovcová kalamita zasáhla Albrechticko obzvlášť těžce. Důsledkem je i to, že se nádraží Město Albrechtice změnilo v manipulační prostor pro nakládku dřeva.

23.2.2017

Podomní prodejci energie zas otravují

Lidé díky vyhlášce už vědí, jak na dotěrné prodejce „levnější elektřiny". Stačí zavolat na ně strážníky.

22.2.2017

Česká polární stanice v Antarktidě slaví výročí od svého vzniku

Ve středu 22. února slaví desáté výročí založení Mendelova polární stanice v Antarktidě. Pavel Kapler z Bruntálu ji zná jako své boty. Je jejím správcem.

22.2.2017

V knihovně vám poradí, jak shodit kila navíc

Léto je sice ještě daleko, ale kdo cítí, že ho kalhoty v pase tlačí, má alespoň dost času přemýšlet o zhubnutí. A případně i na tom začít pracovat.

22.2.2017

Na setkání se lidé naučí trénovat paměť

Pro ty, kdo se zajímají o zdraví a myslí na prevenci, je určeno setkání svépomocné skupiny lidí pečujících o lidi trpící demencí či Alzheimerovou chorobou. Víte, že paměť lze procvičovat stejně jako svaly?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies