VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Bruntálsko

dnes 00:00

Anketa se letos uskutečnila popáté

Veřejná diskuse, hlasování na internetu nebo pomocí anketních lístků – Krnované se mohli již poněkolikáté zapojit do rozhodování o svém městě. Z návrhů a hlasů těch, kdo se zapojili, vznikl seznam příležitostí (problémů), kterými se bude zabývat vedení města.

včera 09:36

Letní brigády: hodně se jezdí i do zahraničí

Studenti z Opavska a Bruntálska jezdí o prázdninách pracovat do sousedních zemí čím dál tím častěji. Reagují tak na omezenou pracovní nabídku v regionu a na její nízké finanční ohodnocení.

včera 09:31

Den dráhy na Osoblažce

Fanoušci osoblažské úzkokolejky chystají v sobotu speciální parní jízdu na Den dráhy.

včera 06:00

Zvěřinové hody

Pochutnat si na myslivecké kuchyni mohou lidé v sobotu 24. června v areálu střelnice ve Vrbně pod Pradědem.

včera 06:00

Otevřená brána v Rýmařově

V Městském muzeu v Rýmařově je k vidění výstava konaná u příležitosti zrestaurování plastiky Herberta Dlouhého Otevřená brána.

včera 06:00

Svatojánská noc ve Vrbně

Noční atraktivní zábavu pro děti i dospělé připravil Spolek Přátel Vrbenska na sobotu 24. června, účastníci mohou prožít Svatojánskou noc plnou tajemství, kouzel a pohádkových bytostí.

včera 06:00

Oslavy v Horním Benešově

Oslavy města si v Horním Benešově užijí děti, mladí i starší již tento víkend. Program začne v pátek od 20 hodin v areálu sportovišť v Nerudově ulici a potrvá až do dvou do rána. Hrát budou skupiny Maraton a Hobes.

včera 05:00

Koupaliště v Městě Albrechticích vítalo první letošní návštěvníky

Albrechtické koupaliště v úterý 20. června zahájilo novou sezonu.

22.6.2017

Deskohraní v krnovské knihovně

Krnovští knihovníci opět připravili oblíbenou Noc deskových her.

22.6.2017

Den s golfem pro veřejnost

Den s golfem pro školy a školky pořádá v pátek 23. června Golf Club Město Albrechtice na svém hřišti, začátek je v 8 hodin, děti si zahrají zdarma.

22.6.2017

Vyřízl si srdce

Řezbář Jiří Halouzka z Jiříkova přijal opět pozvání na festival rekordů, který se konal o druhém červnovém víkendu v Pelhřimově. Na místě vyrobil dvě dřevořezby, které se hned staly novými exponáty tamního Muzea rekordů a kuriozit.

22.6.2017

Prázdniny v sedle a malí badatelé

Kdo ještě nemá plán pro děti na druhý červencový týden a má doma milovníky koní, může zkusit příměstský tábor Prázdniny v sedle.

22.6.2017

První Fairtradová škola v našem kraji

Základní škola ve Městě Albrechticích získala titul Fairtradová škola. Je to ocenění za aktivní podporu myšlenky spravedlivého obchodu.

22.6.2017

V Krnově uctí blahoslaveného Anděla z Dachau i madonu

Mariánská socha z kláštera salvatoriánů v Krnově je dnes známá jako Madona z Dachau. V Krnově si 23. června připomeneme její osudy i osobnost Engelmara Unzeitiga, Anděla z Dachau.

21.6.2017

Cyklobusy už zase míří do Jeseníků

Příznivcům horské cyklistiky začíná sezona. O víkendu poprvé vyrazily tři sezonní cyklobusové linky pod vrcholky Jeseníků. Jedná se o nasazení autobusů, které mohou na speciálním přívěsu najednou převážet až pětatřicet jízdních kol.

21.6.2017

Šedivé, či zelené?

Máte rozkvetlý balkon, okno či krásnou zahradu? Přihlaste se do tradiční soutěže Šedivé, či zelené.

21.6.2017

Očima generací: děti a senioři v jednom týmu

Dělí je od sebe desítky let. Přesto si spolu zasoutěží. Půjde ale o víc než jen o vítězství.

21.6.2017

Na Krnovsko se vrací procesí na Boží tělo

Slavnost Těla a Krve Páně, lidově nazývaná Boží tělo, u nás téměř upadla v zapomnění. Po padesáti letech se tato červnová pobožnost vrací do našich měst a obcí.

20.6.2017

Sraz vidláků v Muzeu vidlí

Den vidlí a Vidlácké hry opět přilákaly do Lichnova návštěvníky, kteří se otevřeně hlásí k vidláctví. Letos byl nejvzdálenější vidlák rodilý Brit.

20.6.2017

Sokolům se v Jeseníkách daří, vyvedli 29 mláďat

Populaci sokolů se v Jeseníkách daří. Letos vyvedli nejméně 29 mláďat. To je o jedenáct více než loni a téměř stejně jako v rekordním roce 2014. Zjistit se to podařilo díky fotopastem, které třetím rokem většinu hnízd monitorují. Pomocí techniky se ochránci přírody dozvídají zajímavosti ze života těchto vzácných dravců.

20.6.2017

Děti soutěžily o Zlatou srnčí trofej

Národní finále 47. ročníku soutěže Zlatá srnčí trofej bude opět za účasti dětí z našeho okresu.

19.6.2017

Školáci v krnovské nemocnici čtou dětským pacientům

Červen patří čtenářům a milovníkům literatury. Celostátní Týden čtení přinesl akce, do kterých se zapojili i krnovští školáci. Například chodí číst dětem do nemocnice.

19.6.2017

Zákaz piva na dětském dni? Zdá se, že právní skulina se našla

Krnov má za sebou úspěšný Den dětí s čepovaným pivem. Zdá se, že ani přísní zákonodárci nás o tuto dávnou tradici nepřipravili.

19.6.2017

Železniční opravny pro rodiny s dětmi

Rodiny s kočárky a se zvídavými školáky v místech, kam je za běžného provozu vstup přísně zakázán. Tak vypadal sobotní Den dětí ve strojírnách KOS.

18.6.2017

Zesnulí v krnovském a bruntálském regionu

Vážení čtenáři, na webových stránkách Bruntálského a Krnovského Deníku přinášíme seznam zesnulých v našem regionu za uplynulé období.

18.6.2017

Zoubkův odkaz je i v našem regionu

Ve věku jednadevadesáti let ve čtvrtek 15. června zemřel významný český sochař Olbram Zoubek. Jeho díla nalezneme také v bruntálském nebo opavském okrese.

18.6.2017

O nápady občanů neprojevili zájem

V krnovské knihovně ve čtvrtek představili své nápady ti, které nadchl participativní rozpočet. Politici ani úředníci nepřišli.

17.6.2017

Kempy v regionu jsou stále v kurzu

Zahraniční dovolená mívá poslední dobou určitá rizika, která však turisty při objevování krásy domoviny trápit nemusejí. Když léto žhaví městskou dlažbu, volí lidé návrat k přírodě v kempech a Opavsko s Bruntálskem jim má v tomto směru vždy celé léto až do konce září co nabídnout.

17.6.2017

Horní Benešov se jmenuje podle zakladatele Beneše II.

/HISTORIE/ Původní název zněl jen Benešov. Město bylo založeno roku 1253. Přízvisko Horní získala obec až v roce 1926. Dnes na katastrálním území o rozloze 2040 ha žije přes 2300 obyvatel.

17.6.2017

Krnov je přirozené kulturní centrum širokého okolí

Krnov se může chlubit celou řadou osobností, které aktivně působí v oblasti kultury. Každý rok město některé z těchto osobností ocení. Kandidátů bývá dostatek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies