VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zneužíval šest let nevlastní vnučku

Bruntál, Krnov - Morální satisfakce se dočkala u soudu dívka, která byla podle žaloby od šesti let pohlavně zneužívána bývalým manželem své babičky Vladimírem H. z Krnova.

5.4.2012 4
SDÍLEJ:

Vladimíra H. usvědčovala nejen nevlastní vnučka, kterou měl pohlavně zneužít. Dvě další velmi mladé dívky vypověděly, že i je sváděl s sexuálním hrátkám.Foto: Deník/Karel Janeček

Bruntálský soudní senát, vedený soudcem Lumírem Čablíkem, potrestal Vladimíra H. z Krnova dvouletým trestem se čtyřletým podmíněným odkladem. Soudil ho za pohlavní zneužívání nevlastní vnučky, kterého se měl dopouštět pravidelně, a to od jejích šesti let několikrát za měsíc v Krnově a později i v domku na Vrbensku.

„Využíval situace, kdy měl nezletilou spolu se svou manželkou v opatrování, a tuto nezletilou bez přítomnosti dalších osob svlékal z oděvu, osahával na prsou a na přirození. Během toho jí kladl otázky, zda jí to dělá dobře, a ukazoval jí své přirození,“ řekl při vyhlašování rozsudku soudce Lumír Čablík. Odsouzený provozoval s nevlastní vnučkou podle vyjádření soudce různé praktiky, mimo soulož vyzkoušel všechno, co šlo.

Vladimíru H. hrozily dvaroky až osm let vězení. Polehčovalo mu, že nedošlo mezi ním a vnučkou k pohlavnímu styku, nebyl dosud nikdy trestán, případ se k soudu dostal teprve s odstupem času a proto, že se mu naštěstí nepodařilo zanechat trvalou stopu na psychickém stavu dívky. I když ta zřejmě už nikdy nezapomene, jak ji podle její výpovědi, coby žákyni první třídy, dědeček poprvé svlékl do naha a sahal jí mezi nohy.

Soud rozhodl o vině Vladimíra H. po rozsáhlém dokazování v několika hlavních líčeních, z nichž první se konalo loňského 17. října. „Obžalovaný se hájil tím, že se trestné činnosti nedopustil. Namítal, že jde v podstatě o rodinný komplot, který se týká rozvodového řízení a dalších vztahů a jakýchsi nadměrných požadavků ze strany bývalé manželky,“ uvedl v odůvodnění rozsudku soudce Čablík.

Vladimír H. tvrdil, že ho stihla žaloba proto, že se s babičkou poškozené dívky rozvedl, našel si novou partnerku, a tím pádem původní rodinu odstřihl od svých peněz.

„Proti této obhajobě byly provedeny další jednoznačné usvědčující důkazy, které tvoří řetězec a vedou jednoznačně k závěru, že k této trestné činnosti došlo a dopustil se jí právě pan obžalovaný,“ vysvětlil soudce, který rozsudek označil jako morální satisfakci pro dnes již plnoletou dívku, žijící mimo Moravskoslezský kraj. Jiné náhrady se u soudu nedožadovala.

Odsouzený muž si stejně jako státní zástupkyně Alena Pavláková ponechali osmidenní zákonnou lhůtu pro případné odvolání proti rozsudku.

Autor: Karel Janeček

5.4.2012 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hydrolog Jan Unucka z Českého hydrometeorologického ústavu.

Hydrolog Jan Unucka: Doprava a kvalita vody je věčný problém

Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nová parkovací místa v Bruntále

Bruntál – Motoristé v Bruntále se dočkají dalších parkovacích ploch. Na některých místech ve městě by mělo do konce podzimu vzniknout až na šedesát parkovacích míst.

Dračí lodě na Hartě

Hladina a břehy přehrady Slezská Harta se opět promění na scénu se skvělou podívanou. V zátoce u Leskovce nad Moravicí proběhnou o víkendu 25. až 27. srpna závody dračích lodí. Zábava je to jak pro závodníky, tak i pro diváky.

Anděl Páně na náměstí

Na náměstí Míru v Bruntále se chystá akce Loučení s létem.

Den obce ve Staré Vsi

Obecní oslavy Staré Vsi proběhnou v sobotu 26. srpna od 14 hodin v tamním kulturním domě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení