VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zneužíval šest let nevlastní vnučku

Bruntál, Krnov - Morální satisfakce se dočkala u soudu dívka, která byla podle žaloby od šesti let pohlavně zneužívána bývalým manželem své babičky Vladimírem H. z Krnova.

5.4.2012 4
SDÍLEJ:

Vladimíra H. usvědčovala nejen nevlastní vnučka, kterou měl pohlavně zneužít. Dvě další velmi mladé dívky vypověděly, že i je sváděl s sexuálním hrátkám.Foto: Deník/Karel Janeček

Bruntálský soudní senát, vedený soudcem Lumírem Čablíkem, potrestal Vladimíra H. z Krnova dvouletým trestem se čtyřletým podmíněným odkladem. Soudil ho za pohlavní zneužívání nevlastní vnučky, kterého se měl dopouštět pravidelně, a to od jejích šesti let několikrát za měsíc v Krnově a později i v domku na Vrbensku.

„Využíval situace, kdy měl nezletilou spolu se svou manželkou v opatrování, a tuto nezletilou bez přítomnosti dalších osob svlékal z oděvu, osahával na prsou a na přirození. Během toho jí kladl otázky, zda jí to dělá dobře, a ukazoval jí své přirození,“ řekl při vyhlašování rozsudku soudce Lumír Čablík. Odsouzený provozoval s nevlastní vnučkou podle vyjádření soudce různé praktiky, mimo soulož vyzkoušel všechno, co šlo.

Vladimíru H. hrozily dvaroky až osm let vězení. Polehčovalo mu, že nedošlo mezi ním a vnučkou k pohlavnímu styku, nebyl dosud nikdy trestán, případ se k soudu dostal teprve s odstupem času a proto, že se mu naštěstí nepodařilo zanechat trvalou stopu na psychickém stavu dívky. I když ta zřejmě už nikdy nezapomene, jak ji podle její výpovědi, coby žákyni první třídy, dědeček poprvé svlékl do naha a sahal jí mezi nohy.

Soud rozhodl o vině Vladimíra H. po rozsáhlém dokazování v několika hlavních líčeních, z nichž první se konalo loňského 17. října. „Obžalovaný se hájil tím, že se trestné činnosti nedopustil. Namítal, že jde v podstatě o rodinný komplot, který se týká rozvodového řízení a dalších vztahů a jakýchsi nadměrných požadavků ze strany bývalé manželky,“ uvedl v odůvodnění rozsudku soudce Čablík.

Vladimír H. tvrdil, že ho stihla žaloba proto, že se s babičkou poškozené dívky rozvedl, našel si novou partnerku, a tím pádem původní rodinu odstřihl od svých peněz.

„Proti této obhajobě byly provedeny další jednoznačné usvědčující důkazy, které tvoří řetězec a vedou jednoznačně k závěru, že k této trestné činnosti došlo a dopustil se jí právě pan obžalovaný,“ vysvětlil soudce, který rozsudek označil jako morální satisfakci pro dnes již plnoletou dívku, žijící mimo Moravskoslezský kraj. Jiné náhrady se u soudu nedožadovala.

Odsouzený muž si stejně jako státní zástupkyně Alena Pavláková ponechali osmidenní zákonnou lhůtu pro případné odvolání proti rozsudku.

Autor: Karel Janeček

5.4.2012 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

zahradní kuchyně

Vařit můžete i pod širým nebem

Zatopený Krnov. Voda zalila město a způsobila velké hmotné škody.

Povodně 1997 aneb dvacet let poté

Památné lípy jsou vystavené mezi stromy

Mezi nejmohutnější stromy v České repoblice patří lípa z Horní Moravice a Janovská lípa. Obě najdete vystavenév zahradě Flemmichovy vily.

Chtějí čistit rybníky, ve kterých žijí želvy

Už deset let Krnované pozorují vodní želvy v nádržích Chářovského parku. Jsou tak plaché, že se je ještě nikomu nepodařilo je vyfotit. Právě se chystá projekt na čištění těchto rybníků.

Německý řád dále usiluje o historickou budovu Základní školy Dlouhá Loučka

Německý řád působil v našem regionu po staletí a stále k němu patří. Žehná pramenům v Karlově Studánce, v Opavě pořádá Řádový den, v Olomouci provozuje církevní gymnázium, pečuje o farnosti Bouzov a Bruntál.

Na bezdomovce prý zaútočili tři násilníci

Bezdomovec ležící na lavičce skončil se zlomenými žebry a vykloubeným ramenem. Bruntálským policistům oznámil, že šlo o útok tří násilníků.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies