VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zloděje lapili díky dobré spolupráci

Krnov - Během uplynulého týdne se prokázala výborná spolupráce krnovských městských strážníků s jejich republikovými kolegy. Společně zdárně vyřešili hned několik případů, v neděli chytli zloděje okamžitě po činu.

10.1.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografieFoto: Foto: Deník

Tradičně dobrá spolupráce mezi Policií ČR a Městskou policií Krnov se osvědčila při pátrání po pachatelích, kteří v neděli 8. ledna ráno vykradli novinový stánek na Bruntálské ulici.

Policisté, jimž se podařilo zajistit jednoho z dvojice pachatelů, požádali v 7 hodin městskou policii o pomoc s dohledáním zbývajícího zloděje.

„Vyslaná hlídka městské policie se rozdělila, jeden strážník hlídkoval ve vozidle na Bruntálské ulici, druhý si vzal na starost vchod do bývalé bramborárny, v blízkosti jejíhož plotu zanedlouho zahlédl podezřelého a ihned informoval policisty. Ti pak muže zdárně zadrželi,“ popsala společný zásah mluvčí krnovské radnice Dita Círová.

Hlídka městské policie následně společně s policisty ještě pátrala v Kostelci po zaparkovaném vozidle, které mělo údajně patřit dvojici pachatelů.

Našli alternátory ukradené ze sběrny

Po zlodějích pátrali strážníci ten den však už od hluboké noci. Sběrna železného šrotu v blízkosti hlavního vlakového nádraží přilákala chmatáky. Jejich počínaní však zaregistroval odvážný sedmatřicetiletý muž. Ten totiž zloděje přehazující přes plot kradený materiál půl hodiny po půlnoci vyrušil a jednoho z nich, jednadvacetiletého mladíka snažícího se utéct směrem k nádraží, dokonce zadržel.

Pak okamžitě přivolal na pomoc městskou policii. Strážníci navíc od neohroženého muže získali informaci, že zbytek pachatelů odjel v červeném vozidle. Kontaktovali tedy policisty a společně po vozidle pátrali. Jejich snaha byla korunována úspěchem a auto i s nákladem alternátorů našli ve dvorním traktu domu na Alšově ulici.

Další alternátory nalezli strážníci ve sklepě domu.

Pátrali po utopenci

Na žádost policistů o spolupráci se strážníci vydali také ve čtvrtek přibližně ve 22 hodin hledat muže, který údajně v okolí Kauflandu spadl do řeky. O čtvrt hodiny později jej podnapilého nalezli v suchu, v restauraci U Chytráčka.

Tentýž den večer už strážníci pomáhali osmačtyřicetileté ženě z domu na náměstí Hrdinů v Krnově. Ta chtěla ukončit soužití se svým bývalým přítelem, který u ní v bytě neměl trvalé bydliště, ale odmítal byt opustit. Strážníci dvaapadesátiletého muže vyzvali k opuštění bytu a ten tak nakonec učinil.

O pár dnů dřív zase pomohli zmatené seniorce. Ta se v úterý dopoledne ocitla v čekárně lékařské ordinace na Opavské ulici a nevěděla, kde bydlí. Strážníci zjistili, že se jedná o osmdesátiletou ženu z Lázeňské ulice, převezli ji do místa bydliště a předali manželovi.

Úterý byl vůbec pro strážníky náročné. Přibližně o půl osmé večer zabránili neštěstí tím, že zajistili místo, kde silný vítr na Chářové ulici téměř vyvrátil strom a zavolali na pomoc hasiče, kteří jej pokáceli. Po jedenácté hodině večer zase obdržela městská policie žádost z urgentního příjmu nemocnice o asistenci při převozu agresivního pacienta na protialkoholní záchytnou stanici v Opavě.

Vzhledem ke skutečně abnormální agresivitě pacienta převoz absolvovali společně s posádkou hned dva strážníci.

Autor: Dita Voznicová

10.1.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Svatbu měli v úvalenském kostele 21. září roku 1957. Jaký mají po šedesáti letech soužití recept na dobré manželství?

Anička a Josef jsou spolu šedesát let, jaký mají recept na dobré manželství?

Kryštof Krsek

Pistolář Kryštof Krsek ovládl mistrovství republiky

Do Jeseníků se vrátil majestátní orel skalní, po více než sto letech

Pro milovníky přírody je to výborná zpráva. Do Jeseníků se po více než sto letech vrátil orel skalní.

Kniha o Bruntále

V Městském informačním centru na náměstí Míru a na autobusovém terminálu v Bruntále si zájemci mohou zakoupit knihu nazvanou BRUNTÁL – Příběh nejstaršího města.

Sál na školení i oslavy

Výstavbu nového kongresového sálu dokončili v minulých dnech v Horním Benešově. Sál se nachází v Nerudově ulici a jeho kapacita je 80 osob.

Čtenáři lovili užovky objektivem

Článek v Deníku, že herpetologové hledají důkazy o výskytu užovky podplamaté na Krnovsku, měl velký čtenářský ohlas.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení