VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Šikana v jesenickém muzeu? Případem už se zabývá soud

Okresní soud v Jeseníku se poprvé ve své historii začal zabývat kauzou bossingu, což je šikana na pracovišti ze strany nadřízeného.

7.9.2017
SDÍLEJ:

Bývalá ředitelka Vlastivědného muzea Jeseník Veronika Rybová na archovním snímku z roku 2012Foto: DENÍK/Petr Krňávek

Ta se podle žalující strany měla roky odehrávat ve Vlastivědném muzeu Jesenicka. Podle dobře obeznámeného zdroje své podřízené psychicky terorizovala dnes již bývalá ředitelka Veronika Rybová, která ve funkci na vlastní žádost skončila k 31. srpnu.

Jedna z bývalých pracovnic muzea Hana Hošková se nyní u soudu domáhá ochrany osobnosti a náhrady nemajetkové újmy. Po svém tehdejším zaměstnavateli požaduje odškodnění v částce více než tři sta tisíc korun. Podle její advokátky Balkis Al-Wahaishiové Hana Hošková kvůli nevhodnému chování ze strany nadřízené trpěla psychickými problémy a musela vyhledat pomoc psychiatra, ke kterému stále ještě dochází.

Soudní jednání nezačalo. Právní zástupce žalované strany totiž podal námitku pro podjatost soudkyně a přísedících. Podle něj je senát ovlivněný článkem v místním periodiku Jesenický týdeník. Vydavatel listu Miroslav Chovanec totiž uveřejnil, že soud bude řešit průlomovou kauzu týkající se šikany ve významné instituci v Jeseníku. Nic konkrétního kromě data konání soudu přitom neuvedl.

„Jednání se ruší a o podané námitce pro podjatost se bude jednat v Ostravě,“ uvedla soudkyně Ivana Ondryášová. Advokátka Hany Hoškové rovněž potvrdila, že se několikrát snažila dosáhnout smíru mimosoudní cestou. „Mé mandantce by dostačovala omluva, což ovšem protistrana odmítá,“ konstatovala Balkis Al-Wahaishiová.

Dodala, že ve prospěch její mandantky by měla svědčit řada lidí. Většinou jde o bývalé pracovníky muzea.

Veronika Rybová i její právník se k celé věci vyjádřit odmítli. Rybová působila na vedoucí pozici jesenického muzea deset let. Předtím pracovala jako ředitelka Městských kulturních zařízení v Litoměřicích, ale i tam měla vyhrocené vztahy se svými podřízenými.

Autor: Hana Kubová

7.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zbraň. Ilustrační foto.

České zbraně na střelnici

Štěpán Lhoťan

Štěpán Lhoťan: Máme ty nejvyšší ambice

Zápolení traktorů se chystá na zátorské traktoriádě

Pole se v těchto dnech místy mění v bažinu, ale organizátorům zátorské traktoriády to nevadí. Soutěž v orbě nahradí jinou jízdou v bažině. Velkolepápřehlídka zemědělské techniky se koná tuto sobotu v Zátoru již počtvrté.

Startovní listina na Cvilínské schody se běžci rychle plní

Nadcházející sobota 23. září bude v Krnově jednoznačně patřit běžcům. Na programu je totiž premiérový ročník podniku nesoucího název Cvilínské schody. Závodníci si na dvousetmetrové trati, celkem 218 schodech s převýšením 55 metrů dají pořádně do těla.

Skauti vyrazí vlakem Křížem krážem republikou

Dá se za jediný den ujet vlakem přes 1300 kilometrů a ještě stihnout návštěvu pamětihodností nebo kulturní akce? Že je to možné, dokazují loňské výsledky celostátní skautské cestovatelské soutěže Křížem krážem, která letos vstupuje do desátého ročníku.

Ukončení zámecké sezóny v Janovicích

Závěr sezony na zámku v Janovicích bude patřit divadelnímu představení Věnce, s kterým přijede polský divadelní soubor Troche Lipa.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení