71 DENÍKŮ: NAJDĚTE SI SVŮJ
Vyberte si svůj regionální Deník

Vlaky Leo Express chtějí na trať přes Krnov a Bruntál

Nový soukromý dopravce Leo Express už v těchto dnech převzal první z pěti vlakových souprav, které by na páteřní trati Ostrava - Praha měly jezdit. Celkem za tyto soupravy zaplatí jednu a půl miliardy korun.

Nový soukromý dopravce Leo Express už v těchto dnech převzal první z pěti vlakových souprav, které by na páteřní trati Ostrava - Praha měly jezdit. Celkem za tyto soupravy zaplatí jednu a půl miliardy korun. Autor: Leo Express

8.2.2012 14:46

Krnov, Bruntál - /FOTOGALERIE/ Budoucí konkurent Českých drah, dopravní firma Leo Express, právě převzala první elektrickou jednotku Flirt od švýcarského výrobce Stadler Rail AG. Od jara vlakovou soupravu začnou testovat na zkušebním okruhu u Velimi, aby v prosinci mohlo prvních pět vlaků Leo Express zahájit ostrý provoz na trati mezi Prahou a Ostravou.

Leo Expres už oficiálně oznámil, že se kromě vstupu na trať mezi Prahou a Ostravou připravuje také na výběrové řízení na dopravce na trati Ostrava-Opava-Krnov-Bruntál-Olomouc.

Tohoto tendru se kromě Českých drah a Leo Expresu hodlají zúčastnit také tuzemský dopravce Viamont, evropský obr Veolia Transport a RegioJet ze skupiny Student Agency patřící brněnskému podnikateli Radimu Jančurovi.

Čí vlaky nakonec budou jezdit přes Krnov a přes Bruntál se dozvíme až po zveřejnění vítěze výběrového řízení. První cestující by si měli nového dopravce mezi Ostravou, Krnovem, Bruntálem a Olomoucí otestovat v prosinci 2013.

Autor: František Kuba

Pošlete odkaz přátelům

Diskuse

Do diskuse nikdo nevložil žádný příspěvek

CELEBRITY

David Rath

David Rath

Sledujte kauzu Rath online na Blesk.cz. Více o zatčení Davida Ratha a aktuálních informací ohledně celé… celý článek ›

Robin Gibb z Bee Gees: Zabila ho rakovina

Robin Gibb z Bee Gees: Zabila ho rakovina

Zakládající člen britské skupiny Bee Gees, zpěvák Robin Gibb v neděli zemřel ve věku 62 let. Po dlouhém… celý článek ›

Vyžírkové na ministerstvu: Oběd za 25 korun!

Vyžírkové na ministerstvu: Oběd za 25 korun!

Kde všude se dá najíst za pár kaček? Není to jen v Poslanecké sněmovně, jak nedávno informoval Blesk.… celý článek ›

Dívka s masožravou bakterií je v kritickém stavu: Vzali ji nohu a ruce

Dívka s masožravou bakterií je v kritickém stavu: Vzali ji nohu a ruce

Čtyřiadvacetiletá Aimee Copeland je v kritickém stavu. Masožravá bakterie ji najdřív připravila o nohu,… celý článek ›

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005, všechna práva vyhrazena. Používáme informační servis ČTK. Publikování nebo šíření obsahu denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno. VLTAVA-LABE-PRESS, a.s. je členem Sekce vydavatelů internetových titulů UVDT.

Kontakt na redakci. Autoři deníku. Proč inzerovat v novinách - www.reklamavnovinach.cz