VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikatel dostal dotaci na apartmány a kurty

MĚSTO ALBRECHTICE - Podnikatel z Města Albrechtic dostal více než čtyřmiliónovou dotaci na vybudování apartmánů, bazénu, sauny a tenisového kurtu přímo v centru Města Albrechtic.

19.4.2007
SDÍLEJ:

Stará budova se už brzy přemění v turistickou ubytovnu.Foto: DENÍK/Jiří Krušina

Cestovní ruch na Osoblažsku a Albrechticku je podle některých odborníků budoucnost této lokality. Stejného názoru je i místní podnikatel Petr Chovaniok, který byl úspěšný v žádosti o dotaci v programu SROP. „Myšlenka vybudovat v Albrechticích pořádné zařízení pro turisty mne napadla již dříve. Nyní se nám podařilo získat dotaci a můžeme se vrhnout do stavby,“ řekl Petr Chovaniok.

Jedná se o rekonstrukci domu vedle městského úřadu, který bude mít čtyři apartmány, bazén, saunu, výřivku, recepci a informační centrum. Celkové náklady přesáhnou 9,71 milión korun. V ceně je započítáno také vybudování tenisového kurtu, který bude přibližně sto metrů od nově vznikajícího ubytovacího zařízení. Polovinu nákladů uhradí podnikatel ze svých zdrojů a zbylých padesát procent bude uhrazeno z dotace. Projekt nazvaný Vybudování apartmánů a tenisového kurtu ve Městě Albrechticích je totiž spolufinancován Evropskou unií.

Práce na stavbě začaly začátkem letošního dubna a projekt musí být dokončen do dubna 2008. V nejbližší době bude vypsáno výběrové řízení na zhotovitele stavby. Již v příštím roce najdou v tomto zařízení práci dva lidé. Aby projekt podpořil co nejvíce turistický ruch na Osoblažsku, bude součástí objektu také půjčovna kol. Cílem bude přilákat turisty nejen z celé České republiky, ale také ze zahraničí. „V současné době se na Albrechticku a Osoblažsku rozvíjí cestovní ruch slibně. Tyto oblasti mají co nabídnout turistům z republiky i Evropy. My jim budeme chtít jejich dovolenou u nás zpříjemnit kvalitním ubytováním a maximálním servisem,“ dodal Petr Chovaniok.

Záměr vybudovat takováto zařízení ve městě vítá starosta Města Albrechtic Luděk Volek. „Je třeba turistům nabídnout kvalitní ubytování a informace o našem krásném kraji. Věřím, že se v budoucnu najde více odvážných podnikatelů, kteří budou chtít investovat do rozvoje cestovního ruchu na Albrechticku a Osoblažsku,“uvedl Luděk Volek.

19.4.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hydrolog Jan Unucka z Českého hydrometeorologického ústavu.

Hydrolog Jan Unucka: Doprava a kvalita vody je věčný problém

Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nová parkovací místa v Bruntále

Bruntál – Motoristé v Bruntále se dočkají dalších parkovacích ploch. Na některých místech ve městě by mělo do konce podzimu vzniknout až na šedesát parkovacích míst.

Dračí lodě na Hartě

Hladina a břehy přehrady Slezská Harta se opět promění na scénu se skvělou podívanou. V zátoce u Leskovce nad Moravicí proběhnou o víkendu 25. až 27. srpna závody dračích lodí. Zábava je to jak pro závodníky, tak i pro diváky.

Anděl Páně na náměstí

Na náměstí Míru v Bruntále se chystá akce Loučení s létem.

Den obce ve Staré Vsi

Obecní oslavy Staré Vsi proběhnou v sobotu 26. srpna od 14 hodin v tamním kulturním domě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení