VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikatel dostal dotaci na apartmány a kurty

MĚSTO ALBRECHTICE - Podnikatel z Města Albrechtic dostal více než čtyřmiliónovou dotaci na vybudování apartmánů, bazénu, sauny a tenisového kurtu přímo v centru Města Albrechtic.

19.4.2007
SDÍLEJ:

Stará budova se už brzy přemění v turistickou ubytovnu.Foto: DENÍK/Jiří Krušina

Cestovní ruch na Osoblažsku a Albrechticku je podle některých odborníků budoucnost této lokality. Stejného názoru je i místní podnikatel Petr Chovaniok, který byl úspěšný v žádosti o dotaci v programu SROP. „Myšlenka vybudovat v Albrechticích pořádné zařízení pro turisty mne napadla již dříve. Nyní se nám podařilo získat dotaci a můžeme se vrhnout do stavby,“ řekl Petr Chovaniok.

Jedná se o rekonstrukci domu vedle městského úřadu, který bude mít čtyři apartmány, bazén, saunu, výřivku, recepci a informační centrum. Celkové náklady přesáhnou 9,71 milión korun. V ceně je započítáno také vybudování tenisového kurtu, který bude přibližně sto metrů od nově vznikajícího ubytovacího zařízení. Polovinu nákladů uhradí podnikatel ze svých zdrojů a zbylých padesát procent bude uhrazeno z dotace. Projekt nazvaný Vybudování apartmánů a tenisového kurtu ve Městě Albrechticích je totiž spolufinancován Evropskou unií.

Práce na stavbě začaly začátkem letošního dubna a projekt musí být dokončen do dubna 2008. V nejbližší době bude vypsáno výběrové řízení na zhotovitele stavby. Již v příštím roce najdou v tomto zařízení práci dva lidé. Aby projekt podpořil co nejvíce turistický ruch na Osoblažsku, bude součástí objektu také půjčovna kol. Cílem bude přilákat turisty nejen z celé České republiky, ale také ze zahraničí. „V současné době se na Albrechticku a Osoblažsku rozvíjí cestovní ruch slibně. Tyto oblasti mají co nabídnout turistům z republiky i Evropy. My jim budeme chtít jejich dovolenou u nás zpříjemnit kvalitním ubytováním a maximálním servisem,“ dodal Petr Chovaniok.

Záměr vybudovat takováto zařízení ve městě vítá starosta Města Albrechtic Luděk Volek. „Je třeba turistům nabídnout kvalitní ubytování a informace o našem krásném kraji. Věřím, že se v budoucnu najde více odvážných podnikatelů, kteří budou chtít investovat do rozvoje cestovního ruchu na Albrechticku a Osoblažsku,“uvedl Luděk Volek.

19.4.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

zahradní kuchyně

Vařit můžete i pod širým nebem

Zatopený Krnov. Voda zalila město a způsobila velké hmotné škody.

Povodně 1997 aneb dvacet let poté

Památné lípy jsou vystavené mezi stromy

Mezi nejmohutnější stromy v České repoblice patří lípa z Horní Moravice a Janovská lípa. Obě najdete vystavenév zahradě Flemmichovy vily.

Chtějí čistit rybníky, ve kterých žijí želvy

Už deset let Krnované pozorují vodní želvy v nádržích Chářovského parku. Jsou tak plaché, že se je ještě nikomu nepodařilo je vyfotit. Právě se chystá projekt na čištění těchto rybníků.

Německý řád dále usiluje o historickou budovu Základní školy Dlouhá Loučka

Německý řád působil v našem regionu po staletí a stále k němu patří. Žehná pramenům v Karlově Studánce, v Opavě pořádá Řádový den, v Olomouci provozuje církevní gymnázium, pečuje o farnosti Bouzov a Bruntál.

Na bezdomovce prý zaútočili tři násilníci

Bezdomovec ležící na lavičce skončil se zlomenými žebry a vykloubeným ramenem. Bruntálským policistům oznámil, že šlo o útok tří násilníků.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies