VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město Krnov umožní vystěhovat linku na třídění hliníku

Krnov - Firma Miko Trade, která provozovala v průmyslové zóně na Ježníku linku na třídění šrotu, měla svou činnost ukončit k 31. prosinci loňského roku. Nestalo se tak.

2.3.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Miroslav Kucei

Bohužel krátce před vypršením nájemní smlouvy nečekaně zemřel majitel firmy, a než došlo k vypořádání dědictví, nebylo možné s majetkem firmy na Ježníku manipulovat. Tak se stalo, že na počátku roku 2008 stojí na Ježníku odstavená obrovská třídící linka, která nemá k pozemkům ani k budovám platný nájemní vztah.

Rada Krnova rozhodla, že nástupnickému subjektu Miko Trade prodlouží nájemní smlouvu na dobu nezbytně nutnou dobu pro vystěhování, tedy asi o půl roku. „Je zřejmé, že zesnulý majitel počítal s ukončením provozu třídírny šrotu, ale už to nestihl dotáhnout do konce. Musíme umožnit dědicům, aby vystěhování provozovny mohli realizovat a vrátit pozemky a haly městu v dohodnutém stavu. Protože po vypršení nájemní smlouvy neexistoval právní důvod ke vstupu na tento pozemek města, byla jim smlouva prodloužena do pololetí. Jelikož lidé v této oblasti proti třídění hliníkového šrotu několik let protestovali a bylo jim opakovaně přislíbeno, že zde v roce 2008 tento provoz skončí, vydal se za nimi osobně tajemník Igor Kozelek, aby jim vysvětlil situaci. Občané pochopili, proč město muselo nájemní smlouvu na omezenou dobu prodloužit a že se rozhodně nemusí obávat obnovení hlučného provozu,“ uvedla starostka Renata Ramazanová.

Původně dostala krnovská rada žádost o podstatně velkorysejší prodloužení nájemní smlouvy, protože dědici Miko Trade chtěli v třídění šrotu pokračovat. K této žádosti se rada postavila odmítavě s tím, že nezletilé děti zesnulého podnikatele sotva budou schopné provozovat velkokapacitní třídírnu šrotu a zaměstnávat lidi a navíc zesnulý majitel Miko Trade ve svém podnikatelském záměru musel počítat s tím, že má nájemní smlouvu na dobu určitou.

Navíc třídění šrotu i celá průmyslová zóna na Ježníku byla od počátku považována za dočasné využití, které je v rozporu s územním plánem Krnova. Územní plán vymezuje bývalý vojenský prostor jako zónu pro bydlení, podnikání nerušivého charakteru a veřejnou zeleň. Nyní musí zaniknout, aby ustoupila výstavbě rodinných domků na Kabátově kopci.

Vznik dočasné průmyslové zóny na Ježníku v devadesátých letech vysvětlil tehdejší starosta a současný místostarosta Bedřich Marek. „Rozhodovalo se ve chvíli, kdy byla v Krnově mimořádně vysoká nezaměstnanost, takže jsme byli vděčni podnikatelům, kteří na Ježníku dokázali vytvořit nová pracovní místa. Dnes je samozřejmě situace jiná. Počítáme s tím, že na Kabátově kopci brzy začne obytná zástavba, takže průmyslová činnost tam musí v dohledné době skončit,“ uvedl Marek.

Autor: František Kuba

2.3.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Myslivci v Razové připravili pochutnání na jídlech se zvěřiny.
8

OBRAZEM: Zvěřinové hody v Razové

Sečení borůvčí ve Velkém Kotli a na Petrových kamenech v Jeseníkách
8

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Děti narozené v krnovské nemocnici

Vážení čtenáři a rodiče, díky vstřícnosti krnovské nemocnice vám přinášíme pravidelně každý týden na našich stránkách fotografie nejmladších obyvatel regionu.

Dobré srdce Krnova: hudba, rampa i parkourové hřiště

V sobotu se na krnovském náměstí odehraje zábavné odpoledne Dobré srdce Krnova. Program začíná v 15 hodin koncertem a autogramiádou Johnyho Machette a Ezyho a ukončí ho kolem 22 hodin koncert Janka Ledeckého.  

Krnovští fanoušci vojenské historie se předvedou na bojišti se svým kanónem

Krnovský Klub vojenské historie KVH Maxim oblékne uniformy Wehrmachtu a se svým kanonem vyrazí do bitvy. U Králík dnes začíná akce Cihelna, která nás vrátí k válečným událostem v roce 1945.

Renesanční zámek v Branticích je na prodej

V těchto dnech se v nabídce realitní kanceláře objevila nabídka renesančního zámku ze 16. století v Branticích. Reprezentativní objekt s 31 místnostmi po částečné rekonstrukci je k mání za 16 milionů korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení