VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město Krnov umožní vystěhovat linku na třídění hliníku

Krnov - Firma Miko Trade, která provozovala v průmyslové zóně na Ježníku linku na třídění šrotu, měla svou činnost ukončit k 31. prosinci loňského roku. Nestalo se tak.

2.3.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Miroslav Kucei

Bohužel krátce před vypršením nájemní smlouvy nečekaně zemřel majitel firmy, a než došlo k vypořádání dědictví, nebylo možné s majetkem firmy na Ježníku manipulovat. Tak se stalo, že na počátku roku 2008 stojí na Ježníku odstavená obrovská třídící linka, která nemá k pozemkům ani k budovám platný nájemní vztah.

Rada Krnova rozhodla, že nástupnickému subjektu Miko Trade prodlouží nájemní smlouvu na dobu nezbytně nutnou dobu pro vystěhování, tedy asi o půl roku. „Je zřejmé, že zesnulý majitel počítal s ukončením provozu třídírny šrotu, ale už to nestihl dotáhnout do konce. Musíme umožnit dědicům, aby vystěhování provozovny mohli realizovat a vrátit pozemky a haly městu v dohodnutém stavu. Protože po vypršení nájemní smlouvy neexistoval právní důvod ke vstupu na tento pozemek města, byla jim smlouva prodloužena do pololetí. Jelikož lidé v této oblasti proti třídění hliníkového šrotu několik let protestovali a bylo jim opakovaně přislíbeno, že zde v roce 2008 tento provoz skončí, vydal se za nimi osobně tajemník Igor Kozelek, aby jim vysvětlil situaci. Občané pochopili, proč město muselo nájemní smlouvu na omezenou dobu prodloužit a že se rozhodně nemusí obávat obnovení hlučného provozu,“ uvedla starostka Renata Ramazanová.

Původně dostala krnovská rada žádost o podstatně velkorysejší prodloužení nájemní smlouvy, protože dědici Miko Trade chtěli v třídění šrotu pokračovat. K této žádosti se rada postavila odmítavě s tím, že nezletilé děti zesnulého podnikatele sotva budou schopné provozovat velkokapacitní třídírnu šrotu a zaměstnávat lidi a navíc zesnulý majitel Miko Trade ve svém podnikatelském záměru musel počítat s tím, že má nájemní smlouvu na dobu určitou.

Navíc třídění šrotu i celá průmyslová zóna na Ježníku byla od počátku považována za dočasné využití, které je v rozporu s územním plánem Krnova. Územní plán vymezuje bývalý vojenský prostor jako zónu pro bydlení, podnikání nerušivého charakteru a veřejnou zeleň. Nyní musí zaniknout, aby ustoupila výstavbě rodinných domků na Kabátově kopci.

Vznik dočasné průmyslové zóny na Ježníku v devadesátých letech vysvětlil tehdejší starosta a současný místostarosta Bedřich Marek. „Rozhodovalo se ve chvíli, kdy byla v Krnově mimořádně vysoká nezaměstnanost, takže jsme byli vděčni podnikatelům, kteří na Ježníku dokázali vytvořit nová pracovní místa. Dnes je samozřejmě situace jiná. Počítáme s tím, že na Kabátově kopci brzy začne obytná zástavba, takže průmyslová činnost tam musí v dohledné době skončit,“ uvedl Marek.

Autor: František Kuba

2.3.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hrad Sovinec. Ilustrační foto.

Hrad Sovinec hostí malý divadelně hudební festival Bubofest

Linhartovský zámek. Ilustrační foto.

Na zámku Linhartovy začalo Kulturní léto

Krajské kluby znají své soupeře v poháru

V rámci losovacího aktivu, který se uskutečnil ve čtvrtek v Olomouci, byl rozlosován rovněž i nový ročník pohárové soutěže MOL Cup.

Děti narozené v krnovské nemocnici

Vážení čtenáři a rodiče, díky vstřícnosti krnovské nemocnice vám přinášíme pravidelně každý týden na našich stránkách fotografie nejmladších obyvatel regionu.

Kamil Vrba: Krnovu stále fandím, klubu bych do budoucna přál divizi

/ROZHOVOR/ V současné době už fotbal nehraje ani rekreačně a věnuje se zejména svému vnukovi. Zhruba před čtvrtstoletím si ovšem obranu tehdejšího opavského Ostroje, který brázdil vody naší druhé nejvyšší fotbalové soutěže, šlo bez stopera Kamila Vrby představit jen stěží. Momentálně na trávníky vybíhá spíše sporadicky a dění na hřišti přihlíží především z pozice diváka.

Letní brigády: hodně se jezdí i do zahraničí

Studenti z Opavska a Bruntálska jezdí o prázdninách pracovat do sousedních zemí čím dál tím častěji. Reagují tak na omezenou pracovní nabídku v regionu a na její nízké finanční ohodnocení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies