Severoitalské město Brescia bylo dějištěm vrcholného podniku. Konalo se tady halové Mistrovství Evropy ve sportovní střelbě. Sportovně střelecký klub Bruntál měl v prestižní soutěži dva reprezentanty v juniorské kategorii.

Oba dva ukázali střelecké Evropě, že s nimi musí počítat. Jindřich Dubový vybojoval bronzovou medaili, Markéta Krykorková pak skončila čtvrtá. Oba sportovní střelce a zároveň studenty bruntálského gymnázia na Dukelské ulici trénuje Vladimír Novotný.

Nejprve se ve svém závodě představil Jindřich Dubový. Osmnáctiletý bruntálský junior ve své disciplíně, kterou je vzduchová pistole na šedesát ran, celé mistrovství zahajoval. Základní nástřel se mu velice vydařil. Do finálové části postoupil ze čtvrté pozice s celkovými 576 body. Ve finálovém klání předvedl výborný výkon.

Získal 98,6 bodů, své umístění o jeden stupínek vylepšil a mohl se právem radovat z evropského bronzu. Lepší než střelec z Bruntálu byl devatenáctiletý ruský reprezentant Nikolaj Kilin, který získal titul mistra Evropy. Na stříbrném stupínku pak skončil také devatenáctiletý Bělorus Alexej Horbach.

Den po Dubovém nastupovala ke svému závodu i bruntálská střelkyně Markéta Krykorková. Doménou patnáctileté české reprezentantky je vzduchová pistole na čtyřicet ran. I zástupkyně něžného pohlaví v reprezentaci zvládla svůj základní nástřel na výbornou. S 375 body se jí podařilo postoupit do finálové osmičky ze sedmé pozice.

Neodradil ji ani fakt, že na medailová umístění ztrácí šest bodů, což je v této disciplíně už podstatný rozdíl. Jenomže Markéta se ukázala jako velká bojovnice. Soustředěnou střelbou stáhla na své soupeřky těžko uvěřitelných pět bodů. Ve finále nastřílela vynikajících 100,4 bodů. Bohužel na bronzovou příčku ji chyběl jeden jediný bod. Skončila tak na nepopulární a přesto skvělé čtvrté příčce. Pro tak mladou závodnici je to obrovský úspěch. Krykorková získala navíc ještě jednu bramborovou medaili v pořadí družstev.