Rýmařovská základní škola byla nejlepší v krajském finále šplhu

Rýmařov - Již druhý rok po sobě se žáci základní školy Jelínkova 1 z Rýmařova probojovali do krajského finále ve šplhu, které se letos konalo na SOŠ a SOU podnikání a služeb v Jablunkově. A opět potvrdili, že patří v této silové a koordinační disciplíně mezi nejlepší nejen v okrese, ale i v kraji.

4.4.2012

ŽÁCI ZŠ JELÍNKOVA z Rýmařova uspěli v krajském kole soutěže ve šplhu v Jablunkově. Foto: ZŠ Rýmařov

Obě soutěžící družstva se umístila na stupních vítězů. Děvčata suverénně zvítězila a hoši skončili o sedm setin na druhém místě. Po dlouhé době v kategorii děvčat vyhrála čtveřice z jiné školy a okresu než z Frýdku Místku a bylo to právě družstvo děvčat ze základní školy Rýmařov. V jednotlivcích obhájila loňské vítězství Hanka Kitschuchová a na třetím místě se umístila Veronika Murínová, která překvapila ostatní soupeřky vynikajícím výkonem v druhé polovině soutěže.

Hoši také odvedli výborné výkony a soutěž gradovala až do posledního kola, kde nám těsně unikly v jednotlivcích stupně vítězů, a tak Michal Hejný nakonec skončil o jednu setinu čtvrtý při součtu svých dvou nejlepších časů.

Závody se konaly po dlouhé době jinde než ve Frýdku-Místku a měly velmi dobrou sportovní úroveň a pěknou soutěžní atmosféru. Rozhodovalo se opravdu až při posledních pokusech závodníků, a jen v kategorii hochů bojovalo o první místo sedm borců. Loňský bronzový medailista by letos skončil až sedmý. Proto padlo mnoho osobních a školních rekordů (obě družstva nový rekord školy, Michal Hejný a Monika Trvalová rekordy školy v jednotlivcích).

„Je třeba touto cestou všem našim reprezentantům poděkovat za výborné výkony, vzornou reprezentaci a slušné chování. Dík patří rovněž pořadateli těchto velmi pěkných závodů a dopravci, jež nás bezpečně a v pořádku na tyto závody dopravil,“ usmíval se rýmařovský učitel a trenér v jedné osobě Miloslav Slouka.

MILOSLAV SLOUKA

Poznámka: v krajském finále mohou soutěžit v kategorii IV i mladší žáci a žákyně (6. 7. třída).

Autor: Redakce

4.4.2012 VSTUP DO DISKUSE

Myslivci v Razové připravili pochutnání na jídlech se zvěřiny.
8

OBRAZEM: Zvěřinové hody v Razové

Sečení borůvčí ve Velkém Kotli a na Petrových kamenech v Jeseníkách
8

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Děti narozené v krnovské nemocnici

Vážení čtenáři a rodiče, díky vstřícnosti krnovské nemocnice vám přinášíme pravidelně každý týden na našich stránkách fotografie nejmladších obyvatel regionu.

Dobré srdce Krnova: hudba, rampa i parkourové hřiště

V sobotu se na krnovském náměstí odehraje zábavné odpoledne Dobré srdce Krnova. Program začíná v 15 hodin koncertem a autogramiádou Johnyho Machette a Ezyho a ukončí ho kolem 22 hodin koncert Janka Ledeckého.

Krnovští fanoušci vojenské historie se předvedou na bojišti se svým kanónem

Krnovský Klub vojenské historie KVH Maxim oblékne uniformy Wehrmachtu a se svým kanonem vyrazí do bitvy. U Králík dnes začíná akce Cihelna, která nás vrátí k válečným událostem v roce 1945.

Renesanční zámek v Branticích je na prodej

V těchto dnech se v nabídce realitní kanceláře objevila nabídka renesančního zámku ze 16. století v Branticích. Reprezentativní objekt s 31 místnostmi po částečné rekonstrukci je k mání za 16 milionů korun.