VYBRAT REGION
Zavřít mapu

O Pohár Offroad clubu Krnov pod letištěm

Krnov /FOTOGALERIE/ -Zakončení sezony off roadů proběhlo o víkendu v Krnově v roklině. Závodilo se pouze ve dvou kategoriích a jen jeden den.

1.12.2010
SDÍLEJ:

Medailisté v kategorii Standard. Uprostřed Hudečkovi, vpravo Petr Stanovský. Foto: DENÍK/Tomáš Gregor

V sobotní slunečné, ale chladné dopoledne 27. listopadu se přiřítily do Krnova silné vozy, aby si to rozdaly na posledním mítinku v roce. Jely vozy typu Original a Standard. „Deset let trvání našeho klubu oslavíme formou závodu v příštím roce, ale tradiční poslední letošní jednodenní závod se samozřejmě konat musel. Poprvé se nejede na sněhu, čímž to trochu ztrácí na atraktivitě.

Nicméně díky obětavosti skalních členů našeho klubu se podařilo postavit pěkné trialové sekce, přiměřeně náročné pro kategorie O a S, které dnes soutěží. Mimo jiné jsou dnes na startu úřadující mistr Evropy Miroslav Hudeček s manželkou Irenou a mistr Evropy z minulých let Krnovák Petr Stanovský s Markem Kabaštou. Dále účastníci MČR Marek Kolínský s Petrem Javůrkem, což je také posádka, která do Krnova dojela z nejvzdálenější destinace – Mimoně u Liberce, potom bratři Kuchařové ze Svobodných Heřmanic a Aleš Svoboda s manželkou Lenkou.

Z Brantic přijeli Josef Dostál s Adamem Grygarem. Nejexotičtějším vozem je „ růžový cadilak“ Karla Vlčka, kterému vůz vytůnila Hanka. Vynikající dršťkovou polévku a klobásky dnes připravují Vladimír Houdek a Lucie Rudolfová,“ rozhovořil se o poslední akci roku Jindřich Hoschna, ředitel závodu a předseda Off road clubu Krnov.

„Dnes to bylo postavené tak na poježdění. Závod byl pohodový a neměli jsme problém v žádné sekci. Óčka by šla projet i sériovým vozem s pohonem na čtyři kola,“ řekl Libor Kuchař a dodal: „Předchozí závod v Modifiedech na Kladně se nám podařilo s bratrem vybojovat stříbrné medaile“. Paradoxně po rozhovoru se domácí posádce bratrů Kuchařových z Horního Benešova, kteří měli od začátku až do konce závodu ambice zvítězit, bohužel přihodila chyba v posledním trialu, která je odsunula až na páté místo.

„My jsme v Kladně zvítězili v kategorii Standard s mou manželkou Irenou, která je má „mitfára“ dvě. Poprvé v historii se jel jeden trial dvakrát,“ uvedl ke kladenskému zápolení úřadující mistr Evropy ze Švédska Miroslav Hudeček, který titul získal s Vítem Zábranským a pokračoval: „Dnes jsou trialy na pohodu a jde o setkání se závodníky na společné ukončení sezony. Někdo ale stejně musí zvítězit. My jsme i po vítězství na Kladně skončili druzí v MČR díky technické závadě, která nás potkala právě v Krnově“. Bodovou ztrátu už posádka v MČR nedotáhla.

„Závody byly hlavně zaměřeny na závěrečné setkání fanoušků a závodníků tohoto sportu. Jsem překvapen a potěšen příjezdem „Mimoňáků“, čímž zde byla celá špička MČR v kategorii S. Rád bych připomněl závody k našemu kulatému výročí, které se budou konat 10. a 11. září v příštím roce. Diváci se mají opravdu nač těšit. Tímto bych jim chtěl také poděkovat za kulisu při závodech off roadů a přeji všem pěkné Vánoce a šťastný nový rok 2011,“ uzavřel Petr Stanovský, bývalý mistr Evropy, který na sobotních závodech vybojoval stříbrné a bronzové postavení na pódiu.

Výsledky: Kategorie Original - 1. Svoboda Aleš, Svobodová Lenka (Alda team Kelč, Suzuki Samurai), 2. Marek Kabašta, Stanovský Petr (Isotra, Suzuki Vitara), 3. Vlček Karel, Kobylka Jiří (Offroad club Krnov, ARO 10).
Kategorie Standart: 1. Hudeček Miroslav, Hudečková Irena (Offroadmen, Suzuki Vitara), 2. Kolínský Marek, Javůrek Petr (Offroad Mimoň, Suzuki Samurai), 3. Stanovský Petr, Kabašta Marek (MSI, Suzuki Samurai), 4. Dostál Josef, Grygar Adam (Kovo Dostál, Suzuki Samurai), 5. Kuchař Zdeněk, Kuchař Libor (Hobes Horní Benešov, Suzuki Samurai).

Autor: Tomáš Gregor

1.12.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Šestý ročník rodinného festivalu Rockem proti přehradě v Nových Heřminovech.
1 39

OBRAZEM: Nové Heřminovy Rockem proti přehradě

Rychlovlak. Ilustrační foto.

Proč nejezdí vlaky rychleji

Naučná stezka Kabátův kopec připomene také cvičiště sovětských okupačních vojsk

Máme si působení sovětských okupačních vojsk v našich městech připomínat, nebo se raději snažit na tyto události zapomenout?

OBRAZEM: Sraz historických vozů Škoda v Bruntále

/FOTOGALERIE/ Náměstí Míru v Bruntále zaplnily skoro dvě stovky vozů Škoda 110R Coupé.

Zesnulí v krnovském a bruntálském regionu

Vážení čtenáři, na webových stránkách Bruntálského a Krnovského Deníku přinášíme seznam zesnulých v našem regionu za uplynulé období.

OBRAZEM: Zvěřinové hody v Razové

Na dobrotách ze zvěřiny si pochutnávali lidé v Mysliveckém domě v Razové. Tamní myslivci připravili v sobotu 19. srpna pro návštěvníky posezení jak uvnitř v prostorném sále, vyzdobeném trofejemi, tak i venku na lavičkách pod přístřešky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení