Mladí muži BK Krnov šťastně zdolali Havířov

Krnov -Basketbalisté Krnova do dvaceti let dlouho se Slavií Havířov na vlastním hřišti prohrávali, o výsledku rozhodla nedisciplinovanost hostů.

14.4.2011

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Archiv

Druhý tým tabulky oblastní basketbalové soutěže, mladé muže kategorie U20, a třetí celek v pořadí soutěže Slavii Havířov dělilo od sebe osm bodů. Teď se mužstva utkala mezi sebou na krnovské palubovce. „Máme velmi okleštěnou sestavu. Chybí nám hned tři hráči ze základní pětice Opršal, Hlaváček a

Cikánek, navíc není k dispozici ani Hubený, kterému se v minulém utkání velice dařilo,“ sčítal ztráty krnovský trenér Jan Kovařík, kterého v jeho funkci při utkání nahradil právě zraněný Ondřej Cikánek.

Okleštěná sestava dobře začala, pak přišel útlum

Zastupující kouč poslal na hřiště základní pětku ve složení: Smička, Hradečný, Biskup, Gazdík a Meca. V první čtvrtině byl souboj neuvěřitelně vyrovnaný. Obranná hra se sice moc nedařila, ale Krnovští to nahrazovali v útoku bezchybnou střelbou. Zakončovali především přes Hradečného, Smičku a Gazdíka.

Po vystřídání ve druhé části hry se mužstvo dostalo do krize. Nic mu nevycházelo a během pěti minut dalo pouhý jeden koš, zatímco hosté zaznamenali třináct bodů. Naštěstí se po hluché pětiminutovce vzpamatovalo a zabojovalo. Střelecky se k Hradečnému přidali Meca a Gazdík, kteří snížili na přijatelný poločasový výsledek 23:30.

Havířov doplatil na nedisciplinovanost

Ještě v prvních pěti minutách druhé poloviny zápasu byli hosté lepší. Hlavním problémem bylo, že domácí hráči neuměli zastavit pivota Slavie Folwarczného. Naopak Krnovští se nebyli schopni dostat do dobrých pozic pro střelbu.

Jistý zlom v utkání přinesla dvacátá osmá minuta. Hráči Havířova faulovali gazdíka. Jenomže pivot Folwarczný nebyl s výrokem rozhodčích spokojen a začal to dávat hlasitě najevo. Dostal pátou technickou chybu a musel na lavičku. Hned na to se ozval i další havířovský basketbalista. Od sudích vyfasoval stejný trest jako spoluhráč a musel povinně střídat. Slavia tedy po těchto incidentech dohrávala střetnutí jen ve třech hráčích.

Proti třem se nedařilo

Místo toho, aby domácí začali svého soka válcovat, dostali se do herní křeče. Vůbec nevěděli, co proti třem sirotkům na havířovské straně hrát. „Zbytečně jsme se pouštěli do trojkových pokusů, ztráceli jsme míče pod košem a hlavně katastrofálně stříleli. Nedalo se nato dívat, zlobil se zastupující trenér Cikánek na svůj tým.

Spasitel Biskup

Naštěstí pak vzal zodpovědnost za vývoj zápasu na svá bedra David Biskup. Dirigoval svůj celek a hráči konečně začali hrát to, co měli. I tak se o výsledku rozhodlo až v poslední desetiminutovce. Před ní ještě domácí prohrávali, ale během poslední čtvrtiny skóre otočili na konečných 65:57.

„V našem dresu podal slušný výkon Hradečný a pak Biskup. Pivoti nedostávali tolik míčů, jak by si zasluhovali. Hra proti zóně hostů byla založena pouze na jedné akci, kterou soupeř přečetl. A protože nemáme nastříleno, nic jiného jsme nedokázali. Havířov si zápas prohrál sám svou nedisciplinovaností. Pokud by zachoval pevnější nervy, byl by na tom mnohem lépe. Takže nakonec vyhrál šťastnější, i když herně horší, komentoval utkání Ondřej Cikánek.

BK Ekotempo Krnov U20 - Slavia Havířov 65:57 (13:12, 23:30, 34:42)
Sestava: Biskup David 20b. (trojky: 0, TH: 2/5, fauly: 2), Hradečný Michael 17b. (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 2), Gazdík Jakub 9b. (trojky: 0, TH: 1/5, fauly: 2), Šnirch Filip 5b. (trojky: 1, TH: 0/0, fauly: 3), Smička Matěj 5b. (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 5), Pavlík Michael 5b. (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 4), Haščin Jan 0b. (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2)

Autor: Pavel Habram

14.4.2011 VSTUP DO DISKUSE

Hydrolog Jan Unucka z Českého hydrometeorologického ústavu.

Hydrolog Jan Unucka: Doprava a kvalita vody je věčný problém

Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nová parkovací místa v Bruntále

Bruntál – Motoristé v Bruntále se dočkají dalších parkovacích ploch. Na některých místech ve městě by mělo do konce podzimu vzniknout až na šedesát parkovacích míst.

Dračí lodě na Hartě

Hladina a břehy přehrady Slezská Harta se opět promění na scénu se skvělou podívanou. V zátoce u Leskovce nad Moravicí proběhnou o víkendu 25. až 27. srpna závody dračích lodí. Zábava je to jak pro závodníky, tak i pro diváky.