V úterý 17. srpna se na trati Krnov – Zátor – Krnov konala kontrolní cyklistická časovka. Zúčastnilo se jí patnást borců z Krnova a blízkého okolí. Prezentace probíhala od 17.30 hodin u tělocvičny TJ Lokomotivy Krnov a v 18:00 hodin vyrážel první závodník na start.

Cyklisté vyjeli na trať měřící šestnáct kilometrů za nepříznivého počasí . Foukal silný vítr a místy padal déšť. Nejlépe se s těžkými podmínkami popral Antonín Lant (CPV Krnov), který zvítězil v čase 22 minut 30 sekund. Druhý skončil Vítězslav Šimon (Loko Krnov) časem 23:50 minut a třetí místo obsadil Athanasios Markos (Mapei Olomouc) v čase 24:08 minut.

I v nevlídném počasí si ovšem Antonín Lant vylepšil svůj osobní rekord o více než jednu minutu oproti loňskému času a porazil ostatní soupeře rozdílem třídy. Bohužel se závodu nezúčastnil loňský vítěz Tomáš Bucháček ani Jan Zmuda (vloni nejlepší z oddílu Loko Krnov).

„Časovky jsem se chtěl zúčastnit. Bohužel jsem plán z časových důvodů musel přehodnotit. Příští týden se ale koná podobná akce, tak uvidíme, třeba se zúčastním příště,“ řekl cyklistický veterán Jan Zmuda. Lokomotiva Krnov pořádá další klání hned příští úterý (24. srpna), kdy se pojede časovka družstev. Pravidla soutěže jsou podobná jako na mistrovstvích světa v dráhové cyklistice.

Čtyřčlenná družstva startují po minutových intervalech a do cíle musí dospurtovat minimálně tři bikeři z týmu. Cyklistický oddíl tímto zve všechny příznivce výkonnostní cyklistiky, aby změřili síly mezi sebou navzájem a rovněž s časomírou.