VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jak vypadá život na Osoblažsku bez celnice

Osoblaha - Bydlím v Osoblaze od roku 1946. Vždy tu byla celnice a policie pro naši bezpečnost a pořádek.

5.4.2008
SDÍLEJ:

Foto:

Jak je tomu teď? Všichni tady žijeme ve velké nejistotě. Celnice byla vloni zrušena, nevím, ve kterém roce byla budova postavena, včetně vybavení stála 18 000 000 korun. Byla mezi závorami, v jedné půlce sloužili Poláci, ve druhé naši celníci. Vše bylo v pohodě. Po zrušení je to hrozné. Může přijet kdokoliv, odvézt nebo přivézt také, co se mu zalíbí. Dokonce tu projíždějí těžká auta, vozí nějaké klády, odkud kam – nikdo neví. Trpí tím i tak špatné cesty. Ale naši celníci jezdí až do Tachova na výpomoc. Což je asi 500km daleko.

Co bude s celnicí? Vybavení se odvezlo, jen čekáme, až někdo budovu rozbije, nebo ukradne. Přitom se píše v Deníku, že na hraničním přechodu bude slavnostně zahájena společná policejní hlídka České a Polské republiky. Další problém je, že 1. března zrušili i policii. Z budovy, kde sídlila, odvezli všechno, přitom je to budova krásná. Policie tam byla od roku 1945. Jenže policisté jezdí sloužit do Zlatých Hor i do Slezských Rudoltic apod. Když budeme něco potřebovat, tak Slezské Rudoltice jsou od nás 10 km, Město Albrechtice 20 km, Krnov 35 km.

Dobré, že? Proč to nemohlo zůstat i tady? Jinde se policie posiluje, je jich prý málo, lidé se teď bojí jít večer ven, nemají jistotu. A to bydlíme na hranicích. Já osobně si myslím, že kdybychom napsali na nejvyšší místa, že to nic nepomůže, oni nahoře by si stejně udělali podle svého. Já bych byla ráda, kdybyste vy čtenáři mohli na tento můj názor odpovědět zase v Deníku a napsat, co si o tom myslíte. Zároveň děkuji Deníku, který nám tohle umožňuje.

Grosmanová L.

5.4.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační snímek.

V Krnově mají recept, jak podpořit dětské čtenářství

Ilustrační foto

Sníh byl proti fotbalu

Krnov chystá další koncert pro Ukrajinu

Každoročně v dubnu míří do krnovské Koncertní síně sv. Ducha desítky lidí kvůli hudebnímu zážitku, který se spojen s pomocí potřebným na Ukrajině.

Nejvíc dlužníků má Moravskoslezský kraj. Přibývá zadlužených důchodců

Představujete si člověka, který v exekuci dluží statisíce korun, jako rozmařilce a hýřila? Třeba se pletete. Může jít o někoho, kdo si půjčil „jen" několik tisíc korun. Sankce za nesplácení půjčky však tento dluh rychle navýšila na statisíce. Na počátku dluží pár stovek, na konci…

Měli jste v dětství vlastní stavebnici Merkur? Můžete na ni zavzpomínat v Krnově

ANKETA/ V Krnově právě začíná výstava Fenomén Merkur. Mapuje historii známé stavebnice, která se vyrábí již přes sto let. Ve Flemmichově vile bude i herna.

Sníh v Krnově napáchal víc škod na zeleni než loňská vichřice

Na odstranění polámaných větví, zničených keřů a rozlámaných stromů spolupracují hasiči a Technické služby Krnov. Mokrý těžký sníh zanechal horší škody, než se zdálo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies