VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VRBNO POD PRADĚDEM

Vrbenská radnice chystá opravy komunikací

Tři a půl milionu korun nasype v letošním roce do rekonstrukcí povrchů místních silnic a chodníků Město Vrbno pod Pradědem.

Rozdělí peníze pro sport i kostel

Více, než dvaceti jednacími body se chtějí zabývat zastupitelé města Vrbna pod Pradědem na svém zasedání, které se uskuteční právě dnes od 16 hodin v sále Střediska kultury a vzdělávání Střecha.

Lyžovat se v Jeseníkách ještě dá, mimo sjezdovky sníh není

Zima v Jeseníkách ještě neměla poslední slovo. Víkend proto využila řada rekreantů pro jízdu ze svahů na vše možném: na lyžích, snowboardech, sáňkách, bobech i pneumatikách.

Vrsan šel k zemi

Bývalá textilka Vrsan ve Vrbně pod Pradědem je už minulostí. Ve městě pomalu končí třetí etapa demolice zaniklého areálu.

Lidé se budou moci potkat s živým rysem

Vrbno pod Pradědem – Setkat se tváří v tvář s živým rysem. Takovou možnost budou mít návštěvníci série besed, která se uskuteční na přelomu ledna a února na Bruntálsku, Šumpersku a Jesenicku. Hlavní hvězdou bude osmiměsíční rysí kocourek Blondýn.

Úřadu přistavují výtah

Vrbno pod Pradědem – Výraznými změnami procházejí nyní vnitřní prostory vrbenské radnice v Nádražní ulici. Po dokončení úprav se radnice stane příjemnějším a vlídnějším místem pro návštěvníky i klienty. Pro pracovníky úřadu to následně bude znamenat zlepšení pracovního prostředí.

Univerzity třetího věku se senioři bát nemusí

Vrbno pod Pradědem - Velice sugestivně vylíčil studia na vrbenské Univerzitě třetího věku (U3V) Svatopluk Folta. A doufá, že svým povídáním přiláká další dříve narozené studenty.

Spolek má další kuchařku

Vrbno pod Pradědem – Pro členy Spolku Přátelé Vrbenska je hlavní prioritou záchrana technické památky Lorenzovy huti na Drakově, která je v Moravskoslezském kraji zcela ojedinělou stavbou a dokládá dávný způsob výroby železa.

OBRAZEM: Silvestrovský sjezd na pekáči skvěle pobavil

Vrbno pod Pradědem – Irena Stručková z Osoblahy byla ve středu 31. prosince jednou z aktérek letošního Silvestrovského sjezdu na pekáči na sjezdovce ve Vrbně pod Pradědem.

Turisté mohou z Hvězdy na Ovčárnu co hodinu

Jeseníky – Návštěvníci nejvyšší moravskoslezské hory Pradědu mají možnost v zimním období využít silnice z Hvězdy na Ovčárnu a navazujícího parkoviště Ovčárna.

V Jeseníkách se rozjíždí první skiareál s krycí bublinou lanovky

Karlov pod Pradědem – Zimní turisté společně s vlekaři netrpělivě vyhlížejí první souvislou sněhovou nadílku letošní zimy.

Vrbenská sportovní škola se přestěhuje do Bruntálu

Vrbno pod Pradědem - Je rozhodnuto. K 1. září příštího roku se studenti a pedagogové z odloučeného pracoviště z Vrbna pod Pradědem přesunou do budovy mateřského bruntálského gymnázia.

Kdo se bojí postele?

Vrbno pod Pradědem – Komedie se čtyřmi nezávislými příběhy, jejichž společným bodem jsou mezilidské vztahy, jedna postel a problémy, které kolem ní vznikají. Tak ve zkratce popisuje Divadelní soubor Kantoři komedii s názvem Kdo se bojí postele?, kterou uvede v pátek 31. října od 19 hodin ve vrbenské Střeše.

Vrbenský volební vítěz: kandidovat je povinnost

Vrbno pod Pradědem - Absolutně nejvíc voličských hlasů si vysloužil v podzimních komunálních volbách ve Vrbně pod Pradědem Petr Gross. Bude se ucházet o místo starosty?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení