VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VRBNO POD PRADĚDEM

Nové osvětlení pro Vrbno pod Pradědem

Ve Vrbně pod Pradědem se na sklonku října pustili do rekonstrukce veřejného osvětlení. Patnáct týdnů, na tak dlouho jsou práce naplánovány, tak dlouho se některé části města budou nořit do tmy.

Parní vlak na Osoblažce dostane nově opravený vagon

Martinské hody v Bohušově jsou už deset let příležitostí jak na podzim obdivovat Osoblažsko z parního vlaku.

Větroň musel nouzově přistát, přistání skončilo havárií

Vrbno pod Pradědem - Nepovedeným nouzovým přistáním na louce, při němž došlo k poškození větroně, skončil ve čtvrtek 29. října dopoledne let třiapadesátiletého pilota, který startoval z krnovského letiště.

Šedesáté výročí založení lisoven

Letos si připomínají ve Vrbně pod Pradědem šedesát let od založení podniku na zpracování plastů a výrobu forem. Podnik navázal na tradici kovovýroby, založené ve městě roku 1867 Adolfem Grohmannem, jehož původním záměrem byla výroba drátů, hřebíků a řetězů.

Spolek Přátelé Vrbenska, to je jedna velká rodina

Zakladatelem a předsedou Spolku Přátelé Vrbenska je dlouhých dvanáct let Karel Michalus z Vrbna pod Pradědem. Spolek aktuálně čítá několik desítek činorodých osob.

Po mostě už se jezdí

Silničáři se starají nejen o komunikace bruntálského okresu, ale také o další doprovodné stavby, které je protínají. Takovou stavbou je i most ve Vrbně pod Pradědem, místní části Mnichov, který před pár dny po rekonstrukci opětovně zprovoznili.

Patronem je jim Babiš

Potřebná, ale především psychicky i fyzicky náročná je práce těch, kteří pečují o dříve narozené v mnichovském domově pro seniory. Obětavé ženy a muži jsou přitom velmi špatně placeni.

Kamery pomáhají při práci policistů

Kamerový systém ve Vrbně pod Pradědem je cenným pomocníkem nejen pro radnici, ale také pro činnost státních policistů.

Praděd si jeden turista spletl se severočeským Ještědem

Bruntálský a Krnovský deník představuje informační centra okresu, v nichž se čtenáři dočkají praktických rad a informací o letních výletech po okolí.

AKTUALIZOVÁNO

Lapkové ovládli trasu z Drakova na Rejvíz

Od Drakova na Rejvíz proudily o uplynulém víkendu davy pěších i cykloturistů. Spolek Přátelé Vrbenska pořádal další ročník oblíbené Lesní slavnosti Lapků z Drakova.

Parte oznámilo konec gymnázia

Sportovní gymnázium Vrbno pod Pradědem po téměř třiadvaceti letech zaniklo. Absolventi, zaměstnanci a ti, kdo měli gymnázium rádi, mu na rozloučenou vytvořili smuteční oznámení jak na pohřeb.

Zvěřinové hody ve Vrbně

Ne každý je vášnivým nimrodem, ale je hodně takových, kteří si pochutnají rádi na zvěřině. Pro takové připravil Myslivecký spolek ve Vrbně pod Pradědem zvěřinové hody.

Autor Jan Vavřík z Vrbna pod Pradědem již píše další knihu

Jan Vavřík je autorem knižního trháku o týrané dívce Kristýně, který je silným poselstvím týraným ženám a dětem. Kniha je podněcuje, aby svůj osud změnily, a dává jim naději na změnu k lepšímu.

Puellae Cantantes v Olomouci

Svátky písní vyvrcholily v Olomouci. Bohatý program během třiačtyřicátého ročníku mohl uspokojit všechny zájemce. Nejvíce soutěžící zpěváky, kteří se vystřídali v mnoha kategoriích na několika pódiích i chrámech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies