VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VRBNO POD PRADĚDEM

Poradí občanům, jak na kotlíkové dotace

Odborníci včetně zástupce banky budou v pátek 29. ledna připraveni odpovídat na dotazy týkající se všeho okolo kotlíkových dotací. Na informativní schůzi se mohou občané dostavit ve tři hodiny odpoledne do vrbenského Střediska kultury a vzdělávání Střecha.

Vrbno má novou starostku - Květu Kubíčkovou

Začátek týdne přinesl občanům Vrbna novou starostku a také nového člena městské rady. Starostka Květa Kubíčková už přemýšlí a plánuje, jaké kroky by mohly zlepšit kvalitu života ve městě.

O cestě Bronislavy Hyvnarové do Tanzánie

Vyprávění Bronislavy Hyvnarové o její cestě do Tanzánie a zvláště na ostrov Zanzibar si mohou zájemci přijít poslechnout ve čtvrtek 
28. ledna od 18 hodin do budovy kulturního střediska Střecha ve Vrbně pod Pradědem.

Silvestrovský výšlap letos vedl ve Vrbně k Mirkovu prameni

Náměstí Svatého Michala ve Vrbně pod Pradědem se ve čtvrtek 31. prosince v 11 hodin zaplnilo návštěvníky všech věkových kategorií, kteří se zde sešli na čtvrtý ročník akce s názvem Silvestrovský výšlap.

Vleky v Jeseníkách se rozjely

Vlekaři v Jeseníkách se konečně dočkali. Nejprve mrazů, které umožnily spustit sněhová děla naplno a pak i v pátek vlastního sněžení. Lyžaři mohou vyrazit na svahy.

Atmosféra vánoc Na vrbenském zámečku

Dobrá nálada, setkávání přátel, rozhovory při kelímku horkého voňavého punče a program pro všechny generace. Takto vypadalo na zámečku Grohmann ve Vrbně, kde se sešlo kolem tisícovky návštěvníků.

Michal Prokop se svým legendárním triem se připomene ve Střeše

Pro někoho je Michal Prokop moderátorem pořadu Krásný ztráty, pro jiného politikem, který v Poslanecké sněmovně byl tváří Občanské demokratické aliance (ODA).

OBRAZEM: Zlatý jelen pro Štěpána Mikulku

Lovy beze zbraní byl legendární televizní pořad, plný příběhů a povídání o přírodě a myslivosti. Točil se od roku 1962 do roku 1981. Na jeho věhlas navazuje i besední pořad, jehož druhé pokračování proběhlo minulou středu ve středisku Střecha ve Vrbně pod Pradědem.

Filmová premiéra ve Vrbně

Premiéru nové české filmové pohádky Čertova skála mohou zhlédnout diváci ve Vrbně pod Pradědem. Promítání proběhne v sobotu 21. listopadu od 16 hodin ve středisku Střecha.

Nové osvětlení pro Vrbno pod Pradědem

Ve Vrbně pod Pradědem se na sklonku října pustili do rekonstrukce veřejného osvětlení. Patnáct týdnů, na tak dlouho jsou práce naplánovány, tak dlouho se některé části města budou nořit do tmy.

Parní vlak na Osoblažce dostane nově opravený vagon

Martinské hody v Bohušově jsou už deset let příležitostí jak na podzim obdivovat Osoblažsko z parního vlaku.

Větroň musel nouzově přistát, přistání skončilo havárií

Vrbno pod Pradědem - Nepovedeným nouzovým přistáním na louce, při němž došlo k poškození větroně, skončil ve čtvrtek 29. října dopoledne let třiapadesátiletého pilota, který startoval z krnovského letiště.

Šedesáté výročí založení lisoven

Letos si připomínají ve Vrbně pod Pradědem šedesát let od založení podniku na zpracování plastů a výrobu forem. Podnik navázal na tradici kovovýroby, založené ve městě roku 1867 Adolfem Grohmannem, jehož původním záměrem byla výroba drátů, hřebíků a řetězů.

Spolek Přátelé Vrbenska, to je jedna velká rodina

Zakladatelem a předsedou Spolku Přátelé Vrbenska je dlouhých dvanáct let Karel Michalus z Vrbna pod Pradědem. Spolek aktuálně čítá několik desítek činorodých osob.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení