VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VRBNO POD PRADĚDEM

Čarodějnice se ve Vrbně pod Pradědem slétly na Grohmannu

Známá tradice pálení čarodějnic neunikla ani návštěvníkům vrbenského zámečku, tam je čekala akce s názvem Čarodějná cesta.

Ve Vrbně pod Pradědem se nadšenci pustili do tradičního jarního úklidu

V sobotu se ve Vrbně nezahálelo. Nejméně stovka lidí se zapojila do celostátní akce Ukliďme Česko. S chutí do práce se dobrovolníci zúčastnili tradičního jarního úklidu města i jeho okolí.

Pomsta skončila brutální vraždou

Případ pomsty, která se zvrhla v brutální vraždu, uzavřel ve středu Krajský soud v Ostravě. Trestní senát poslal na patnáct a půl roku za mříže Ivana Hudce (32 let) z Bruntálska. Hudec vloni v srpnu v bytě ve Vrbně pod Pradědem ubil svého známého (52 let), který jej krátce předtím napadl.

Výstava věnovaná preparátorství ve Vrbně pod Střechou

/FOTOGALERIE/ Lovy beze zbraní byl název legendárního televizního pořadu, který běžel na obrazovkách od roku 1962 do roku 1981.

Jesenické areály mají také jarní a letní akce

Jesenické areály hlásí konec sezóony, co se týče zimních sportů. Návštěvníkům však nezůstanou zavřené ani během jarní a především letní sezony, kdy se všichni mohou těšit na mnoho zajímavých akcí a programů.

V pátek vyšla další Vavříkova knížka s pravdivým příběhem

Na hrůzy a utrpení obyčejných lidí během vlády různých režimů naráží i ředitel vrbenského domova pro seniory a spisovatel Jan Vavřík, který nespravedlnost a bezpráví popsal ve své druhé knížce. Ta se na pultech objevila v pátek 18. března.

Spolupráce mezi spolky

Spolek Přátelé Vrbenska má již delší dobu partnery v řadách polských spolků, po jejich vzoru se rozhodly spolupracovat i další příhraniční organizace.

Miroslav Bukur: Změnit se může každý

/ROZHOVOR/ Miroslav Bukur je řidičem autobusu již od svých 
21 let. Prožil zajímavý život,
 o kterém napsal knihu a plánuje ji vydat. Je vedoucím sboru Církve adventistů sedmého dne ve Vrbně pod Pradědem.

Vrbenští senioři: Jedeme v tom společně na rotopedu

Klienti Domova pro seniory ve Vrbně pod Pradědem včera pomocí rotopedů a šlapadel odstartovali projekt Jedeme v tom společně, ve kterém překonají pomyslnou trasu z Pradědu do Prahy.

Petr Gross převzal cenu podnikatele roku

Prestižní ocenění Olomouckého kraje s názvem Podnikatel roku 2015 převzal bývalý starosta a současný zastupitel města Vrbna pod Pradědem Petr Gross. Tuto cenu si vysloužil díky úspěšnosti své firmy Ing. Petr Gross (IPG), s. r. o., kterou založil v roce 2001.

Má bláznivý plán: pěšky chce dojít z Norska do Španělska

Pětadvacetiletý Jiří Kostrhoun z Vrbna pod Pradědem Železné plánuje podniknout dlouhou výpravu, na které se hodlá spolehnout pouze sám na sebe. Pokud se mu podaří získat dostatečnou finanční podporu, vyrazí na cestu v červnu.

Přátelé Vrbenska se chystají na setkání s polskými spolky

Na první společné setkání příhraničních organizací z Česka a Polska zavítá i Spolek Přátelé Vrbenska, který se o vznik partnerství zasloužil.

Vražda sexem ve středisku Střecha

Komedii Vražda sexem zahraje divákům ve Vrbně pod Pradědem Lidové divadlo Krnov, představení se koná v pátek 19. února od 19 hodin ve středisku Střecha. Vstupné činí 60 korun.

Senioři jsou pod jednou Střechou

Senioři z Vrbna pod Pradědem se před týdnem poprvé sešli v rámci projektu Jsme pod Střechou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení