VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VRBNO POD PRADĚDEM

Petr Gross převzal cenu podnikatele roku

Prestižní ocenění Olomouckého kraje s názvem Podnikatel roku 2015 převzal bývalý starosta a současný zastupitel města Vrbna pod Pradědem Petr Gross. Tuto cenu si vysloužil díky úspěšnosti své firmy Ing. Petr Gross (IPG), s. r. o., kterou založil v roce 2001.

Má bláznivý plán: pěšky chce dojít z Norska do Španělska

Pětadvacetiletý Jiří Kostrhoun z Vrbna pod Pradědem Železné plánuje podniknout dlouhou výpravu, na které se hodlá spolehnout pouze sám na sebe. Pokud se mu podaří získat dostatečnou finanční podporu, vyrazí na cestu v červnu.

Přátelé Vrbenska se chystají na setkání s polskými spolky

Na první společné setkání příhraničních organizací z Česka a Polska zavítá i Spolek Přátelé Vrbenska, který se o vznik partnerství zasloužil.

Vražda sexem ve středisku Střecha

Komedii Vražda sexem zahraje divákům ve Vrbně pod Pradědem Lidové divadlo Krnov, představení se koná v pátek 19. února od 19 hodin ve středisku Střecha. Vstupné činí 60 korun.

Senioři jsou pod jednou Střechou

Senioři z Vrbna pod Pradědem se před týdnem poprvé sešli v rámci projektu Jsme pod Střechou.

Poradí občanům, jak na kotlíkové dotace

Odborníci včetně zástupce banky budou v pátek 29. ledna připraveni odpovídat na dotazy týkající se všeho okolo kotlíkových dotací. Na informativní schůzi se mohou občané dostavit ve tři hodiny odpoledne do vrbenského Střediska kultury a vzdělávání Střecha.

Vrbno má novou starostku - Květu Kubíčkovou

Začátek týdne přinesl občanům Vrbna novou starostku a také nového člena městské rady. Starostka Květa Kubíčková už přemýšlí a plánuje, jaké kroky by mohly zlepšit kvalitu života ve městě.

O cestě Bronislavy Hyvnarové do Tanzánie

Vyprávění Bronislavy Hyvnarové o její cestě do Tanzánie a zvláště na ostrov Zanzibar si mohou zájemci přijít poslechnout ve čtvrtek 
28. ledna od 18 hodin do budovy kulturního střediska Střecha ve Vrbně pod Pradědem.

Silvestrovský výšlap letos vedl ve Vrbně k Mirkovu prameni

Náměstí Svatého Michala ve Vrbně pod Pradědem se ve čtvrtek 31. prosince v 11 hodin zaplnilo návštěvníky všech věkových kategorií, kteří se zde sešli na čtvrtý ročník akce s názvem Silvestrovský výšlap.

Vleky v Jeseníkách se rozjely

Vlekaři v Jeseníkách se konečně dočkali. Nejprve mrazů, které umožnily spustit sněhová děla naplno a pak i v pátek vlastního sněžení. Lyžaři mohou vyrazit na svahy.

Atmosféra vánoc Na vrbenském zámečku

Dobrá nálada, setkávání přátel, rozhovory při kelímku horkého voňavého punče a program pro všechny generace. Takto vypadalo na zámečku Grohmann ve Vrbně, kde se sešlo kolem tisícovky návštěvníků.

Michal Prokop se svým legendárním triem se připomene ve Střeše

Pro někoho je Michal Prokop moderátorem pořadu Krásný ztráty, pro jiného politikem, který v Poslanecké sněmovně byl tváří Občanské demokratické aliance (ODA).

OBRAZEM: Zlatý jelen pro Štěpána Mikulku

Lovy beze zbraní byl legendární televizní pořad, plný příběhů a povídání o přírodě a myslivosti. Točil se od roku 1962 do roku 1981. Na jeho věhlas navazuje i besední pořad, jehož druhé pokračování proběhlo minulou středu ve středisku Střecha ve Vrbně pod Pradědem.

Filmová premiéra ve Vrbně

Premiéru nové české filmové pohádky Čertova skála mohou zhlédnout diváci ve Vrbně pod Pradědem. Promítání proběhne v sobotu 21. listopadu od 16 hodin ve středisku Střecha.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies