VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VRBNO POD PRADĚDEM

Na zvěřinových hodech ve Vrbně si lidé pochutnali

Jídelní lístek: zvěřinová sekaná pečeně, pikantní zapečená topinka, zvěřinový guláš, jelení kýta na smetaně se špekovými knedlíky, srnčí smažený řízek s mysliveckým bramborovým salátem, kančí výpečky se zelím a bramborem, jelení klobásky a Honzovy buchty s borůvkami.

Dlouhé stráně: Milion turistů

Přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně už letos v létě očekává miliontého návštěvníka.

Také polské obce sčítají škody po velké průtrži

Hlubčicko - Díky rekordně intenzivním srážkám u Města Albrechtic se bouřka z konce května zapsala do učebnic meteorologie.

Ocenění do Vrbna pro Davida Valacha za mobilní zahrádky

David Valach z Vrbna pod Pradědem vyhrál druhé místo v regionálním kole šestého ročníku soutěže zaměřené na podporu začínajících podnikatelů T-Mobile Rozjezdy.

Šance pro kostel ve Vrbně

Kostel sv. Archanděla Michaela ve Vrbně pod Pradědem je momentálně uzavřen, stropní omítka je v havarijním stavu. Pomoci sehnat peníze na opravu má i veřejná sbírka.

Čarodějnice se ve Vrbně pod Pradědem slétly na Grohmannu

Známá tradice pálení čarodějnic neunikla ani návštěvníkům vrbenského zámečku, tam je čekala akce s názvem Čarodějná cesta.

Ve Vrbně pod Pradědem se nadšenci pustili do tradičního jarního úklidu

V sobotu se ve Vrbně nezahálelo. Nejméně stovka lidí se zapojila do celostátní akce Ukliďme Česko. S chutí do práce se dobrovolníci zúčastnili tradičního jarního úklidu města i jeho okolí.

Pomsta skončila brutální vraždou

Případ pomsty, která se zvrhla v brutální vraždu, uzavřel ve středu Krajský soud v Ostravě. Trestní senát poslal na patnáct a půl roku za mříže Ivana Hudce (32 let) z Bruntálska. Hudec vloni v srpnu v bytě ve Vrbně pod Pradědem ubil svého známého (52 let), který jej krátce předtím napadl.

Výstava věnovaná preparátorství ve Vrbně pod Střechou

/FOTOGALERIE/ Lovy beze zbraní byl název legendárního televizního pořadu, který běžel na obrazovkách od roku 1962 do roku 1981.

Jesenické areály mají také jarní a letní akce

Jesenické areály hlásí konec sezóony, co se týče zimních sportů. Návštěvníkům však nezůstanou zavřené ani během jarní a především letní sezony, kdy se všichni mohou těšit na mnoho zajímavých akcí a programů.

V pátek vyšla další Vavříkova knížka s pravdivým příběhem

Na hrůzy a utrpení obyčejných lidí během vlády různých režimů naráží i ředitel vrbenského domova pro seniory a spisovatel Jan Vavřík, který nespravedlnost a bezpráví popsal ve své druhé knížce. Ta se na pultech objevila v pátek 18. března.

Spolupráce mezi spolky

Spolek Přátelé Vrbenska má již delší dobu partnery v řadách polských spolků, po jejich vzoru se rozhodly spolupracovat i další příhraniční organizace.

Miroslav Bukur: Změnit se může každý

/ROZHOVOR/ Miroslav Bukur je řidičem autobusu již od svých 
21 let. Prožil zajímavý život,
 o kterém napsal knihu a plánuje ji vydat. Je vedoucím sboru Církve adventistů sedmého dne ve Vrbně pod Pradědem.

Vrbenští senioři: Jedeme v tom společně na rotopedu

Klienti Domova pro seniory ve Vrbně pod Pradědem včera pomocí rotopedů a šlapadel odstartovali projekt Jedeme v tom společně, ve kterém překonají pomyslnou trasu z Pradědu do Prahy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies