VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VRBNO POD PRADĚDEM

Ocenění pro hasiče Karla Friedricha

Hasiči Karlu Friedrichovi z Vrbna pod Pradědem se dostalo poděkování za jeho celoživotní práci. Gratulací se mu dostalo přímo z rukou předsedy vlády Bohuslava Sobotky.

Soutěž ve vaření polévek na ohni

Milovníci vaření a soutěžení mohou své kulinářské umění předvést na kotlíkovém festivalu nazvaném Vrbenský vyprošťovák. Spolek Přátelé Vrbenska jej pořádá v sobotu 17. září na myslivecké střelnici v Mnichově od 
13 hodin.

Vrbno se představí v Senátu

Mimořádná událost čeká na podzim letošního roku Vrbno pod Pradědem. Město i celé Vrbensko se představí na výstavě v prostorách Senátu Parlamentu České republiky

Kolona historických automobilů jela do Jeseníků se zastávkami

Trofeo Niké Jeseníky je jízda elegantních historických vozidel. Majitelé veteránů dělají zastávky, aby seznámili veřejnost s historií automobilismu.

Festival Zvonek potěšil

Festival pro obyčejné lidi, tak mluví pořadatelé o akci s milou sousedskou atmosférou.

Ve Vrbně začala stavba nové hasičské zbrojnice

Důvod ke spokojenosti mají hasiči z Vrbna pod Pradědem. Ve městě začala stavba nové hasičské zbrojnice. Po přebrání staveniště zde stavbaři právě provádějí skrývku zeminy.

Domov pro seniory v Mnichově hledá garanta

Vybudovat ve městě tak zvaný Senior point plánuje Domov pro seniory ve Vrbně pod Pradědem-Mnichově. Touto myšlenkou se domov zabývá už asi rok, v současné době hledá garanta projektu, který by pomohl finančně jej zajistit.

Další kulturní památka ve Vrbně

K více než dvaceti kulturním památkám ve Vrbně pod Pradědem přibyla další.

Závod veteránů měl rekordní účast, přes stovku závodníků

Už poosmé letos uspořádal Klub historických vozidel Bruntál (KVH) závod historických vozidel. Na start se o víkendu v areálu zámečku Grohmann ve Vrbně pod Pradědem dostavila více než stovka závodníků. Většina z nich byla z České republiky, přijelo ale rovněž několik účastníků z Polska.

Malá Morávka oslavuje s Annou K.

Veselo bude dnes v Malé Morávce. Ta slaví svůj Den obce. Oslavy proběhnou odpoledne v areálu fotbalového hřiště. Zábavní program vyvrcholí hudebním vystoupení zpěvačky Anny K.

OBRAZEM: Vydařený Den obce Třemešná

Občané Třemešné se dobře baví, mají soutěživého ducha a umí si udělat legraci i sami ze sebe. Potvrdil to Den obce Třemešná, který zahrnuje celý víkend.

Pochod přátelství a podpory pro nemocnou policistku

Holčovice Jelení - Pochod přátelství a podpory pořádá Policie ČR a International Police Association (IPA) 3. září, ale hlásit se můžete už dnes.

Lesní slavnosti jsou tady. Opět je nač se těšit

Lesní slavnost Lapků z Drakova v Biskupských lesích je vyhlášená akce, na kterou míří lidé z celé republiky. Území na sever od Vrbna směrem k Rejvízu ožije touto zábavou o nastávajícím víkendu v sobotu 23. a v neděli 24. července.

Ve Vrbně je pro turisty nová půjčovna kol

Novou atraktivní službu mohou turisté využívat ve Vrbně pod Pradědem. O prvním červencovém víkendu zahájila v Autokempu Dolina provoz půjčovna, která nabízí zájemcům šlapací čtyřkolku, elektrokola a koloběžky pro děti i dospělé. Za půjčování se přitom nic neplatí, zájemci musí uhradit pouze vratnou kauci a servisní poplatek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies