VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: RÝMAŘOV

V Rýmařově přijdou o řeznictví

Pouhé dvě velkoprodejny mají možnost navštěvovat nakupující v Rýmařově. Jedna stojí při výjezdu na Janovice u Rýmařova a dál na Šumperk. Druhá je situovaná mezi náměstím Míru a Střediskem volného času v Divadelní ulici.

V Rýmařově platí nové vyhlášky

Dvěma novými vyhláškami by se měli řídit od 
1. června rýmařovští obyvatelé.

Westernový umělecký klub zahájil v Janovicích sezonu

Na výuku westernových dovedností se specializuje janovický Western Arts Club. Jeho hlavní postavou není nikdo jiný, než mistr světa ve westernových disciplínách Ladislav Šín.

Zachraňují divadlo v Rýmařově

Občanské sdružení Pradivadlo bojuje ze všech sil proti zániku budovy rýmařovského kina, která sloužila dříve jako městské divadlo.

Postaví stezku pro cyklisty i chodce

Lomnice u Rýmařova – Vedle silnice procházející obcí by rádi zřídili v Lomnici u Rýmařova novou cyklostezku.

Za požár výrobny pelet a suků může technická závada

Pět jednotek hasičů zasahovalo ve čtvrtek dopoledne v Horním Městě u požáru haly s výrobou dřevěných pelet a suků.

Kříže Rýmařovska

Rýmařov – Unikátní výstava soch s kříži na Rýmařovsku fotografa Miloslava Marka je právě ke zhlédnutí v rýmařovském městském muzeu na náměstí Míru. Autor kříže zmapoval podle nových i historických map.

Škol zřejmě ubude

Region – Palčivým tématem je v bruntálském okresu nízká porodnost a odcházení za prací do jiných okresů i jiných států. Klesající počet žáků a studentů pak v lepším případě zapříčiňuje slučování škol, v horším případě jejich úplné rušení.

Bytovým domem povede nová pasáž

Poté, co nechala rýmařovská radnice společně s náměstím Míru rekonstruovat sousední ulici Radniční, pustila se letos do rekonstrukce tamních bytových domů.

Autobusové nádraží čeká konečně proměna

Rýmařov - Plánovaná modernizace autobusového nádraží v Rýmařově je finančně obzvláště náročnou stavební akcí. Protože není městská pokladna bezedná, je nutné získat dotaci. Nyní se naskytla poslední možnost získat dotaci krajskou.

Divadlo Mahen Rýmařov slaví sedmdesáté výročí založení

Rýmařov – Premiérou francouzské komedie Marca Camolettiho s názvem Na správné adrese oslaví rýmařovský amatérský divadelní spolek Mahen letošní kulaté výročí.

Výstava o historii textilnictví na Rýmařovsku

Rýmařov – Jaký význam mělo a má textilnictví pro Rýmařov, to si mohou lidé připomenout na výstavě, nazvané Dějiny textilnictví na Rýmařovsku.

Cestmistrovství v Rýmařově konečně sídlí v novém

I když stavbu cestmistrovství v Rýmařově kolaudovali už na konci minulého roku, více než třicítka zaměstnanců se stěhovala do nových prostor až letos.

Autobusové nádraží i jiné části Rýmařova změní vizáž

V Rýmařově pokračují v zateplení budovy kuželny, objektů v Sokolovské ulici, kde sídlí střední škola Prima, a dostavují překladiště odpadů v ulici 8. května. Dočkají se též obyvatelé bytových jednotek z Radniční ulice, jejichž vchody čeká rekonstrukce a zateplení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení