VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: RÝMAŘOV

Travesti speciál v Rýmařově

Na speciální předvánoční koncert se mohou těšit všichni, kdo zavítají v neděli 
20. prosince do velkého sálu budovy Střediska volného času 
v Rýmařově.

Rýmařovská mateřinka má novou přírodní zahradu

Děti rýmařovské Mateřské školy v Revoluční ulici se dočkaly nové přírodní zahrady. Zahrada bude po sloučení mateřských škol sloužit všem rýmařovským dětem.

OBRAZEM: Autobusy v Rýmařově už odjíždí z nového nádraží

Slavnostního otevření se v pondělí dočkalo rekonstruované autobusové nádraží v Rýmařově. Ode úterý je už v plném provozu.

Rýmařovské mateřské školky budou sloučeny v jednu

Od Nového roku bude v Rýmařově jediná mateřská škola, která vznikne sloučením čtyř stávajících.

OBRAZEM: Požehnané rýmařovské náměstí

Požehnání přímo z rukou biskupa Františka Václava Lobkowicze se dostalo nově otevřenému Školnímu náměstí v Rýmařově. Biskup Lobkowicz při slavnostním otevření ve čtvrtek 29. října náměstí a lidem ve městě popřál, „aby se tady nikdo nehádal a vždycky se tady setkávali lidé v pohodě a v přátelském duchu".

Nízkoprahové zařízení v Břidličné pomáhá dětem

Břidličná - Nové poznatky, doučování, ale hlavně zábava. Hope House nebo-li „Dům naděje" se už třetím rokem v Břidličné stará o děti pocházející z rodin se sociálními problémy.

Pamětní deska připomíná významného rodáka

Dům na náměstí Míru č. p. 216 v Rýmařově má nově opravenou fasádu, radost pohledět. Na zdi u vchodu do lékárny je také čerstvě nová pamětní deska. S velkou slávou byla deska odhalena ve čtvrtek 24. září.

Zasedání zastupitelstva Rýmařova

Opravdu nabitý program bude mít veřejné zasedání Zastupitelstva města Rýmařova, které se uskuteční ve čtvrtek 24. září od 17 hodin v malém sále Střediska volného času Rýmařov v Okružní ulici.

Skřítci na zámku v Janovicích

/FOTOGALERIE/ V pohádkovém světě skřítků, bludiček, hejkalů, čertů, ježibab a dalších hrdinů rýmařovských a jesenických pověstí se ocitnou ti, kteří zavítají do konce září na zámek v Janovicích u Rýmařova.

Kdy do Rýmařova zavedli elektřinu? Ptal se turista v informačním centru

Bruntálský a Krnovský deník představuje informační centra okresu, v nichž se čtenáři dočkají praktických rad a informací o letních výletech po okolí.

Počasí stavbám přeje

V plném proudu jsou dvě největší letošní stavební akce v Rýmařově. Novou podobu získávají lokality autobusového nádraží a Školního náměstí.

Výchozím bodem je Jižní brána do Hrubého Jeseníku

Bruntálský a Krnovský deník představuje informační centra okresu, v nichž se čtenáři dočkají praktických rad a informací o letních výletech po okolí.

Našel hrob svého otce

Lomnici u Rýmařova poctil návštěvou Alexandr Pavlovič Nikolaev 
s manželkou a vnučkou. Přijel až z daleké Sibiře, konkrétně z města Prekopyevsk v Keremovské oblasti. Jeho velkým přáním bylo poklonit se památce svého otce, válečného zajatce nacistů, jehož hrob se nalézá právě v katastru Lomnice u Rýmařova.

Ze života staré vesnice

Letní výlet okolo přehrady Slezská Harta se dá zpříjemnit třeba smaženou rybou v rybářství 
v Tylově nebo i prohlídkou muzea Ze života staré vesnice v blízké Lomnici u Rýmařova. Muzeum v areálu Ekofarmy Juráň založila pracovnice Anna Kyselová a velkou část exponátů poskytla ze svých sbírek.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení