VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: RÝMAŘOV

Rýmařovští studenti na záchrance

Umět zachránit život se může někdy hodit. A vědět, jak probíhá zákrok zdravotnických záchranářů, to také není k zahození. Studenti rýmařovského gymnázia tyto vědomosti získali.

První rýmařovská knihobudka se čtením

Knihovnicím z Městské knihovny Rýmařov se zalíbil nápad knihobudek, který se šíří Českem. Nejprve šlo o využití nepoužívaných telefonních budek, které se změnily v maličké pouliční knihovny. A kde nebyly telefonní budky, tam nadšenci nějakou malou schránku pořídili.

Den Romů zaujal Rýmařov

Romské komunitní centrum v Rýmařově uspořádalo pro veřejnost akci při příležitosti Dne Romů. Návštěvníci se dozvěděli o historii svátku, o tradicích romského obyvatelstva a pobavila je taneční a hudební vystoupení.

Zmodernizované oddělení sociální hospitalizace

V Podhorské nemocnici v Rýmařově minulý týden otevřeli oddělení sociální hospitalizace.

Václav Sedláček dojel na JeLyManu pátý

Seriál dlouhých běhů na lyžích Ski Tour je za námi. Posledním podnikem byl o víkendu JeLyMan, tedy čtyřicetikilometrový Jesenický lyžařský maraton. Chybět na něm samozřejmě nemohl ani obhájce prvenství z minulé sezony, rýmařovský Václav Sedláček. Tomu už o celkové vítězství sice nešlo, protože kvůli zahraničním závodům některé české vynechal, ale mohl ještě vybojovat třetí místo.

Výstavy Jindřicha Štreita

Není snad týdne, kdy by fotograf Jindřich Štreit nemířil na nějakou výstavu. Buď aby zahájil tu svou, a nebo aby se zúčastnil výstavy nějakého jiného kumštýře. Například před týdnem v úterý zahajoval Štreit hned dvě své výstavy.

Výstavní plány muzea pro letošní sezonu

Návštěvníci měli letos v Městském muzeu Rýmařova už možnost vidět výstavy obrazů Marie Kodovské, pozapomenutého malíře Václava Kováře a místního krajináře Bedřicha Valy.

Rýmařov se může pochlubit nově navrženým logem města

Doposud používalo město Rýmařov a místní organizace, spolky a podnikatelé pro propagační účely znak města, nyní se však budou na propagačních akcích chlubit novým logem.

Výstava krajinek Bedřicha Valy

Obrazy ze soukromé sbírky potomků krajináře Bedřicha Valy si mohou návštěvníci prohlédnout v Městském muzeu v Rýmařově.

Koncert v Jazz clubu Rýmařov

Do Rýmařova zavítá ve středu 27. ledna skupina Duende. Zájemci se na koncert mohou přijít podívat ve 20 hodin do sálu Střediska volného času Rýmařov, nazývaného též Jazz club SVČ Rýmařov.

Václav Sedláček: Jizerka? To byly drsné kopce

Rýmařovský dálkový běžec na lyžích má za sebou další ročník nejpopulárnějšího závodu v České republice. Dokončil jej na 40. místě.

Václav Sedláček: Na Jizerské padesátce se sjedou největší profíci

Středobodem české a světové elity v běhu na lyžích bude od pátku do neděle bezesporu Bedřichov v Jizerských horách. Už po devětačtyřicáté se tady poběží nejslavnější český dálkový závod, jehož věhlas sahá až daleko za hranice naší země, Jizerská padesátka.

Romské komunitní centrum v Rýmařově oslavilo deset let

Myšlenka řešení situace romských občanů ve městě Rýmařov a jeho okolí napadla před deseti lety Milana Daňhela.

Rýmařovští lyžaři bodovali 
v nové sezoně Visma Ski Classics

Dlouho očekávaný start nové lyžařské sezony je tu a 5. prosince 2015 se ve slunném italském Livignu sešla dosud nevídaná konkurence dálkových běžců při úvodních dvou závodech letošního seriálu Visma Ski Classics – soutěže s přívlastkem mistrovství světa v dálkových bězích.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení