VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KRNOV

Uctili oběti komunismu

Když byla vedoucí úloha komunistické strany v ústavě, musel Vítězný únor povinně slavit každý. Dnes si v Krnově tyto události připomínají lidé spontánně a za účasti politických vězňů.

Krnovská knihovna se proměnila v ráj kabelek

„Jé, tato žlutá je úžasná, a ta vedle taky," zvolala návštěvnice knihovny hned při vstupu. Zábradlí kolem schodiště bylo až nahoru ověšeno kabelkami, seřazenými podle barev. V krnovské knihovně totiž ve čtvrtek a v pátek probíhal kabelkový a bižu bazar.

Zastupitelé jsou opatrní, Tanecu nepomohli

Firma Taneco je připravena investovat v Krnově miliardu korun a vytvořit stovky pracovních míst. Zastupitelstvo zamítlo žádost Taneca, aby město projevilo zájem o investici formou deklarace.

Vladimír Blucha: Ptal jsem se žáků: Měli jsme se Hitlerovi bránit, nebo ne?

/ROZHOVOR/ Pokud novinář potřebuje nějakou informaci z krnovské historie, má kroniku města v elektronické podobě. Za jakých okolností vnikla poštovní známka se znakem města Krnova nebo co předcházelo otevření hraničního přechodu do Polska, fundovaně zaznamenal krnovský kronikář Vladimír Blucha.

Bota s podezřením na ptačí chřipku

Zatímco na Opavsku už mají několik potvrzených případů ptačí chřipky, okresu Bruntál se zatím tato nákaza naštěstí vyhýbá.

Fotografií vzkážou Marksové, co soudí o nové definici rodiny

Společnou fotografii rodin na krnovském náměstí chtějí představitelé krnovských církví poslat ministryni práce a sociálních věcí Michaele Marksové. Proč právě jí?

Valentýnská recese

Pizza jako symbol lásky a současně odměna za obejmutí?

V Krnově hraje Divadlo Radka Brzobohatého

Zesnulý fenomenální herec Radek Brzobohatý prožil od Krnově několik let. První ochotnické role si vyzkoušel jako učeň, když se v Krnově učil opravářem pletacích strojů. Jeho odkaz dnes rozvíjí Divadlo Radka Brzobohatého, které v úterý 21. února v 19 hodin v Krnově představí klasiku: 12 rozhněvaných mužů.

Uctí oběti komunismu

Komunisté slavili „Vítězný únor", aby vyjádřili radost z ukončení demokratického vývoje v Československu a z připojení k sovětskému bloku v únoru 1948. Krnované se každoročně v únoru schází ve Smetanových sadech, aby si připomenuli komunistické zločiny, ke kterým došlo po únoru 1948.

Do knihovny tentokrát pro kabelku a nový šperk

Z krnovské knihovny si můžete ve čtvrtek a pátek odnést nejen knihu, ale také kabelku či náhrdelník. Na nové majitelky čeká v kabelkovém bazaru téměř 500 kabelek a více než 800 stylových doplňků.

Legendy Semaforu si zahrají s Krnovany

V krnovském divadle vystoupí Jiří Suchý spolu s Jitkou Molavcovou, s orchestrem divadla Semafor a místními muzikanty.

Krnovská nemocnice chce nové ambulance, lékárnu a parkoviště

Ředitel krnovské nemocnice Ladislav Václavec informoval krnovské zastupitele o záměru vybudovat novou lékárnu, ambulance a parkoviště.

Letos vymění na tři tisíce řidičáků

Odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu v Krnově čeká v letošním roce výměna tří tisíců řidičských průkazů, které byly vydány v roce 2007, protože jejich doba platnosti je deset let.

Jak nám slouží městský znak, logo nebo maskot

Po staletí byl symbolem měst a obcí znak, případně znak zasazený do erbu. Například Krnov symbolizují tři trubky – lovecké rohy, se kterými se můžeme setkat na poštovní známce, na freskách z 15. století v kostele sv. Benedikta, na uniformách krnovských strážníků i na srazech německých rodáků z Krnovska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies