VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KRNOV

Krnov hledá investory pro průmyslovou zónu

Krnovští zastupitelé se na svém posledním zasedání seznámili s projektem firmy Taneco, která chce investovat víc než miliardu v průmyslové zóně Červený Dvůr. Šanci ale mají i další investoři.

V Krnově občané mohou sami navrhnout, co kde vysadit

Stromy na krnovském sídlišti mezi ulicemi Jesenická, Petrovická a Budovatelů už dosluhují. Radnice chce zapojit veřejnost do diskuse o obnově zeleně.

Krnov uzavřel pětiletou smlouvu s Arrivou na provoz autobusů

Městskou hromadnou dopravu v Krnově bude i v příštích pěti letech zajišťovat společnost Arriva.

Nachmelená opice v Krnově uvařila nejlepší světlý ležák roku 2016

Milovníci piva a krnovští patrioti mohou slavit. Nejlépe ležákem 11 z produkce Nachmelené opice. Toto krnovské pivo totiž získalo titul Nejlepší nový světlý ležák roku 2016.

Eko Magazín láká lyžaře na Šelenburk

Televize Polar právě v těchto dnech vysílá Eko Magazín s pozvánkou do Krnova.

Krnovští zastupitelé dál platí Polaru, ale neznají sledovanost

Majitelé televizorů mohou zavzpomínat, kolikrát viděli Krnovský miniexpres na Polaru. Odpovídá zpravodajství tomu, že za něj Krnov platí Polaru půl milionu ročně?

Lidé dluží poplatky za odpad

Povinnost zaplatit poplatek za odpad není pro každého samozřejmostí. V Krnově dosáhl k 31. prosinci loňského roku celkový dluh za odpad částky 8 519 992 korun.

Hejtman kraje navštívil krnovskou nemocnici

Krnovská nemocnice v pátek 6. ledna slavnostně uvedla do provozu nový multifunkční rentgen za 16 milionů korun. Nenechal si to ujít ani krajský hejtman Ivo Vondrák a jeho náměstek pro oblast zdravotnictví Martin Gebauer.

Krnované rozhodnou o části rozpočtu sami

Občané Krnova budou mít v letošním roce další možnost, jak ovlivnit své okolí jak se zapojit do rozhodování o svém městě v rozpočtu je přímo pro ně vyhrazena částka 300 tisíc korun.

Kurzy trénování paměti pokračují

V lednu budou v Krnově v městské knihovně zahájeny dva nové kurzy trénování paměti. Jsou určeny pro začátečníky a jejich účastníci během nich prostřednictvím teoretických a zejména praktických cvičení zvládnou základní paměťové techniky a rozšíří si své poznatky o zdravém fungování poznávacích funkcí.

Krnovská voda podražila, i tak je nejlevnější

V Jeseníku cena vodného a stočného přesáhla 70 korun za kubík, v Bruntále činí 66,56 koruny. V Šumperku lidé platí 83,60 koruny. Srovnatelné město Krnov má od ledna kubík vody za 47,72 koruny. Průměrná cena vody v České republice je 81 korun za metr krychlový.

Starostka Krnova v porodnici pozdravila prvního občánka i bývalé kolegy

Prvním krnovským občánkem roku 2017 se stal Tomáš Malina.

Čerstvá krev v kině

Mezi svátky si 28. prosince zamluvili krnovské kino Mír mladí filmaři, kteří pochází z Krnova nebo s ním mají něco společného. Už potřetí se zde konal festival Čerstvá krev z Krnova, na kterém začínající filmaři prezentovali svou tvorbu.

Strážníci si poradili se srnou i se zamilovaným dobrmanem

Krnovští strážníci se při svých zákrocích často setkávají nejen s lidmi, ale i s různými živočichy. V závěru loňského roku dokázali, že si dokážou poradit se zraněnou srnou i se zamilovaným dobrmanem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies