VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KRNOV

Chcete veřejný gril v Krnově? Místní obyvatelé myšlenkou nadšení nejsou

V Praze a v Brně vznikají gril pointy neboli místa s veřejným grilem. První městský gril v Krnově byl navržen na sídlišti Budovatelů. Místní příliš nadšení nejsou.

Krnov proti ministerstvu: celé město je jeden obvod

K povinné devítileté školní docházce přidalo Ministerstvo školství navíc jeden povinný rok v mateřské škole. Městům z toho vyplývá nová povinnost zavést spádové obvody také pro školky.

Dávný Krnov dostal velký formát

Ve Flemmichově vile minulý týden začala výstava fotografií a pohlednic starého Krnova. Na verzisáži výstavy Pohledy na Krnov 2 připravil komentovanou prohlídku historik a lektor Městského muzea v Krnově Alexandr Michl-Bernard.

Na zvětšenině Cvilína je tajemná věž

Siluetu kopce Cvilína s rozhlednou a poutním kostelem zná každý. Na poválečném snímku Cvilína stojí jedna podivná věž navíc.

Zastupitelé řeší smrad z asfaltu

Zastupitelstvo Krnova se v únoru znovu vrátí ke stížnostem na zápach z tavení asfaltu ve firmě EDC.

Prodej pozemků v průmyslové zóně Červený Dvůr

Město Krnov shání investory, kteří obsadí druhou etapu průmyslové zóny Červený Dvůr. Prodejní cena pozemků v této zóně je minimálně 339 korun za metr bez DPH.

Při vyřizování dokladů na radnici může dojít ke zdržení

S delší dobou odbavení musejí počítat občané, kteří si v těchto dnech přicházejí na Městský úřad v Krnově vyřídit občanský průkaz nebo cestovní pas. Z důvodu stavebních prací je v provozu pouze jedna fotokabina.

Ramazanová se loučí: Neodcházím dobrovolně

Renata Ramazanová dlouho byla tváří krnovské ODS. Nedávno zastupitelům oznámila, že v politice končí.

Kulturní památky Krnovska

Málokdo zná památky na Krnovsku tak dobře jako historička umění Ľubica Mezerová, která v oblasti památkové péče působila spoustu let.

Spolková činnost za dávných časů

Spolky v Krnově a Rakouském Slezsku. To je název přednášky Ondřeje Haničáka ze Slezského zemského muzea v Opavě, který se setká s krnovskými zájemci o historii v úterý 31. ledna v 18 hodin ve Flemmichově vile.

Daňový podvod za dva miliony

Více než dva roky, více než dva miliony. To je bilance krnovského podnikatele, kterého policisté v těchto dnech obvinili z krácení daně.

Krnov má nové logo města, ale úplně nové není

Nápis Krnov a v něm dvě šipky. Mohou to být dvě řeky nebo odkaz na turistickou šipku. Nové logo města Krnov spojí všechny městské společnosti. Stane se tak z KVaKu Krrvák?

Krnovští radní projednají, jak se vyřešila krize v Domově pro seniory

Loni se objevily stížnosti na Domov pro seniory Krnov. Je krize už zažehnána? Pomohla opatření, která management učinil? Těmito otázkami se budou ve středu 25. ledna zabývat krnovští radní.

Calipso slaví dvacáté výročí

Taneční skupina Calipso Dance Krnov oslaví 25. ledna dvacáté výročí svého založení. Jakých bylo těch dvacet let? Je na co vzpomínat.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies