VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KRNOV

Čtvrtstoletí hudebního klubu v Kostelci

/HISTORIE/ Dvacet pět let od otevření hudebního klubu v Krnově-Kostelci si připomeneme 17. března. Přes změny názvu a provozovatelů klub funguje nepřetržitě dodnes. Známe ho jako Kofola Music Club.

Vstupenky do krnovského kina po internetu

Po zprovoznění malého sálu Art klubu přichází krnovské kino Mír 70 s další novinkou. Od března zrušilo rezervaci míst na vybraná představení a zavedlo novou službu nákup vstupenek přes internet.

Čtenáři mají přístup do českých i zahraničních knihoven

Oddělení informačních služeb v krnovské knihovně nabízí čtenářům také meziknihovní výpůjční službu (MVS). Ta umožňuje čtenáři získat přístup ke knize, která není v krnovském fondu, ale v nějaké mimokrnovské knihovně.

Obchvatu navzdory pracují v zahrádkách jako každý rok

„Na podzim sklidím a na jaře už nezaseju," říkal filmový děda Komárek ve filmu Na samotě u lesa. V podobné situaci se možná letos ocitli zahrádkáři v Krnově.

Eskymování v Krnově: do bazénu vstup jen s lodí

/FOTOGALERIE/ Ocitnout se v kajaku hlavou dolů pod hladinou není zase tak těžké. Co však má vodák udělat, aby se otočil a dostal se nad vodu?

Assmannův plakát, který velebí krnovské pivo

Sběratelé kupují nejen originální díla, ale utrácí i za staré reklamy, komiksy nebo plakáty.

Krnovská škola se dočká multifunkčního hřiště

Krnovská Základní škola v Žižkově ulici se dočkala. Město řadu let jen marně čekalo na dotace, než se odhodlalo zaplatit nové hřiště ze svého rozpočtu.

Jak vypadal náš region před vynálezem fotky

Jak vypadalo Krnovsko a Bruntálsko před vynálezem fotografie? To víme díky takzvaným vedutám, které namaloval Friedrich Adolf Kunike v první polovině 19. století. S pedantskou přesností maloval dávný Krnov, hrady Sovinec i Bouzov, lázně Jeseník nebo zámky v Linhartovech, Slezských Rudolticích a v Hošťálkovech.

Hudební klub slaví 25 let existence

K pětadvacetinám krnovského hudebního klubu zahraje Kryštof i Naoko.

Lanové centrum: průšvih, za který může kolektivní orgán

/PSALI JSME PŘED 10 LETY/ Krnovské lanové centrum bylo postaveno v roce 2001 s náklady 225 tisíc korun v zahradě střediska Méďa.

Navrhli skácet javor, protože se u něj močí

Město Krnov chce zvelebit plochy na sídlišti Budovatelů, a proto zapojilo veřejnost do plánování. Místní navrhli pokácet javor, protože si u něj ulevují děti.

V knihovně vám poradí, jak shodit kila navíc

Léto je sice ještě daleko, ale kdo cítí, že ho kalhoty v pase tlačí, má alespoň dost času přemýšlet o zhubnutí. A případně i na tom začít pracovat.

Gastroenterologická ambulance v Krnově má nového lékaře

Ani po odchodu známého krnovského gastroenterologa Vlastimila Zoubka do důchodu jeho ambulance na poliklinice nezůstala prázdná. Převzal ji jiný specialista: Assao Gampana.

Eliška zazpívá ve finále prestižní soutěže

Zazpívat soutěžní píseň, ale i duety a společné písně, to vše za doprovodu orchestru, před porotou složenou z lidí zvučných jmen. A možná zvítězit a jet za Českou republiku zazpívat do Sanrema. To je to, čím teď žije Eliška Marková, žákyně pěvecké třídy Ilony Tiché Základní umělecké školy Krnov.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies