VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KRNOV

V Krnově hraje Divadlo Radka Brzobohatého

Zesnulý fenomenální herec Radek Brzobohatý prožil od Krnově několik let. První ochotnické role si vyzkoušel jako učeň, když se v Krnově učil opravářem pletacích strojů. Jeho odkaz dnes rozvíjí Divadlo Radka Brzobohatého, které v úterý 21. února v 19 hodin v Krnově představí klasiku: 12 rozhněvaných mužů.

Uctí oběti komunismu

Komunisté slavili „Vítězný únor", aby vyjádřili radost z ukončení demokratického vývoje v Československu a z připojení k sovětskému bloku v únoru 1948. Krnované se každoročně v únoru schází ve Smetanových sadech, aby si připomenuli komunistické zločiny, ke kterým došlo po únoru 1948.

Do knihovny tentokrát pro kabelku a nový šperk

Z krnovské knihovny si můžete ve čtvrtek a pátek odnést nejen knihu, ale také kabelku či náhrdelník. Na nové majitelky čeká v kabelkovém bazaru téměř 500 kabelek a více než 800 stylových doplňků.

Legendy Semaforu si zahrají s Krnovany

V krnovském divadle vystoupí Jiří Suchý spolu s Jitkou Molavcovou, s orchestrem divadla Semafor a místními muzikanty.

Krnovská nemocnice chce nové ambulance, lékárnu a parkoviště

Ředitel krnovské nemocnice Ladislav Václavec informoval krnovské zastupitele o záměru vybudovat novou lékárnu, ambulance a parkoviště.

Letos vymění na tři tisíce řidičáků

Odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu v Krnově čeká v letošním roce výměna tří tisíců řidičských průkazů, které byly vydány v roce 2007, protože jejich doba platnosti je deset let.

Jak nám slouží městský znak, logo nebo maskot

Po staletí byl symbolem měst a obcí znak, případně znak zasazený do erbu. Například Krnov symbolizují tři trubky – lovecké rohy, se kterými se můžeme setkat na poštovní známce, na freskách z 15. století v kostele sv. Benedikta, na uniformách krnovských strážníků i na srazech německých rodáků z Krnovska.

Na klavifon hráli Plastici i Mimikry

Televize Barrandov právě reprízovala případ Majora Zemana Mimikry. Protestsong Bič boží kapela hrála na klavifon z Krnova.

Filmový Art klub kina Mír 70 právě startuje

Krnovské kino Mír 70 dosud bylo jednosálové. V sobotu 18. února se poprvé představí Art klub – malý sál pro dvacet diváků.

POZNÁMKA FIDELA KUBY: Taneco v Krnově bez podpory

Postupně byly zveřejňovány stále podrobnější informace o záměrech firmy Taneco v Krnově.

V Krnově má defibrilátor už i městská policie

Defibrilátor má většina z nás spojený jen s lékařským prostředím. Přístroj, který dokáže „nakopnout" zastavené srdce, dnes už mají i krnovští strážníci.

Na Krnovsku je hitem kalendář v podobě obalu od cédéčka

Na přelomu letopočtu si každý pořizuje kalendář, na který se bude dívat celý rok. V obchodech máme na výběr jen tři druhy: nástěnný, stolní nebo kapesní.

Stoletá Valerie Rašková žádné léky nepotřebuje

Valerii Raškové z Krnova by nikdo nehádal, že se narodila za první světové války. Kromě kapek do očí nebere žádné léky a už si ani nepamatuje, kdy byla naposledy u doktora.

Bál města bude letos filmový

„Můj filmový hrdina" je téma letošního bálu města Krnova, který se uskuteční v Hotelu Cvilín v pátek 17. února od 19 hodin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies