VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KRNOV

Jak vypadal náš region před vynálezem fotky

Jak vypadalo Krnovsko a Bruntálsko před vynálezem fotografie? To víme díky takzvaným vedutám, které namaloval Friedrich Adolf Kunike v první polovině 19. století. S pedantskou přesností maloval dávný Krnov, hrady Sovinec i Bouzov, lázně Jeseník nebo zámky v Linhartovech, Slezských Rudolticích a v Hošťálkovech.

Hudební klub slaví 25 let existence

K pětadvacetinám krnovského hudebního klubu zahraje Kryštof i Naoko.

Lanové centrum: průšvih, za který může kolektivní orgán

/PSALI JSME PŘED 10 LETY/ Krnovské lanové centrum bylo postaveno v roce 2001 s náklady 225 tisíc korun v zahradě střediska Méďa.

Navrhli skácet javor, protože se u něj močí

Město Krnov chce zvelebit plochy na sídlišti Budovatelů, a proto zapojilo veřejnost do plánování. Místní navrhli pokácet javor, protože si u něj ulevují děti.

V knihovně vám poradí, jak shodit kila navíc

Léto je sice ještě daleko, ale kdo cítí, že ho kalhoty v pase tlačí, má alespoň dost času přemýšlet o zhubnutí. A případně i na tom začít pracovat.

Gastroenterologická ambulance v Krnově má nového lékaře

Ani po odchodu známého krnovského gastroenterologa Vlastimila Zoubka do důchodu jeho ambulance na poliklinice nezůstala prázdná. Převzal ji jiný specialista: Assao Gampana.

Eliška zazpívá ve finále prestižní soutěže

Zazpívat soutěžní píseň, ale i duety a společné písně, to vše za doprovodu orchestru, před porotou složenou z lidí zvučných jmen. A možná zvítězit a jet za Českou republiku zazpívat do Sanrema. To je to, čím teď žije Eliška Marková, žákyně pěvecké třídy Ilony Tiché Základní umělecké školy Krnov.  

Uctili oběti komunismu

Když byla vedoucí úloha komunistické strany v ústavě, musel Vítězný únor povinně slavit každý. Dnes si v Krnově tyto události připomínají lidé spontánně a za účasti politických vězňů.

Krnovská knihovna se proměnila v ráj kabelek

„Jé, tato žlutá je úžasná, a ta vedle taky," zvolala návštěvnice knihovny hned při vstupu. Zábradlí kolem schodiště bylo až nahoru ověšeno kabelkami, seřazenými podle barev. V krnovské knihovně totiž ve čtvrtek a v pátek probíhal kabelkový a bižu bazar.

Zastupitelé jsou opatrní, Tanecu nepomohli

Firma Taneco je připravena investovat v Krnově miliardu korun a vytvořit stovky pracovních míst. Zastupitelstvo zamítlo žádost Taneca, aby město projevilo zájem o investici formou deklarace.

Vladimír Blucha: Ptal jsem se žáků: Měli jsme se Hitlerovi bránit, nebo ne?

/ROZHOVOR/ Pokud novinář potřebuje nějakou informaci z krnovské historie, má kroniku města v elektronické podobě. Za jakých okolností vnikla poštovní známka se znakem města Krnova nebo co předcházelo otevření hraničního přechodu do Polska, fundovaně zaznamenal krnovský kronikář Vladimír Blucha.

Bota s podezřením na ptačí chřipku

Zatímco na Opavsku už mají několik potvrzených případů ptačí chřipky, okresu Bruntál se zatím tato nákaza naštěstí vyhýbá.

Fotografií vzkážou Marksové, co soudí o nové definici rodiny

Společnou fotografii rodin na krnovském náměstí chtějí představitelé krnovských církví poslat ministryni práce a sociálních věcí Michaele Marksové. Proč právě jí?

Valentýnská recese

Pizza jako symbol lásky a současně odměna za obejmutí?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies