VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KRNOV

Navrhněte, koho má Krnov ocenit v kultuře a sportu

Kdo podle vás v uplynulém roce nejlépe reprezentoval Krnov v oblasti kultury a sportu? Pokud máte tip, můžete městu poradit s nominacemi na ocenění.

Jaký Krnov nám navrhovali nejlepší architekti před padesáti lety?

/HISTORIE/ Od odborníků na architekturu a urbanismus slýcháme nářky, že se Krnov v posledních desetiletích rozvíjel nekoncepčně až chaoticky. Letos uplyne padesát let od největší architektonické soutěže.

Zdá se, že obchvat Krnova už opravdu postaví

„Obchvat Krnova se brzo bude stavět!" opakovalo se tak dlouho, než v roce 2010 ministr dopravy Vít Bárta projekt poslal k ledu.

Knihovna slaví své sedmdesátiny

Psal se rok 1947, lidé chtěli číst a v Krnově byla založena knihovna.

Patříme k posledním okresům, kde ještě nemocnice nemá magnetickou rezonanci

Krnovská nemocnice se brzy dočká parkoviště, nové lékárny i ambulancí. Její ředitel Ladislav Václavec upozorňuje, že by si už zasloužila také magnetickou rezonanci.

Po modernizaci trati se oprav dočká i krnovské hlavní nádraží

Zatímco znalci železniční nostalgie umí ocenit retro atmosféru krnovských nádraží, běžní cestující by spíš uvítali zázemí odpovídající 21. století.

V Krnově natáčel film Adam Martinec z FAMU

Krnováci, kteří studují Filmovou a televizní fakultu Akademie múzických umění (FAMU) v Praze, se do svého rodiště vracejí rádi. A to nejen za rodinou a přáteli, ale také tvořit.

Čtvrtstoletí hudebního klubu v Kostelci

/HISTORIE/ Dvacet pět let od otevření hudebního klubu v Krnově-Kostelci si připomeneme 17. března. Přes změny názvu a provozovatelů klub funguje nepřetržitě dodnes. Známe ho jako Kofola Music Club.

Vstupenky do krnovského kina po internetu

Po zprovoznění malého sálu Art klubu přichází krnovské kino Mír 70 s další novinkou. Od března zrušilo rezervaci míst na vybraná představení a zavedlo novou službu nákup vstupenek přes internet.

Čtenáři mají přístup do českých i zahraničních knihoven

Oddělení informačních služeb v krnovské knihovně nabízí čtenářům také meziknihovní výpůjční službu (MVS). Ta umožňuje čtenáři získat přístup ke knize, která není v krnovském fondu, ale v nějaké mimokrnovské knihovně.

Obchvatu navzdory pracují v zahrádkách jako každý rok

„Na podzim sklidím a na jaře už nezaseju," říkal filmový děda Komárek ve filmu Na samotě u lesa. V podobné situaci se možná letos ocitli zahrádkáři v Krnově.

Eskymování v Krnově: do bazénu vstup jen s lodí

/FOTOGALERIE/ Ocitnout se v kajaku hlavou dolů pod hladinou není zase tak těžké. Co však má vodák udělat, aby se otočil a dostal se nad vodu?

Assmannův plakát, který velebí krnovské pivo

Sběratelé kupují nejen originální díla, ale utrácí i za staré reklamy, komiksy nebo plakáty.

Krnovská škola se dočká multifunkčního hřiště

Krnovská Základní škola v Žižkově ulici se dočkala. Město řadu let jen marně čekalo na dotace, než se odhodlalo zaplatit nové hřiště ze svého rozpočtu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies