VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KRNOV

Hry Panák a Opičí dráha se vracejí do Krnova

Jestli se záměr podaří, brzy již uvidíme, jak děti hrají venku hry, které patřily k dětství jejich rodičů či prarodičů skáčou panáka, zkouší opičí dráhu…

Sledují zápach asfaltu

V Krnově funguje komise, která vznikla v reakci na petici „Konec zpracování asfaltu v centru města Krnova, chceme opravdu Zdravé město Krnov!“.

Hvězdný program hudebních slavností: lístky jsou už k mání

Předprodej vstupenek na zahajovací a závěrečný koncert Krnovských hudebních slavností (KHS) začal minulý týden.

Nejvíc nadchla fitness zóna

Projekt Můj nápad pro naše město v Krnově poprvé otestoval, jak funguje participativní rozpočet.

Stavba obchvatu začne v srpnu

Příznivci krnovského obchvatu byli mnohokrát zklamáni odložením termínu. Snad už se dočkali. Zahájení stavby je naplánováno na 9. srpna ve 14 hodin.

Rekonstrukce kaple na Cvilíně byla dokončena

Oblíbeným výletním místem v Krnově je poutní kostel Panny Marie Sedmibolestné, který obklopuje křížová cesta a také barokní kaple zářící novotou.

Sára Szmeková vyhrála celostátní soutěž Nejlepší student

Sára Szmeková vyhrává soutěže, výborně se učí, maluje… Pro cenu za grafiku si letěla až do Číny, za portrét Komenského převzala Lidickou růži. V dubnu byla za své úspěchy oceněna Krajským úřadem Moravskoslezského kraje.

Úspěch krnovských studentek

Krnovští gymnazisté se v tomto školním roce zapojili do řady soutěží. Úspěch měli také v literární a výtvarné soutěži Evropa ve škole.

Senioři si užili zahradní slavnost

Pod střechami plátěných párty stanů bylo dost místa pro všechny, a tak mohli senioři z Bruntálu, Opavy, Vrbna pod Pradědem i „domácí“ sledovat program a bavit se pěkně ve stínu.

OBRAZEM: Velký lukostřelecký turnaj ve Slezských Rudolticích

Lukostřelci z daleka i z blízka změřili v sobotu 15. července své síly na Velkém lukostřeleckém turnaji ve Slezských Rudolticích. 

Krnov změnil podmínky pro ty, kteří chtějí získat městský byt

Lidé, kteří chtějí získat městský byt v Krnově, musejí počítat se změnami v pravidlech. Týkají se doložení výše minimálního čistého příjmu žadatele a délky jeho trvalého pobytu nebo zaměstnání v Krnově.

Nejstarší lípy z Janova a z Horní Moravice

Víte, které stromy jsou v okrese Bruntál nebo v České republice nejcennější, nejstarší a nejmohutnější? Zahrada krnovské Flemmichovy vily je představuje na fotografiích a kresbách.

V Krnově začala velká oprava kanalizace

V Chářovské ulici v Krnově byla ve středu zahájena rekonstrukce kanalizace, která přijde na více než 19 milionů korun. Obyvatelé této lokality se musí smířit s omezeními, která provází frézování asfaltu.

Přispějte do kalendáře Krnova

Město Krnov vyhlásilo fotografickou soutěž Krnov hledáčkem fotoaparátu. Výsledkem soutěže bude stolní kalendář na rok 2019, který má 54 fotografií.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení