VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KRNOV

Krnov má od středy dva nové zastupitele

Krnovské zastupitelky Renata Ramazanová (ODS) a Judita Žáčková (ANO) na svůj post rezignovaly. Slavnostním složením slibu je 29. 3. nahradili noví zastupitelé Libor Nowak (ODS) a Miroslav Pella (ANO).

Cvilínská rozhledna se otevírá, plánuje se velká rekonstrukce

Krnovské zastupitelstvo ve středu schválilo půl milionu na projektovou dokumentaci, která předchází generální rekonstrukci Lichtensteinovy rozhledny na Cvilíně. Právě dnes se rozhledna po zimě poprvé otevře návštěvníkům.

Den učitelů: ocenili krnovské pedagogy

U příležitosti Dne učitelů byli v obřadní síni krnovské radnice oceněni pedagogogové, kteří mohou jít ostatním příkladem.

Máte fotky a videa z povodní?

V letošním roce uplyne dvacet let od chvíle, kdy se Krnovem prohnala ničivá povodeň.

Zastupitele čeká ožehavé téma. KVaK

Přesně před rokem otřásala politickou scénou kauza Krnovských vodovodů a kanalizací (KVaK). Ve středu se krnovští zastupitelé ohlédnou za bouřlivým rokem 2016 ve KVaK.

Tajemství skryté na půdě Střeleckého domu: kotelna

/FOTOGALERIE/ Veřejnost se poprvé v historii mohla podívat na ochozy a na půdu Střeleckého domu v Krnově. Víte, proč tato slavná stavba nemá kotelnu ve sklepě, ale na půdě?

Krnovské infocentrum pro turisty brzy čeká stěhování

Prázdný objekt, který se nachází v centru Krnova mezi rybářským obchodem a kavárnou Malé Café v řadě měšťanských renesančních domů, čeká nové využití.

Krnovští skauti nabídnou ptákům vlastnoručně vyrobené budky

Skauting úzce souvisí s poznáváním přírody a ochranou životního prostředí. Skautský oddíl Krnovská trojka pozval zájemce z řad veřejnosti do své klubovny, aby společnými silami podpořili hnízdění ptactva v místech, kde rychle ubývá dutých doupných stromů.

Hans Adam II. je vévoda krnovský

Vládnoucí kníže má podle ústavy lichtenštejnského státu nárok na titul vévody krnovského. Příští týden kníže navštíví náš region.

Večerní prohlídka Bauerovy kanceláře

Ve Střeleckém domě pořádá v pátek 24. března od 19.30 hodin Středisko volného času.

Zesnulý kardinál Miloslav Vlk se před lety setkal s biskupy v Krnově

Ostatky zesnulého kardinála Miloslava Vlka jsou dnes vystaveny v pražské katedrále. Pohřeb se odehraje v sobotu. Na jeho odkaz můžeme vzpomínat také v Krnově, kde pobýval v roce 2003.

Krnovská lékárna nezavře už ani o svátcích

Pacienti, kteří budou potřebovat léky o státních svátcích, si je mohou vyzvednout v nemocničních lékárnách krajských nemocnic. Tedy i v Krnově.

Revoluční vlak zastavil i v Krnově

S tažením proti drogám je třeba začít u dětí. K tomu dospěli organizátoři jízdy protidrogového vlaku, zástupci kraje i města.

Literární oblázky z Krnova

Příkladem dobré spolupráce školy s rodiči je Základní škola Janáčkovo náměstí v Krnově. Klub rodičů ve spolupráci se školou vyhlásil v září talentovou soutěž pro mladé spisovatele, básníky a ilustrátory.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies