VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KRNOV

Na klavifon hráli Plastici i Mimikry

Televize Barrandov právě reprízovala případ Majora Zemana Mimikry. Protestsong Bič boží kapela hrála na klavifon z Krnova.

Filmový Art klub kina Mír 70 právě startuje

Krnovské kino Mír 70 dosud bylo jednosálové. V sobotu 18. února se poprvé představí Art klub – malý sál pro dvacet diváků.

POZNÁMKA FIDELA KUBY: Taneco v Krnově bez podpory

Postupně byly zveřejňovány stále podrobnější informace o záměrech firmy Taneco v Krnově.

V Krnově má defibrilátor už i městská policie

Defibrilátor má většina z nás spojený jen s lékařským prostředím. Přístroj, který dokáže „nakopnout" zastavené srdce, dnes už mají i krnovští strážníci.

Na Krnovsku je hitem kalendář v podobě obalu od cédéčka

Na přelomu letopočtu si každý pořizuje kalendář, na který se bude dívat celý rok. V obchodech máme na výběr jen tři druhy: nástěnný, stolní nebo kapesní.

Stoletá Valerie Rašková žádné léky nepotřebuje

Valerii Raškové z Krnova by nikdo nehádal, že se narodila za první světové války. Kromě kapek do očí nebere žádné léky a už si ani nepamatuje, kdy byla naposledy u doktora.

Bál města bude letos filmový

„Můj filmový hrdina" je téma letošního bálu města Krnova, který se uskuteční v Hotelu Cvilín v pátek 17. února od 19 hodin.

Den akutní medicíny MUDr. Vladimíra Šiguta

Jméno Vladimíra Šiguta by v Krnově nemělo být zapomenuto. A nejspíše nebude. Kromě vzpomínek Krnovanů bude totiž jeho jméno a práci připomínat pamětní deska, která bude umístěna v hlavní budově krnovské nemocnice.

Stížnosti na péči v domově pro seniory v Krnově bude řešit nová ombudsmanka

Nespokojenost a stížnosti na péči v Domově pro seniory Krnov bude v tomto roce řešit Martina Chlápková. Rada města ji na základě návrhu sociálního odboru schválila do funkce ombudsmanky domova.

Čipování psů se v Krnově velmi osvědčilo

Před osmi lety v Krnově vstoupila v platnost vyhláška o povinném čipování psů. Čísla ukazují, že se osvědčila.

Krnovské kino připravilo novinku. Brzy chystá otevřít nový sál pro dvacet diváků

Krnov má jednosálové kino Mír 70, které ve svém programu nabízí jak masovou lidovou zábavu typu Anděl Páně 2, tak Filmový klub pro náročné diváky. Nyní přichází s nápadem, jak se přiblížit kinům s více sály.

Hitler poslal do Krnova jen trapně vyhlížející malý tančík

Na výstavě historických fotografií si mohou Krnované prohlédnout záběr z 6. října 1938, na kterém sudetští Němci zdraví tank projíždějící přes náměstí Hrdinů. Proč ale byl tank tak malý?

Prampouch muže připravil o dva miliony

/VIDEO/ Před 15 lety se Rudolf Šmíd z Krnova málem stal milionářem. V Krnově dodnes žije legenda, jak ho prampouch připravil o dva miliony.

Kancelář OSSZ v Krnově končí, tentokrát ale definitivně

Byla to velká sláva, když před deseti lety v Krnově otevírala svou pobočku Okresní správa sociálního zabezpečení Bruntál. V těchto dnech byla potichu zrušena.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies