VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KRNOV

Hokej se v Krnově hrával už před sedmdesáti lety

Vladimír Blucha je nejen významný krnovský pedagog, historik, kronikář a spisovatel, ale také hokejový průkopník. Hrál hokej za Botostroj Krnov na postu pravého obránce už v zimní sezoně 1948/1949.

Půlnoční náměstí bylo poloprázdné

Půlnoc, která byla předělem mezi letopočty 2016 a 2017, přilákala příznivce ohňostrojů také na krnovské náměstí.

Proč Taneco sází právě na Krnov?

Firma Taneco chce v Krnově vybudovat rybí farmu a akvaponicky pěstovat zeleninu. Už registruje dvě stovky uchazečů o zeměstnání. Proč právě Krnov?

V Krnově už léčí štítnou žlázu alkoholem

Krnovská nemocnice jako první v kraji nabízí léčbu štítné žlázy alkoholem. Na krnovské endokrinologii se díky tomu hlásí pacienti z celé republiky.

Hospody s historií: Radniční restaurace Krnov

/DENÍK PŘEDSTAVUJE, FOTOGALERIE/ Městská kavárna či restaurace v budově krnovské radnice bývala, a dnes opět je, chloubou Krnova. V jejím secesním interiéru se natáčely filmy z dob první republiky, například Konto separato. Krnovu kavárnu pochválil i architekt David Vávra v cyklu Šumná města.

V Krnově pořádají nábor nových členů do kurzu sebeobrany

Všichni nad deset let až po seniory se mohou 3. ledna zúčastnit náborové akce do kurzu sebeobrany Krav Maga Krnov. Koná se v tělocvičně Box Clubu Krnov na Mikulašské 69 od 19 hodin.

Po srážce dvou aut museli hasiči vyprostit z vozu i jedenáctiletého chlapce

Tři zraněné si vyžádala srážka dvou aut v pondělí 26. prosince na okraji Krnova.

Dozrál čas pro hlasovací zařízení

Zastupitelé Krnova před sto lety hlasovali zvednutím ruky. Skrutátoři při špatném osvětlení sálu měli problém poznat, který zastupitel hlasuje a který se škrábe na hlavě nebo si podpírá bradu.

Je Taneco dostatečně solventní?

Pokud Krnov podpoří rybí farmu a akvaponickou zeleninu v průmyslové zóně, může přijít o padesátimilionovou státní dotaci. Firma Teneco deklaruje, že ztráty městu uhradí. Má na to?

Knihovna sbírá kabelky

Co má společného dobročinný bazar, sbírka kabelek a bižuterie a Noc s Andersenem? Průsečíkem je krnovská knihovna. Ta zahájila 1. prosince sběr kabelek a bižuterie a v únoru uspořádá dobročinný jarmark, aby si malí čtenáři mohli pořádně užít březnovou Noc s Andersenem.

Podpora Taneca je pro Krnov riskantní hra

Rozšíření krnovské průmyslové zóny Červený Dvůr platilo ministerstvo průmyslu. Má to háček. Ministerstvo teď může podle podnikatelského záměru rozhodovat, kdo smí v Krnově investovat a kdo ne.

Biesterfeldská reneta i Pasecké vinné z Krnova

Specialista na staré odrůdy ovoce Radim Lokoč minulý týden na své přednášce v Krnově prozradil, jaké zajímavosti se podařilo pomologům zjistit na Krnovsku. Takzvané krajové odrůdy jsou specifické tím, že byly pěstovány jen v určité lokalitě.

Postavte si svůj Cvilín doma

Kopec Cvilín nad Krnovem byl významé poutní místo už v 17. století. Kostel Povýšení svatého Kříže a Panny Marie Sedmibolestné, který tu stojí už od roku 1728, má na co vzpomínat.

Povinné chlorování vody ze zákona? Pověra

„Musíme ze zákona o vodovodech chlorovat," řekl České televizi jednatel Krnovských vodovodů a kanalizací (KVaK) Libor Staněk. Podle hygienika Františka Kožíška jde o nepravdivou informaci. Chlor není třeba.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies