VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BRUNTÁL

OBRAZEM: Vodní divadlo se hraje opravdu ve vodě

Na zámku v Bruntále se návštěvníci mohou změnit v loutkoherce. Na právě probíhající výstavě, věnované vietnamskému vodnímu divadlu, si každý může vyzkoušet, jak se loutky ve vodě ovládají.

OBRAZEM: Motorkáři zahájili sezonu společnou vyjížďkou

Motorky všech možných značek a objemů, motorkáři a motorkářky se sjeli v sobotu na bruntálské náměstí Míru.

Bruntálští maturanti opět vyšli v kostýmech do ulic města

Během pátečního dopoledne 29. dubna zněly centrem Bruntálu píšťalky, trubky a občas i nadávky lidí, kteří se stali oběťmi dubnové události známé všem městům – posledního zvonění.

Jarní probouzení městského parku v Bruntále

I letos se městský park v Bruntále zaplnil návštěvníky všech věkových kategorií, kteří přišli přivítat jaro. K veselé atmosféře přispělo krom velkého výběru atrakcí také krásné počasí.

Vernisáž prací školáků

Bruntálská Základní škola Jesenická slaví letos čtyřicet let. Školští pracovníci spolu se žáky se proto rozhodli uspořádat výstavu, která připomene život školy.

Výlety do minulosti Bruntálu

U příležitosti Mezinárodního dne památek se mohou všichni zájemci těšit na dvoudenní akci s názvem Výlety do minulosti.

Na letní sezónu cvičí vodní záchranáři každý týden

Léto a plavecká sezóna se kvapem blíží, spolu s nimi přichází také období nezodpovědných plavců či nešťastných nehod u vody. Krizové situace pomáhají řešit nejen záchranáři nebo plavčíci, ale také obětaví dobrovolníci bruntálské Vodní záchranné služby.

Chtěli jsme něco nového, a tak vznikl Corridor Crew

Původně mělo vzniknout ZOO Bruntál. Nešlo ale o park se zvířaty, o zoologickou zahradu, ale o název dýdžejské skupiny. Nakonec vyhrál název Corridor Crew.

Senioři doufají, že se dočkají rozšíření své klubovny

Bruntálský Klub seniorů se začíná zabydlovat v nových prostorách, přesto budou potřeba ještě změny, aby bylo prostředí klubovny pro členy příjemnější.

Šmejdi pod slibem výhry vymámili z důvěřivého seniora padesát tisíc korun

I přes neustálá varování, aby lidé byli obezřetní, pokud jde o různé předváděcí akce, stále dochází k případům, kdy někdo uvěří slibům podvodných prodejců neboli šmejdům, a nakoupí od nich předražené zboží.

Bruntálské gymnázium slaví

Všeobecné a sportovní gymnázium Bruntál oslavilo v pondělí 21. března přesně sedmdesát let od svého vzniku, bylo prvním českým gymnáziem na území města Bruntál.

Taneční škola Stonožka byla v Třinci velmi úspěšná

Taneční škola Stonožka Bruntál má za sebou další taneční, soutěžní a hlavně úspěšný víkend.

OBRAZEM: Výstava trofejí

Chovatelská přehlídka trofejí zvěře ulovené v honitbách našeho okresu proběhla v Bruntále. Pro myslivce to byla příležitost nejen porovnat kvalitu zvěře, ale také potkat se s přáteli a popovídat si. Myslivci lovem vyřazují z chovu zvěř, která není vhodná pro další reprodukci.

Výstava tapisérií Evy Brodské

Díla Evy Brodské, významné české výtvarnice specializující se na tapiserie, si mohou prohlédnout diváci ve velké síni zámku v Bruntále.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies