VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BRUNTÁL

Kalamita, jakou lesníci nezažili

Bruntálsko - Největší kalamita v historii, tak hodnotí lesníci současný stav lesních porostů na Krnovsku a Bruntálsku. Situace je špatná v celé České republice, ale na Lesní správě Bruntál zdaleka nejhorší.

Tonda Obal na cestách učil v Bruntálu třídit odpad

Společností EKO-KOM zajistila v Bruntále vzdělávací ekologický program Tonda Obal na cestách.

První etapu obnovu Květné ulice se podařilo včas dokončit

Nově opravené chodníky, oblíbená stezka kolem Černého potoka, nový mobiliář nové lavičky, odpadkové koše, kompletní obnova veřejného osvětlení a také nově vysazená alej vzrostlých stromů, která časem podstatně zpříjemní vzhled celého sídliště a změní k lepšímu místní mikroklima.

Kraj bilancuje patnáct let a Deník také

Moravskoslezský kraj vnikl před 15 lety. Krajský úřad výročí bilancuje výstavou v Bruntále na radnici, do ktreré se zapojil i Deník. Ten vznikl rovněž před 15 lety sloučením několika periodik.

Rozkopané ulice a chodníky trápí lidi v centru Bruntálu

Nutná rekonstrukce plynovodu je za stavebními pracemi v ulicích Bruntálu. Hotovo má být vše do konce roku.

Na Petrině vznikla galerie, představuje Afgánistán Lubomíra Světničky

Obohatit kulturu v Bruntále si vytkla za svůj cíl nová Galerie Petrin, která sídlí ve stejnojmenné víceúčelové budově. První výstava představuje fotografie Lubomíra Světničky z Bruntálu z jeho cest po Afghánistánu.

Aktivní senioři Bruntálu

Jsou senioři, kteří mají často mnohem více energie, nápadů a aktivity než lidé o generaci či dvě mladší. Důkazem toho je spolek Aktivní senioři Bruntálu, jenž vznikl letos na jaře v Bruntále. Lidé, kteří v něm působí, se ale znají déle a už spolu mnohé prožili, mají něco za sebou a rozhodně se nehodlají v životě nudit. Vrstevníci se k nim mohou přidat.

Město prodalo bývalou internu

Budova bývalé interny v areálu nemocnice v Bruntále má nového majitele. Stala se jím Slezská diakonie. Po letech chátrání tak prázdný objekt najde nové uplatnění. Ale ještě to nějakou dobu potrvá, než bude dům sloužit sociálním potřebám, je třeba jej přestavět a vybavit. Hotovo by mělo být v roce 2019.

Politické jednání pod hřebeny Jeseníků

Ve Václavově u Bruntálu se v pátek 24. června setkalo vedení Sejmu Polské republiky a Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Parlament a Sejm na jednání ve Václavově

Václavov u Bruntálu je malá obec, ve které žije jen něco kolem 500 obyvatel. Kdo by čekal, že právě zde se sejdou špičky českého parlamentu se svými partnery z polského Sejmu?

Letní koupaliště opět otevřeno

Letní koupaliště v městském parku v Bruntále už zahájilo provoz.

Žáci krnovské průmyslovky mají své pracoviště mechatroniky

Krnov - Provázat technické vzdělávání co nejvíce s praxí o to v posledních letech usilují jak střední školy a odborná učiliště, tak průmyslové podniky. Ty se potýkají s nedostatkem mladých kvalifikovaných pracovníků, schopných a ochotných vykonávat povolání jako obráběč kovů, mechanik seřizovač, karuselář, horizontář, truhlář a podobně.

OBRAZEM: Dny města Bruntálu

V sobotním programu lákal například Divadelní spolek Kašpar z Prahy, který na zámeckém nádvoří zahrál Rozmarný večer na motivy Vančurova Rozmarného léta. 

V Bruntále se rozběhly třídenní městské oslavy

Bruntál – Ve sportovním duchu začaly v pátek 17. června Dny města Bruntálu, a to navzdory dopolední nepřízni deštivého a větrného počasí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies