VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BRUNTÁL

Zažít Bruntál jinak

Nekonvenční festival v ulicích se odehraje v sobotu 10. září v Bruntále. Zažít město jinak – Zažít Bruntál jinak, to je název akce a také smysl slavnosti.

Děti pravidla chování na přechodech většinou znají

Do celorepublikové akce Zebra se za tebe nerozhlédne, která v Moravskoslezském kraji probíhá od 1. do 9. září, se zapojili také bruntálští policisté. Včera před osmou hodinou ranní si za své stanoviště zvolili přechod na bruntálské Dukelské ulici, kudy každý den ráno přecházejí desítky děti do nedalekých škol.

Soutěž, která chutná a voní

Sladká vůně se nesla Starým Městem. Sdružení Korálky tady uspořádalo už osmý ročník soutěže Buchtobraní.

V sobotu se konají Vavřinecké hody

V Leskovci nad Moravicí se pořádají každý rok Vavřinecké hody a ani letos tomu nebude jinak, akce proběhne na místním fotbalovém hřišti od 12. do 14. srpna.

Na startovní listinu dračích lodí se všichni zájemci nedostali

Pořadatelé závodu dračích lodí na Slezské Hartě zaznamenali letos velký zájem posádek o toto atraktivní klání.

Čtenáři reagují na naše články. Komentují Lunetic, opravy ulice a únikovou hru

Region - Některé z článků, které vydáváme v tištěné podobě, si mohou naši čtenáři přečíst také na našem webu bruntalsky.denik.cz, popřípadě je sledovat prostřednictvím Facebooku.

Víkendová jízda na Osoblažce na olympijské téma

Osoblaha – Osoblažská úzkokolejka nabízí svezení parním vlakem po klikaté trati, přezdívané dráha sta oblouků. Na 20 kilometrech je 102 oblouků.

Kola v Bruntále bude chránit syntetická DNA

Krádeže jízdních kol jsou v Bruntále letitým problémem. V rámci prevence kriminality proto na radnici vznikl projekt nazvaný Forenzní značení jízdních kol syntetickou DNA, který finančně podpořilo Ministerstvo vnitra ČR.

Další kontrola na Hartě

Slezská Harta – Slezská Harta je zejména v létě oblíbeným výletním místem: jezdíme tam na výlety, na ryby, na loď…

Trať závodu na tisíc mil vedla i přes náš region

Bruntálsko – Trasa červencového extrémního závodu 1000 Miles Adventure, která začínala na západě České republiky a končila na východě Slovenska, vedla také přes náš region: z Malé Morávky přes Velkou Štáhli, Valšov, kolem Slezské Harty na Dvorce a dál přes Budišov nad Budišovkou, směrem na Hranice a Lipník nad Bečvou na Slovensko.

Anonymní test na žloutenku

V Bruntále už druhý rok probíhá akce zaměřená na testování uživatelů drog na žloutenková onemocnění. Je založena na tom, že testování žloutenek probíhá zdarma a anonymně.

Kalamita, jakou lesníci nezažili

Bruntálsko - Největší kalamita v historii, tak hodnotí lesníci současný stav lesních porostů na Krnovsku a Bruntálsku. Situace je špatná v celé České republice, ale na Lesní správě Bruntál zdaleka nejhorší.

Tonda Obal na cestách učil v Bruntálu třídit odpad

Společností EKO-KOM zajistila v Bruntále vzdělávací ekologický program Tonda Obal na cestách.

První etapu obnovu Květné ulice se podařilo včas dokončit

Nově opravené chodníky, oblíbená stezka kolem Černého potoka, nový mobiliář nové lavičky, odpadkové koše, kompletní obnova veřejného osvětlení a také nově vysazená alej vzrostlých stromů, která časem podstatně zpříjemní vzhled celého sídliště a změní k lepšímu místní mikroklima.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies