VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BRUNTÁL

Zdeněk Izer se představí v bruntálském divadle

Herec, bavič a moderátor Zdeněk Izer dokáže rozesmát svou živelností a osobitým, přímočarým humorem.

Na bruntálské škole Petrin volili žákovský parlament

Volby nejsou jenom záležitostí dospělých voličů. Naplno je třeba v uplynulých dnech prožívaly i děti z bruntálské základní školy Petrin. Probíhaly zde volby do školního žákovského parlamentu, který na škole pracuje už čtyři roky.

Společnost Liga přivítala v Bruntálu vzácného hosta

Vzácnou návštěvu přivítali v bruntálské společnosti Liga. Navštívil ji tajemník velvyslanectví USA James Tira, kterého provázela jeho poradkyně Jana Kernerová.

Bruntálský Veletrh sociálních služeb přilákal spoustu lidí

Několik desítek poskytovatelů sociálních služeb a na ně navazujících aktivit se představilo v bruntálském Společenském domě na XII. Veletrhu sociálních služeb.

Druhý díl Průvodce po památkách

V Bruntále vyšel druhý díl průvodce po nemovitých památkách a zajímavých stavbách ve městě. Ten první, který vyšel loni na podzim, byl věnován Mildnerově vile v Ruské ulici.

Lidé se dozvěděli, že u Alzheimerovy choroby existuje prevence a trénink paměti

Testy paměti, cvičení na trénink paměti, diagnostika podle jazyka, měření cholesterolu, tlaku a také zdravá výživa a zdravotní pomůcky. Tak vypadala akce na Mezinárodní den Alzheimerovy choroby v Bruntále.

Veletrh služeb pro potřebné

Přiblížit služby, které podávají obyvatelům Bruntálu a širokého okolí pomocnou ruku při řešení nejrůznějších životních situací, umožní zájemcům XII. veletrh sociálních služeb města Bruntál.

Bruntál připravuje stavební parcely

V plném proudu jsou projektové práce na přípravě další zóny v Bruntále pro stavbu rodinných domů.

Zkuste, jak chutná Evropa

Novou, v pořadí už osmou publikaci, vydalo Informační středisko Evropské unie Europe Direct v Bruntále.

Bruntálské indiánské léto v zámeckých zahradách

Zahrady zámku v Bruntále se v sobotu 17. září rozezní muzikou. Již počtrnácté zde proběhne multižánrový country-folkový festival Bruntálské indiánské léto.

Šance pro zámecký park

Kůrovec nedecimuje jen lesy na Bruntálsku, ale škody dělá i zámeckém parku. Některé jehličnany zde už museli pokácet a další to čeká. Skladba dřevin je ale různorodá a nestojí jen na jehličnanech. V zámeckém parku v Bruntále je dvacet druhů dřevin.

Bruntálské Seniortaxi rozšiřuje služby

Až do 16 hodin mohou od začátku září využívat službu Seniortaxi bruntálští senioři. Dosud si mohli speciální taxi objednávat každý pracovní den v době od 6 do 14 hodin.

Bruntál žil na čas jinak, na ulici bez aut

Velká pouliční slavnost Zažít Bruntál jinak dostála svému názvu. Bruntálská Ruská ulice a její okolí opravdu žilo jinak než obvykle.

Bruntálský Open House dětem a mládeži

Spolupráci s místními základními školami navázalo bruntálské nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Open House. Pro děti ze sedmých ročníků pořádá akce zaměřené na primární prevenci patologických společenských jevů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies