VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BRUNTÁL

Bruntálské Seniortaxi rozšiřuje služby

Až do 16 hodin mohou od začátku září využívat službu Seniortaxi bruntálští senioři. Dosud si mohli speciální taxi objednávat každý pracovní den v době od 6 do 14 hodin.

Bruntál žil na čas jinak, na ulici bez aut

Velká pouliční slavnost Zažít Bruntál jinak dostála svému názvu. Bruntálská Ruská ulice a její okolí opravdu žilo jinak než obvykle.

Bruntálský Open House dětem a mládeži

Spolupráci s místními základními školami navázalo bruntálské nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Open House. Pro děti ze sedmých ročníků pořádá akce zaměřené na primární prevenci patologických společenských jevů.

Zažít Bruntál jinak

Nekonvenční festival v ulicích se odehraje v sobotu 10. září v Bruntále. Zažít město jinak – Zažít Bruntál jinak, to je název akce a také smysl slavnosti.

Děti pravidla chování na přechodech většinou znají

Do celorepublikové akce Zebra se za tebe nerozhlédne, která v Moravskoslezském kraji probíhá od 1. do 9. září, se zapojili také bruntálští policisté. Včera před osmou hodinou ranní si za své stanoviště zvolili přechod na bruntálské Dukelské ulici, kudy každý den ráno přecházejí desítky děti do nedalekých škol.

Soutěž, která chutná a voní

Sladká vůně se nesla Starým Městem. Sdružení Korálky tady uspořádalo už osmý ročník soutěže Buchtobraní.

V sobotu se konají Vavřinecké hody

V Leskovci nad Moravicí se pořádají každý rok Vavřinecké hody a ani letos tomu nebude jinak, akce proběhne na místním fotbalovém hřišti od 12. do 14. srpna.

Na startovní listinu dračích lodí se všichni zájemci nedostali

Pořadatelé závodu dračích lodí na Slezské Hartě zaznamenali letos velký zájem posádek o toto atraktivní klání.

Čtenáři reagují na naše články. Komentují Lunetic, opravy ulice a únikovou hru

Region - Některé z článků, které vydáváme v tištěné podobě, si mohou naši čtenáři přečíst také na našem webu bruntalsky.denik.cz, popřípadě je sledovat prostřednictvím Facebooku.

Víkendová jízda na Osoblažce na olympijské téma

Osoblaha – Osoblažská úzkokolejka nabízí svezení parním vlakem po klikaté trati, přezdívané dráha sta oblouků. Na 20 kilometrech je 102 oblouků.

Kola v Bruntále bude chránit syntetická DNA

Krádeže jízdních kol jsou v Bruntále letitým problémem. V rámci prevence kriminality proto na radnici vznikl projekt nazvaný Forenzní značení jízdních kol syntetickou DNA, který finančně podpořilo Ministerstvo vnitra ČR.

Další kontrola na Hartě

Slezská Harta – Slezská Harta je zejména v létě oblíbeným výletním místem: jezdíme tam na výlety, na ryby, na loď…

Trať závodu na tisíc mil vedla i přes náš region

Bruntálsko – Trasa červencového extrémního závodu 1000 Miles Adventure, která začínala na západě České republiky a končila na východě Slovenska, vedla také přes náš region: z Malé Morávky přes Velkou Štáhli, Valšov, kolem Slezské Harty na Dvorce a dál přes Budišov nad Budišovkou, směrem na Hranice a Lipník nad Bečvou na Slovensko.

Anonymní test na žloutenku

V Bruntále už druhý rok probíhá akce zaměřená na testování uživatelů drog na žloutenková onemocnění. Je založena na tom, že testování žloutenek probíhá zdarma a anonymně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies