VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BRUNTÁL

Sychravý podzim plní azylové domy

Přichází podzim, plískanice a první mrazy. To je doba, kdy lidé, kteří v příznivějším počasí žijí na ulici, začínají vyhledávat střechu nad hlavou.

Ladislav Gurecký: Bez herců bych nebyl režisér

/ROZHOVOR/ Divadelní soubor Záplata se tuto sobotu v Bruntále představí s premiérou svého nastudování hry českého dramatika Marka Horoščáka „Vařený hlavy aneb Děvče, tobě na kozách tančí smrt".

Zubatá žába má svůj kalendář

S komiksem se zubatou žábou se čtenáři na stránkách našich novin setkávají již tři roky. Nyní mají fanoušci komiksu i příznivci fenoménu bruntálské zubaté žáby šanci připomenout si výběr toho nejlepšího, co v předchozích letech vyšlo. Komiksy se žábou teď vychází jako stolní kalendář na rok 2017.

Asistenti prevence kriminality připravili pro děti soutěž

Desítky dětí z vyloučené lokality v bývalých bruntálských kasárnách se zapojily do Dnů bezpečnosti, které pro ně společně uspořádali odbor sociálních věcí bruntálské radnice, asistenti prevence kriminality a společnost Liga.

V Bruntále modernizují čistírnu odpadních vod

Modernizace čistírny odpadních vod je největší letošní investicí města Bruntálu. Celkové náklady modernizaci čistírny přesáhnou 30 milionů korun, práce bude trvat více než rok a poté bude následovat ještě roční zkušební provoz.

Zahraniční stážista vyučuje na Petrině anglicky

Porozumět lépe cizímu jazyku a poznat jinou kulturu a mentalitu, to mohou nyní děti na bruntálském Petrině.

AKTUALIZOVÁNO

Palase vystřídá v Senátu za Bruntálsko Ladislav Václavec (ANO)

Novým senátorem za náš region se stal Ladislav Václavec z Krnova, jehož do voleb vyslalo ANO 2011.

Průběh voleb v Bruntále

Bruntál – Mezi Ladislavem Václavcem (ANO 2011) a Ladislavem Sekaninou (KSČM) se rozhodují voliči v druhém kole senátních voleb na Bruntálsku.

Zdeněk Izer se představí v bruntálském divadle

Herec, bavič a moderátor Zdeněk Izer dokáže rozesmát svou živelností a osobitým, přímočarým humorem.

Na bruntálské škole Petrin volili žákovský parlament

Volby nejsou jenom záležitostí dospělých voličů. Naplno je třeba v uplynulých dnech prožívaly i děti z bruntálské základní školy Petrin. Probíhaly zde volby do školního žákovského parlamentu, který na škole pracuje už čtyři roky.

Společnost Liga přivítala v Bruntálu vzácného hosta

Vzácnou návštěvu přivítali v bruntálské společnosti Liga. Navštívil ji tajemník velvyslanectví USA James Tira, kterého provázela jeho poradkyně Jana Kernerová.

Bruntálský Veletrh sociálních služeb přilákal spoustu lidí

Několik desítek poskytovatelů sociálních služeb a na ně navazujících aktivit se představilo v bruntálském Společenském domě na XII. Veletrhu sociálních služeb.

Druhý díl Průvodce po památkách

V Bruntále vyšel druhý díl průvodce po nemovitých památkách a zajímavých stavbách ve městě. Ten první, který vyšel loni na podzim, byl věnován Mildnerově vile v Ruské ulici.

Lidé se dozvěděli, že u Alzheimerovy choroby existuje prevence a trénink paměti

Testy paměti, cvičení na trénink paměti, diagnostika podle jazyka, měření cholesterolu, tlaku a také zdravá výživa a zdravotní pomůcky. Tak vypadala akce na Mezinárodní den Alzheimerovy choroby v Bruntále.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení