VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BRUNTÁL

Ruina v bývalých kasárnách není zabezpečená, chodí tam děti

Vyloučená lokalita v bývalých bruntálských kasárnách rozhodně není chloubou Bruntálu. S odstupem let je nutné přiznat, že záměr minulých vedení radnice udělat z této oblasti dobré místo k bydlení, se ani zdaleka splnit nepodařilo. Lidé, kteří zde bydleli a měli možnost odejít jinam, se už ve velké většině odstěhovali a zůstali zde především ti, kteří žádnou jinou možnost nemají.

Poločas velké války na zámku v Bruntále

Přiblížit si světovou událost a současně nahlédnout do minulosti města, to nabízí zdařilá výstava na zámku v Bruntále. Její název Poločas velké války připomíná to, co lidé před sto lety v tu chvíli nevěděli, že velká světová válka byla ve své polovině. Válčilo se na několika frontách už přes dva roky a ještě jednou tolik utrpení, bolesti a strádání měli tehdy lidé před sebou.

Art forum předškoláků: děti malovaly svou cestu do školy

Hromada výkresů, pod nohama válející se pastelky a smích dětí prolínající se celou školní jídelnou na Petrině. V úterý se zde konal další ročník akce s názvem Art forum předškoláků, který každoročně pořádá základní škola Petrin v Bruntále.

Asistenti prevence kriminality v Bruntále

Skupina deseti nových asistentů prevence kriminality v čele s koordinátorkou posílila řady Městské policie v Bruntále. Asistenti prevence kriminality nejsou pro Bruntál úplnou novinkou, v počtu čtyř zde působili už rok a půl. Na základě dobrých zkušeností se město rozhodlo rozšířit jejich řady a současně prodloužit jejich působení na tři roky.

Jak ve společné sauně?

Saunování má v Bruntále dlouholetou tradici a také velkou skupinu pravidelných návštěvníků. Byla zde jedna z prvních saun v republice, odtud se šířilo povědomí o blahodárných a příznivých účincích saunování. Dodnes se v bruntálské sauně topí dřevem, což ji u vyznavačů saunování jen dodává na atraktivitě.

Vzpomínka na Alfonse Kavalce

Od minulého týdne připomíná pamětní deska u vstupu do budovy Finančního úřadu v Bruntále památku čestného občana města Alfonse Kavalce. K jejímu odhalení došlo na den přesně po 74 letech, kdy byl tento finanční úředník popraven 20. října 1942 v Berlíně za svou odbojovou činnost.

Sychravý podzim plní azylové domy

Přichází podzim, plískanice a první mrazy. To je doba, kdy lidé, kteří v příznivějším počasí žijí na ulici, začínají vyhledávat střechu nad hlavou.

Ladislav Gurecký: Bez herců bych nebyl režisér

/ROZHOVOR/ Divadelní soubor Záplata se tuto sobotu v Bruntále představí s premiérou svého nastudování hry českého dramatika Marka Horoščáka „Vařený hlavy aneb Děvče, tobě na kozách tančí smrt".

Zubatá žába má svůj kalendář

S komiksem se zubatou žábou se čtenáři na stránkách našich novin setkávají již tři roky. Nyní mají fanoušci komiksu i příznivci fenoménu bruntálské zubaté žáby šanci připomenout si výběr toho nejlepšího, co v předchozích letech vyšlo. Komiksy se žábou teď vychází jako stolní kalendář na rok 2017.

Asistenti prevence kriminality připravili pro děti soutěž

Desítky dětí z vyloučené lokality v bývalých bruntálských kasárnách se zapojily do Dnů bezpečnosti, které pro ně společně uspořádali odbor sociálních věcí bruntálské radnice, asistenti prevence kriminality a společnost Liga.

V Bruntále modernizují čistírnu odpadních vod

Modernizace čistírny odpadních vod je největší letošní investicí města Bruntálu. Celkové náklady modernizaci čistírny přesáhnou 30 milionů korun, práce bude trvat více než rok a poté bude následovat ještě roční zkušební provoz.

Zahraniční stážista vyučuje na Petrině anglicky

Porozumět lépe cizímu jazyku a poznat jinou kulturu a mentalitu, to mohou nyní děti na bruntálském Petrině.

AKTUALIZOVÁNO

Palase vystřídá v Senátu za Bruntálsko Ladislav Václavec (ANO)

Novým senátorem za náš region se stal Ladislav Václavec z Krnova, jehož do voleb vyslalo ANO 2011.

Průběh voleb v Bruntále

Bruntál – Mezi Ladislavem Václavcem (ANO 2011) a Ladislavem Sekaninou (KSČM) se rozhodují voliči v druhém kole senátních voleb na Bruntálsku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies