VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BRUNTÁL

Ulice dostala název podle blízkého potoka

Názvy pro nové ulice v Bruntále mohli navrhovat v uplynulých dnech obyvatelé města. Nejrůznějšími tipy se pak probírali bruntálští zastupitelé.

O putování po Dolomitech

Cestopisnou přednášku o italských horách mohou zájemci navštívit ve středu v Bruntále. Nese název Dolomity – putování za historií, adrenalinem a folklorem.

Nejsyrovější album kapely Expedice Apalucha

Své páté album přijede do Bruntálu představit opavská kapela Expedice Apalucha, pohybující se hudebně mezi rockem, popem a blues. Na středečním koncertě v Africa Pubu zahrají hudebníci nové skladby z alba, které označují za nejsyrovější.

Věda je zábava! Na bruntálském gymnáziu proběhl Den vědy

/FOTOGALERIE/ Hořící pěna, magnetické pole, pohybliví roboti a několik nadšenců, kteří se přišli podívat na Den vědy, který už pátým rokem pořádá bruntálské gymnázium na Dukelské ulici.

Na veletrhu Artifex si děti vybíraly na celý život

/FOTOGALERIE/ V Bruntále proběhl veletrh řemesel a zaměstnanosti, který nabízel k vyučení obory, kterých je na trhu práce nedostatek.

Děti tvořily sochy padoucha i hrdiny

Aulu bruntálské Základní školy Okružní zaplnili před týdnem mladí výtvarníci ze všech čtyř bruntálských základních škol. Probíhal tady 4. ročník výtvarného setkání Art today.

Na veletrhu v Bruntále si žáci mohou vybrat své budoucí povolání

Sedmnáct středních českých škol a dvě polské, čtyři desítky studijní oborů a mnohé další nabídne ve čtvrtek veletrh řemesel a zaměstnanosti Artifex.

Ve farním kostele se již chystá stavba betlému

Po roční odmlce se opět rozezní zvonky a rozpohybují postavičky bruntálského betlému. Než k tomu však o Vánocích dojde, betlém se musí postavit. Jeho příprava trvá několik týdnů. A tak i když do Štědrého dne zbývá přes čtyřicet dní, betlém se již chystá.

Ruina v bývalých kasárnách není zabezpečená, chodí tam děti

Vyloučená lokalita v bývalých bruntálských kasárnách rozhodně není chloubou Bruntálu. S odstupem let je nutné přiznat, že záměr minulých vedení radnice udělat z této oblasti dobré místo k bydlení, se ani zdaleka splnit nepodařilo. Lidé, kteří zde bydleli a měli možnost odejít jinam, se už ve velké většině odstěhovali a zůstali zde především ti, kteří žádnou jinou možnost nemají.

Poločas velké války na zámku v Bruntále

Přiblížit si světovou událost a současně nahlédnout do minulosti města, to nabízí zdařilá výstava na zámku v Bruntále. Její název Poločas velké války připomíná to, co lidé před sto lety v tu chvíli nevěděli, že velká světová válka byla ve své polovině. Válčilo se na několika frontách už přes dva roky a ještě jednou tolik utrpení, bolesti a strádání měli tehdy lidé před sebou.

Art forum předškoláků: děti malovaly svou cestu do školy

Hromada výkresů, pod nohama válející se pastelky a smích dětí prolínající se celou školní jídelnou na Petrině. V úterý se zde konal další ročník akce s názvem Art forum předškoláků, který každoročně pořádá základní škola Petrin v Bruntále.

Asistenti prevence kriminality v Bruntále

Skupina deseti nových asistentů prevence kriminality v čele s koordinátorkou posílila řady Městské policie v Bruntále. Asistenti prevence kriminality nejsou pro Bruntál úplnou novinkou, v počtu čtyř zde působili už rok a půl. Na základě dobrých zkušeností se město rozhodlo rozšířit jejich řady a současně prodloužit jejich působení na tři roky.

Jak ve společné sauně?

Saunování má v Bruntále dlouholetou tradici a také velkou skupinu pravidelných návštěvníků. Byla zde jedna z prvních saun v republice, odtud se šířilo povědomí o blahodárných a příznivých účincích saunování. Dodnes se v bruntálské sauně topí dřevem, což ji u vyznavačů saunování jen dodává na atraktivitě.

Vzpomínka na Alfonse Kavalce

Od minulého týdne připomíná pamětní deska u vstupu do budovy Finančního úřadu v Bruntále památku čestného občana města Alfonse Kavalce. K jejímu odhalení došlo na den přesně po 74 letech, kdy byl tento finanční úředník popraven 20. října 1942 v Berlíně za svou odbojovou činnost.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení